ואף על פי כן, נוע תנוע

מאת: הדוס | 11/9/2010 סאטירה

אחד המיתוסים המרכזיים במיתולוגיה החילונית, אם לא המרכזי שבהם הוא הסיפור הידוע על מאבקיה של הכנסיה הקטולית בקופרניקוס וחבריו, שגילו את העובדה שהיקום אינו מסתובב סביב האפיפיור, אלא האפיפיור הוא זה שמסתובב סביב השמש, יחד עם שאר תושבי כוכבינו הקטן.

דורות על גבי דורות חונכו על ידי המיתוס המפורסם. על פי המיתוס המקובל, הכנסיה אלצה את גלילאו גליליי לחזור בו מתמיכתו בקופרניקוס. כאשר ירד גלילאו מהקתדרה, רחשו שפתיו את משפט המחץ המפורסם "ואף על פי כן, נוע תנוע". בין אם קופרניקוס אמר את המיוחס לו ובין אם לאו, המשפט הזה הפף לנכס צאן ברזל של המיתיולוגיה החילונית.

לכל מיתוס יש מסר מסוים שהוא בא להביע. למיתוס הזה יש מסר ברור מאד. סיפורו של קופרניקוס מציג את המדע והדת כאויבים זה לזה. מצד אחד עומדת הדת כגוף מיושן מסורבל שמתעלם מהתגליות החדשות בכח הזרוע, ומצד שני עומד לו המדען האמיץ, האיש הקטן והמסכן שנדרס מתחת גלגלי המערכת הגדולה והמושחתת של הכנסיה האפיפיור והאיקיווזיציה. גלילאו מייצג במיתוס את  האור, הקדמה,חוופש החשיבה המדעית. הכנסיה מייצגת את האפל, החשוך, השמרני והמקובע.

בימים אלו זכינו לראות את המהדורה המודרנית של משפט גלילאו. וכמו במשפט המיתולוגי, גם במשפט המודרני עומדים האינקיוויזיציה וכוחות הרשע לשרוף את הכופרים באש. בכיכר העיר כבר עומדת הכן מדורה ענקית, והאספסוף החל להתקהל בכיכר בציפיה דרוכה לבואו של הכופר. ריח הבשר החרוך כבר החל לדקדק באפו של ההמון המוסת.

לפתע הגיע השמועה המרעישה כי הכופר העומד להישרף הוא לא אחר מאשר המדען הראשי של משרד החינוך. איש מדע מכובד, ומרצה בטכניון.

מה קרה? הוא כפר בכתבי הקודש? שואלים המאמינים אלו את אלו.

עוד הם מדברים ובקדמת הבמה מתייצב לו הכומר האזורי בפנים לוהטות. מבין חרשת הקמטים שעל גבי מצחו המיוסר אפשר לראות בבירור את כאבו העצום על חילול הקודש. גם זקנו הלבן רוטט משהו, בזעם עצור על הנבלה האיומה שנעשתה. ההמון הזועם משתתק לו בפחד, ונעמד בחרדת קודש לשמוע את דברי הכומר הנערץ.

"אחי ורעי מאמינים יקרים" פותח הכומר את דבריו, בקול נכאים.

"בבוקר כואב זה עומדים אנו לבצע מצווה חשובה של ביעור הכופרים. הכופר גבי אביטל העז לכפור בכל הקדוש והיקר לנו. בתורת האבולוציה. לפני ביצוע גזר הדין אני רוצה להקריא את דבריו החמורים והנפשעים של הכופר הנאלח.

ברצוני להקריא לכם כתבה מהארץ.

הכומר הישיש שלף ממקטורנו הדהוי עיתון הארץ, והחל להקריא את הכתבה הנוראה.

 

 

המדען הראשי במשרד החינוך, ד"ר גבי אביטל: בני האדם אינם האחראים להתחממות כדור הארץ
 
 
 
בנוסף אמר אביטל "אם בספרי הלימוד יכתבו באופן מפורש שמוצא האדם מהקוף - ארצה שהתלמידים ייחשפו לדעות אחרות ויתמודדו אתן"
 
 

 
 
 
 

המדען הראשי החדש של משרד החינוך, ד"ר גבי אביטל, תקף בשבוע שעבר את ההסכמה המדעית הרחבה בדבר הקשר בין פעילות האדם לשינויי האקלים, ואמר כי "אם ימשיכו לכתוב בספרי הלימוד שכדור הארץ מתחמם בגלל פליטת פחמן דו חמצני - אני אתעקש על כך שזה לא המצב". עוד אמר, כי "אם בספרי הלימוד יכתבו באופן מפורש שמוצא האדם מהקוף - ארצה שהתלמידים ייחשפו לדעות אחרות ויתמודדו אתן. יש הרבה אנשים שלא חושבים שתורת האבולוציה היא נכונה". בתוקף תפקידו, משפיע אביטל על פעולות משרד החינוך ובתי הספר בנושא איכות הסביבה. בעקבות כמה מאמרים שכתב על התחממות כדור הארץ, קראו פעילים בארגונים ירוקים להתפטרותו.

ד"ר אביטל, בעצמו איש דתי, אמר כי "יש כאלה שעבורם האבולוציה היא דת והם לא מוכנים לשמוע שום דבר אחר. חלק מהחובה שלי, במסגרת תפקידי במשרד החינוך, היא לבדוק את תוכניות הלימודים וספרי הלימוד".

ביחס לדבריו אלה אמרה הפרופ' חוה יבלונקה, מאוניברסיטת תל אביב, שהדבר מקביל ל"אמירה שצריך לתת מקום בספרי הלימוד לדעה שכדור הארץ הוא שטוח ושהשמש מסתובבת סביבו. מפתיע שמדען ראשי של משרד ממשלתי אומר דברים כל כך הזויים".

לפני כשלושה חודשים מינה שר החינוך, גדעון סער, את ד"ר אביטל לתפקיד המדען הראשי של המשרד. את תאריו האקדמיים השיג אביטל בפקולטה להנדסה אווירונאוטית בטכניון, שם הוא מרצה על "תורת הזרימה והאווירודינמיקה". בעבר שימש ד"ר אביטל מנהל תחום אווירו-מכניקה ב"אלביט". אביטל הוא המדען הראשי הראשון שלא נבחר מקהילת חוקרי החינוך. הוא גם חבר ליכוד כ-20 שנים, והתמודד ברשימת המפלגה לכנסת ב-2006. את מינויו אישרה נציבות שירות המדינה.

במאמר שפורסם בשבועון הדתי-לאומי "בשבע", בסוף

 
 
 

נובמבר שעבר, כתב אביטל: "בשנים האחרונות מתרחש ברחבי העולם 'מסע הצלב הירוק', כחלק ממהלך יותר עמוק, ואפשר לכנותו בהחלט דת ירוקה. מה מניע את הירוקים ותומכיהם המגוונים לצאת במסע הפחדות שקצו של העולם ממש על פתחנו? מדוע ארגוני הירוקים לוחצים על ממשלות לעבור לאנרגיה חלופית שאינה זמינה ובטח יקרה מאוד? משאלות אלה לא ניתן להתחמק. התשובות עלולות להפתיע ואולי לאכזב. אולם ברגע שהמדע מגויס לפוליטיקה, כלומר לאידיאולוגיה, יש לברר מהו הבסיס המדעי של ארגוני הירוקים. ולמי שבקי קצת בפרטים זה מזכיר משהו מדת האבולוציה".

בראיון עמו, שהתקיים ב"מכון מאיר" הדתי, לפני מינויו למדען הראשי, אמר אביטל: "תחום אחר של המדע שהוא בעייתי זה הביולוגיה או מדעי החיים והסביבה. יש שם המון יסודות שעומדים על כרעיים של תרנגולת". בתשובה לשאלת המנחה, אם הוא מתכוון לכך "מבחינה מוסרית", ענה אביטל: "כן, בוודאי מוסרית. מכיוון שכאשר התורה שלך מתבססת על תורת ההתפתחות של דרווין והנגזרות שלה, אתה מתבסס על יסודות לא-אמוניים, כלומר, אין אלוהים, יש משהו מקדם, והיו התפתחויות כאלה ואחרות אקראיות, שהביאו אל היצור שהוא נזר הבריאה - שזה האדם".

בהמשך הראיון ב"מכון מאיר" אמר אביטל: "כל הסממנים של דת פנאטית נמצאים שם (בארגוני ירוקים, א"ק) - קנאות והרבה רוע. הירוקים אומרים ש'יישרף העולם - רק שיהיה ירוק'". בתשובה לשאלה האם הוא נוהג למחזר, השיב: "אני מתאמץ לשים את הפלסטיק בפח אשפה רגיל. כדור הארץ לא הולך להיות מושמד. הקב"ה הבטיח לנו...וההשפעה של האדם היא זניחה".

אביטל אמר בשבוע שעבר כי "אלה דעותיי ולא אתכחש להן כי מוניתי לתפקיד במשרד החינוך". לדבריו, "הירוקים צריכים להיות פחות דתיים וכדאי להם לקרוא את כל המאמרים שחושפים את דברי ?מכחישי ההתחממות'. אני הייתי בין הראשונים שאמרו זאת. מי שאומר שאין לי את המומחיות הנדרשת צריך לפתוח את העיניים".

חלק גדול מהציטוטים המוקדמים של ד"ר אביטל הופיעו באתר אינטרנט ישראלי, המוקדש לההתחממות העולמית. במכתב לסער, כתב השבוע מחבר הבלוג, איל מורג, כי אביטל "לא מבין מהו מדע ולכן צריך להרחיק אותו מכל תפקיד שקשור למדע".

"אביטל צריך להתפטר מתפקידו", מוסיפה ד"ר ליה אטינגר, ממרכז השל לחשיבה ומנהיגות סביבתית. "הדבר דומה למדען הראשי של משרד הבריאות שהיה מכריז שכל המחקרים על הקשר בין סיגריות לסרטן הם עורבא פרח. ברור שמטבעו של המדע, אין הסכמה מוחלטת והמחלוקות מקרבות אותנו לאמת, אבל אין לכך כל קשר לדברים שאומר אביטל. אם אלה עמדותיו, הוא לא יכול לקדם את החינוך הנדרש לאיכות סביבה וקיום המערכות האקולוגיות. אביטל הוציא עצמו מהקונצנזוס".

לדברי ד"ר שחר דולב, מ"הפורום הישראלי לאנרגיה", "מדענים מוצאים כל הזמן הוכחות נוספות ל'תיאוריית ההתחממות'. טוב שיש מדענים המעלים שאלות וטענות, כי זה בריא לדיון המדעי. אבל אם אנשים בעלי סמכות - כמו מדען ראשי במשרד ממשלתי - מאמצים עמדה של מיעוט בקהילה המדעית ומפיצים אותה ברבים, הרי שהדבר גורם נזק אדיר, כי הוא מבלבל את הציבור ואת מקבלי ההחלטות".

בפגישה עם עיתונאים בשבוע שעבר, שהוקדשה לסקירת השנה הראשונה של השר סער במשרד החינוך, אמר בכיר במשרד על אביטל כי הוא "כוח חשוב, שמוסיף תרומה של עצמאות מחשבתית ומקוריות". במשרד החינוך סירבו בסוף השבוע להגיב לדברי אביטל או לביקורת הפעילים הירוקים
.

"בעקבות ההתבטאות המחפירה" המשיך הכומר את נאומו "פרצה סערה ציבורית קשה. כל כוהני וכמרי האתאיזם בארץ השמיעו קולות מחאה נרגשים. הדרישה להתפטרותו של המדען הראשי עלתה מכל גווני הקשת השמאלנית. סדרת כתבות ב"הארץ" ובעוד גופים אתאיסטים הפכו את המדען החשוב לאדם חשוך ופנאטי. שר החינוך נאלץ בלחץ אירגוני הכפירה להוקיע את המדען הראשי שהוא מינה . אבל כל זה איננו מספיק. את הכופר עלינו לשרוף באש. רק בזאת יכופר עוונו"

הכומר הכפוף החל לרדת מן הבמה בצעדים מדודים, ועל הבמה הופיעו לפתע ארבעה בריונים חמורי סבר, כשהם גוררים בעקבותיהם את המדען המבוהל. הם ניגשו לקדמת הבמה, תפסו את הקרבן ברגליו, והשליכו אותו אל תוך הלהבות לקול מצהלות ההמון המוסת. התזמורת פרצה בניגון עליז, והקהל האדיר פתח בריקודים אל תוך הלילה.

ומתוך ערימת הגחלים והרמץ, עלתה לה לחישה קטנה ומוכרת.

"ואף על פי כן, נוע תנוע".

לקריאה נוספת-

http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1151469.html

http://www.hayadan.org.il/wp/what-they-teach-our-children-2302103/

ועוד ועוד.


 

תגובות

דמגוגי להחריד, עם זאת - זה המאמר הראשון שיש בו מעבר לסילופי עובדות

| 2/25/2010 10:07:02 AM

אגב: גלילאו אינו קופרניקוס.

אכן, לאנשים מאוד קשה לקבל השקפות עולם שונות. אך עדיין, במדינה דמוקרטית ומשטר תקין - מותר לכל אחד להביע את דעתו, ולכן שומעים הן את ד"ר אביטל והן את מתנגדיו.

זוהי אכן מורכבות שמשטר דתי לא יכול להתמודד איתו. שכן "עַל פִּי הַתּוֹרָה אֲשֶׁר יוֹרוּךָ וְעַל הַמִּשְׁפָּט אֲשֶׁר יֹאמְרוּ לְךָ תַּעֲשֶׂה לֹא תָסוּר מִן הַדָּבָר אֲשֶׁר יַגִּידוּ לְךָ יָמִין וּשְׂמֹאל" (דברים פרק יז, יא)

כלומר, לדוגמא, אם "חכמים" (לכאורה) יאסרו על גלישה באינטרנט - כמו עדר, כולנו צריכים להפסיק לגלוש באינטרנט. דרך מצויינת לשלוט בהמון, שחס וחלילה לא יפתח שיח ציבור ודעות עצמאיות.

תגובת הדוס: הבעיה באינטרנט זה לא אבולוציה ולא ביקורת המקרא. בחור ישיבה רציני שנתקל בדברים מהסוג הזה מעלה חיוך על שפתיו ומניד את ראשו ברחמים.
הבעיה באינטרנט זה פריצות וזימה ותו לא.
כל האינטרנט זה בית הכיסא אחד גדול.

כמה עובדות!!! על אבולוציה

אמיל | 2/25/2010 12:21:27 PM

אותו מדען ראשי של משרד החינוך למד אווירונאוטיקה והוא גם מרצה לזה. כלומר הוא היגע מתפיסת עולם של מדעים מדוייקים כגון פיסיקה ומתמטיקה. בעולם האקדמי שאיני יודע אם אתה מגיע ממנו כל אדם מומחה בתחומו, האבולוציה היא תת נושא בנושא הרחב והמרתק אשר נקרא ביולוגיה. הביולוגיה אינה נחשבת מדע מדויק כשם שהרפואה המערבית המודרנית אינה מדע מדויק. לא אחת נתקלתי באנשים אשר לומדים מדעים מדויקים וקשה להם לקבל את העקרונות האמפיריים עליהם מתבססים ניסויים שונים בביולוגיה או רפואה. המדען הראשי שאיני מפקפק לרגע באינטיליגנציה שלו קפץ מעל לפופיק, ושכח שהוא מדבר על נושא שהוא כנראה אינו מבין בו כל כך. האבולוציה היא לא דעה או אמונה היא עובדה אנשי דת יכולים להתעמת עם זה עד כמה שהם רוצים. פשוט צריך להתעמק, כך ספר ביולוגיה מולקולרית ותבין כיצד בניסויים חלקם פשוטים וחלקם מאוד מורכבים התאוריה האבולציונית חיה ובועטת גם כעת. להגיד לא נכון, ושקר זה מאוד נחמד להמון הפשוט מי באמת רוצה לדעת שיתעמק בכל נושא. אחת ההוכחות לאבולוציה היא שמדור לדור מצתברות מוטציות בDNA האנושי והצאצא אינו זהה ב100 ברצף הDNA שלו לאמו ואביו, זו אבולוציה ואת זה הוכיחו. כל מה שצריך זה לקרוא ולהתעמק ולא לעלות על בריקדות ולצעוק ישר לא כאשר לא מבינים במה מדובר.
קל וחומר על המדען הראשי של משרד החינוך שהתעסק במדע ומתנהג כמו פשוט עם אשר בריון שלא מבין על מה הוא מדבר. אולי רצוי שירחיב את אופקיו גם לתחום המדעים הסמי מדויקים (ביולוגיה) ואם ירחיב גם את אופקיו למדעי הרוח אולי גם ילמד להתנהג כבן אדם.

תגובת הדוס: א. על אבולוציה כתבתי סדרת מאמרים ארוכה, כל הטיעונים שלך הועלו שם. יעוין שם.
ב. ריצ'ארד דוקינס הוא פרופיסור לביולוגיה. אז איך הוא מוציא ספרים שלמים על תיאולוגיה? א.ב. הוא אפילו לא דוקטור והוא בכלל למד כלכלה. אז איך הוא כותב מאמרים על אבולוציה בכל אתרי המדע בארץ?מישהו מחה על זה?
התשובה היא שלהם מותר הכל.

כל האינטרנט זה בית הכיסא אחד גדול?

| 2/25/2010 10:52:04 PM

תודה על הכנות. לא הכחשת שתרחיש סביר במדינת הלכה הוא חסימת הגישה של הציבור לרשת האינטרנט.

נראה שבכל זאת אתם "קצת" יותר חשוכים מתומכי האבולוציה.

תגובת הדוס: לא.
במדינת הלכה האינטרנט ישמש לעסקים ומידע. לא לפורנוגרפיה ואלימות.
אנשים יהיו יותר מאושרים. מבטיח לך.

איך הטענה שלך לגבי האינטרנט משתלבת עם פסק ההלכה שאוסר על כל שימוש באינטרנט? גם באינטרנט מסונן?

| 2/25/2010 11:15:59 PM

ובכלל, יש פשקוולים שטוענים שאסור להשתמש במחשב.

זו בדיוק הסיבה שאנשים נלחצים כשמכניסים את הדת למשרד המדען הראשי.

כל עוד המדינה חילונית - גם חילוניים וגם דתיים יכולים להביע דעתם בחופשיות

אם (רח"ל) המדינה תהפך למדינת הלכה - רק למי שמסכים עם הרב השולט תהה הזכות להביע דעתו. שלא נדבר על הציבור החילוני.

תגובת הדוס: א. זה סייג.
ב. פאשקוילים? תשאל את הפאשקוילים.
ג. החילונים בלאו הכי יברחו מפה במלחמה הבאה. אם הייתי חילוני הייתי בורח מזמן. אני לא מבין למה כל כך חשוב להם לשלוט במקום הכי מסוכן בעולם.

"מאמר" ילדותי טפשי ומציג את בורות הכותב

מלך המשיח | 2/27/2010 11:19:51 PM

הסאטירה הזאת, כאילו, הבאה להראות את "גדולתו" של הכותב לעומת המדענים שבלעדיהם אין לנו חיים מודרניים מתקדמים, נובעת כולה מאורח החיים השחצני והמלא רהב מקושקש על "עליונות" לימוד הגמרא העבשה - שחצנות שבגללה החרדים מרשים לעצמם לקחת כסף מאנשים העמלים לפרנסתם בעוד הם, האוכלי חינם לומדים סוגיות כמו הסוגיה במסכת יבמות הדנה בשאלה מה קורה אם היבם נפל מהגג ואיבר מינו ניתקע באיבר מינה של גיסתו? האם הוא עדיין חייב בחליצה?.....

תגובת הדוס: "תגובה" ילדותית וטיפשית המציגה את בורות המגיב.

"החילונים בלאו הכי יברחו מפה במלחמה הבאה"

מלך המשיח | 2/27/2010 11:27:48 PM

שהרי כידוע בבתי הקברות הצבאיים קבורים רק חרדים חסידיים עם השטרימיל שלהם, ובחלקות נפרדות קבורים בטלני הכוללים הליטאיים עם הפראק שלהם, וליד הגדר קבורים החרדים הספרדים עם השמלות הרקומות שלהם.
והחילונים? כולם בחוץ לארץ...

תגובת הדוס: לחילונים של הדור הקודם הייתה מודעות יהודית ורוח ציונית, שהתמוססה כדרכם של כל אידיאולוגיות השקר. אין ציונות בלי התנ"ך. "טוב למות בעד ארצינו" הוא משפט טיפשי למי שלא מאמין בקדושת הארץ.

"לחילונים של הדור הקודם הייתה מודעות יהודית ורוח ציונית,"

מלך המשיח | 2/28/2010 11:06:31 AM

שוב השחצנות ותחושת העליונות הזאת, תחושת ה"אתה בחרתנו" , שאינה מתיחסת רק בבוז כלפי החילונים, אלא גם בתוך הקהילה החרדית עצמה!
וכך אנו רואים את המריבות הקשות, עד שפך דם, בין החצרות השונות, בין הישיבות השונות (אפילו בתוך הישיבה עצמה: פונוביז) שלא לדבר על השינאה הגיזענית כלפי החרדים הספרדים.
ומאין אתה יודע מה היה בדור הקודם? נחה עליך רוח הקודש ולחשה באוזנך את כל הסודות?
לידיעתך, כותב שורות אלו לא רק שלא ברח, אלא נלחם ביותר ממלחמה אחת ואף נפצע בקרב, כדי שאתה ושאר הפרזיטים יחיו בארץ הזאת.
גם אתה ניפצעת כאשר שקדת בכוילל על ענין חשוב מאין כמוהו - מה קורה כאשר השור נוגח את הפרה? מה קרה לך?

תגובת הדוס: הנה דוגמא מצוינת. ישיבת פונוביץ.
כל האלימות שהייתה בישיבת פונוביץ מיום שפרצה המחלוקת, לא מגיע לרבע ממה שקורה רק בעיר תל אביב ביום אחד בלבד. מתחילת המחלוקת היו אולי שלוש אנשים שנזקקו לשלוש תפרים ותחבושת. זו ה"אלימות" החרדית הנוראה.
בלי האברכים שאתה לועג להם, אלו שאלפיים שנה רוכנים על הגמרות, עם ישראל לא היה קיים מזמן, וכל הגוים היו ממשיכים להשתחוות לבעל והאשירה, כולל ברק אובמה.
לגבי הדור הקודם, הדור של מקימי המדינה היו ברובם אנשים שגדלו בסביבה חרדית. הם ידעו אידיש והכירו את היהדות לפני ולפנים עם כל הניואנסים. הדור הזה הולך ונעלם ומדור לדור המודעות היהודית הולכת ונעלמת. במקומה יצרו תרבות חדשה שאין לה שום קשר לזו הישנה. אינני חושב שאני זקוק לרוח הקודש כדי לראות את זה.

כמו תמיד: רמאות וגנבת דעת

מלך המשיח | 2/28/2010 2:02:44 PM

כאילו שאפשר להשוות את תל אביב רבתי על מליון תושביה, לישיבה בה יש 800 בחורים...
כאילו שאפשר להשוות אלימות של אנשים משולי החברה לאלימות כנורמה התנהגותית של החרדים: במו עיניי ראיתי כיצד מתפללים חסידיים מנהלים קרב אגרופים בבית הכנסת בגלל "שישי" - עליה לתורה.
כל פעולה של החרדים מתנהלת באלימות, כמו ההפגנות השונות בירושלים, או האלימות נגד אותו קבלן בבני ברק שתבע את דייני הבג"ץ, וידועה ומוכרת הפעולה 'החביבה' של החרדים בהזמנת אמבולנס או שליח פיצה לביתיי מתנגדיהם.

עם ישראל קיים גם בלי חובשי השטרמלים והפראקים המהווים מיעוט קטן בין היהודים, במיוחד בארה"ב שם הרפורמים והקונסרטיבים עולים בנספרם בעשרות מונים, וכך גם בישראל.
כך היה גם בדור הקודם: גם אז היוו החרדים מיעוט קטן, וחלק ניכר מהם השליחו את השטרימלים ונעשו כופרים בעיקר - למרות שידעו יידיש - וכך הם גם חינכו את ילדיהם.
כך שהטענה שעם ישראל קיים רק בגלל החרדים היא עוד צד של אותו מטבע השחצנות ותחושת העליונות של החרדים החניוקים - תחושה בזויה שאין לה כל כיסוי.

תגובת הדוס: א. אתה יודע מה, עזוב את תל אביב. אם כל מוסד חילוני היה "מייצר" שלוש פצועים ב15 שנה, שגם הם בקושי היו צריכים איזה תחבושת, היה אפשר לסגור את המשטרה. מצחיק שמדברים על האלימות החרדית. שמעת פעם על חרדי שרצח בכוונה תחילה, פשוט הגיע עם רובה והרג, כמו שהיו מאות מקום המדינה? על איזה אלימות אתה מדבר? כמה דחיפות? פחים שרופים? אתה משוה את זה לרחובות תל אביב? שקיות מים? זה האלימות? כמה פצועי אלימות בני ברק מייצרת בשנה? אחד? שתים? כמה שוטרים נפצעו בכ-----ל ההפגנות החרדיות? מזמינים פיצות. ממש מפחיד. הרבה אנשים ששוכבים בבתי קברות מהאלימות הישראלית, היו מאד שמחים שישלחו להם מגש פיצה כמו ששולחים לרב מרקוביץ' או שיעשו להם הפגנה מול הבית כמו שעשו לביאליסטוצקי.
ב. תבדוק קצת את הדמוגרפיה של העם היהודי. הרפורמים בארה"ב עומדים להיעלם תוך דור או שנים. מי שישאר זה חובשי השטריימלים והפראקים.

צורת מחשבה עקומה ומעוותת

מלך המשיח | 3/1/2010 12:16:53 PM

העובדה שאין רציחות בין החרדים אינה מלמדת שאין הם פושעים. אנחנו לא מצפים מאברך משי עם לחיים ורודות שיטפס עם הבקישה שלו על מרזב במטרה לפרוץ לבית ולשדוד את יושביו.
אבל גנבות, רמאויות ושקרים הם חלק נכבד באורח חייהם של החנויקים.
כך, למשל, ראשי כויללים, תלמידי חכמים המצוידים בזקן ופאות, פראק ומגבעת, לא מהססים לדווח בצורה שיקרית על מספר התלמידים במוסדם כדי לסחוט כספים נוספים מאוצר המדינה, כספים שנגבו מאנשים עמלים העובדים לפרנסתם, וניתנים לאוכלי חינם (בחינמדיקע פראסארס) המבזבזים את זמנם על הדפים העבשים.
ועל כך כבר ניבא הרמב"ם מה עתיד להיות גורלם של אלו כמוך: "כל האומר אשב ואלמד תורה ואתפרנס מן הציבור, הרי זה חילל את ה', וביזה את הדת....וסופו שהוא מלסטם את הבריות" (הלכות תלמוד תורה, פרק ג')
ועוד לא הזכרנו את 'בני התורה' הצבועים הרשומים בכוילל ולמעשה עובדים בשחור כדי לגזול כספים מקופת המדינה וגם להתחמק משרות צבאי.
מענין לראות איך אתה מתיחס בסלחנות לאלימות "קלה" במגזר החרדי. אז מה אם ראשי ישיבת פוניבז' נזקקו ל"שלושה" תפרים (אתה בטוח? לא ארבע?) זה כלום... עצם העובדה שתלמידי חכמים מזויפים נזקקים לאלימות למרות האיסורים ודרשות חז"ל עם התנהגות נאותה, מלמדת שאצל החניוקים יש רק מצוות שבין אדם למקום. אין מצוות שבין אדם לחברו שעליהם אין אפילו יןם כיפור מכפר עד שירצה את חברו.
אז מה אם שורפים פחים בהפגנה? גם החילונים מפגינים לעיתים על רקע אידאולוגי, האם גם הם שורפים פחים? כמובן שלא. הם לא שוורצע חאיית כמוכם...
הנקודה העיקרית שאני מנסה להחדיר למוחך היא שבעוד אצל החילונים האלימות היא אצל אנשים משולי החברה והיא אינה קיימת כמעט אצל אנשים מן הישוב, הרי האלימות בחברה החרדית היא חלק מאורח החיים ונוטלים בה חלק רבנים חשובים ואנשים רגילים - והכל לשם שמיים, כמובן....

תגובת הדוס: כן כן, שקרן עלוב. דודו טופז הוא בשולי החברה החילונית. ממש. אהוד אולמרט כנ"ל.
אתה גם מצטט בשמי דברים שלא אמרתי. ראשי ישיבת פוניבז' לא נזקקו לתפרים, ואף אחד לא הרביץ להם. נקודה. אך טבעי שכשיש מחלוקת בין שני קבוצות, ומדובר במחלוקת שחוצה את כל הציבור הליטאי לשניים, שיהיו כמה משוגעים שירימו ידים. מריבה בסדר גודל דומה בציבור שלך הייתה מגיעה מזמן למימדים הרבה יותר גדולים.על אנטלנה שמעת?

כלומר....

מלך המשיח | 3/1/2010 2:30:52 PM

מה שאתה אומר הוא שאין הבדל בין החברה החרדית והחילונית, ואל כן הטענה שלכם שמגיע לכם זכויות יתר - השתמטות משרות צבאית וקבלת כספים עבור הרביצה בישיבות - בגלל "לימוד התורה" שלכם, אין לה על מה לסמוך, הלא כן?

ובאשר לפוניבז' - בדוק שנית את המקורות שלך: אחד מראשי הישיבה לא רק שהיה זקוק לתפרים אלא הוא גם אושפז בבית החולים.

תגובת הדוס: אדוני היקר. אל תלמד אותי מה היה בפוניבז'. אני למדתי בישיבה הזו ואני מכיר את הנושא הזה בצורה שיש אולי כמה עשרות אנשים שמכירים את הנושא הזה כמוני. מה שכתבת לא היה ולא נברא.

לא אמרתי שהציבור החרדי בנושא של האלימות הוא כמו החילוני. בשביל הציבור החרדי היה מספיק כמה נידות משטרה בודדות בכל הארץ, עם בית סוהר אחד קטנטן.

אני יכול ללמד אותך הרבה דברים

מלך המשיח | 3/1/2010 3:54:21 PM

גם בנוגע לפוניבז' - כאילו רק אתה למדת שם - ודי לחכימא...
ולאיזו קבוצה אתה שייך, ל"שונאים" או ל"מחבלים"....
אחד מראשי הישיבה הוכה מכות נמרצות ליד ביתו והוא נזקק לאישפוז.
גם כאן, כמו באבולוציה, אתה מגלה את חוסר ידיעותיך.
החרדים אינם ניזקקים למשטרה כיוון שהם מבדילים ומרחיקים את עצמם מכל מוסדות המדינה - חוץ מלקיחת כסף, כמובן - והם מכבסים בביתם את הכביסה המלוכלכת.
זה לא אומר שאין שם פשע, וגם אצלם יש ערסים מהסוג הגרוע ביותר.

תגובת הדוס: אני חושב שעניתי על כל טענותיך ואתה מתחיל לחזור על עצמך.
ברמן איננו אחד מראשי הישיבה, והוא לא נזקק לשום אישפוז.

בקשר לטיעון כאילו החרדים מסתירים את הפשע, יואיל כבודו לדמיין את המקרה הבא. שני חרדים רבים, אחד דוקר את השני, הפצוע בינוני מדמם על הריצפה. מעשים כאלו מתרחשים כל יום בציבור החילוני. עכשיו אתה חרדי, והנה קרה כזה מקרה. אתה רוצה להסתיר את האירוע, נכון? אבל אם תפנה את הפצוע לבית חולים הרופאים יראו מיד שהוא נדקר, הם לא עיוורים. נו, מה אתה עושה? בא נניח שאתה מחביא את הפצוע בשטיבל הקרוב. לשיטתך, זה אמור להיות נוהל נפוץ מאד בשכונות החרדיות. אוקיי. הפצוע ממשיך לדמם בשטיבל, עד שהוא נופח את נשמתו. מה עושים עם הגופה? מחביאים אותה? איפה? בפריזר של השטיבל? קוברים אותה בחצר האחורית של ישיבת פוניבז'? אדרבה, תלמד אותי את השיטות. לטענתך אמורים להיות עשרות מקרים כאלו ביום.

בקשר לאלימות החרדית

הדוס | 3/1/2010 5:49:07 PM

נא לעיין פה.
http://www.latma.co.il/Latma/UploadFiles/pgallery/1952445335.JPG
העיתונאים המסכנים עלו לאוטובוס מהדרין, התישבו בנשים, וחיכו למכות. זה לא קרא. מה עשו? התישבו עם העיתונאיות בגברים. לא עזר. אז מה הם התלוננו? על המבטים!!!
מסכנים.

בקשר לאלימות החרדית

| 3/1/2010 10:45:33 PM

לגבי אוטובוסי "מהדרין":
http://www.haaretz.com/hasite/spages/915208.html

סתם דברים שנתקלתי בהם בחיפוש אקראי:
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3589038,00.html

http://www.youtube.com/watch?v=xVw0RT92nzU

תגובת הדוס: המכנה המשותף בכל האירועים שמצאת, שלא היה שם אפילו פצוע אחד, ואפילו לא מישהו שנזקק לפלסטר. אירוע בסדר גודל דומה עם תוצאות דומות בפאב תל אביבי לא היה זוכה לסיקור תקשורתי ואפילו לא לניידת משטרה.
השוטרים היו מאד שמחים שאלו יהיו כל אירועי ה"אלימות" שהם נתקלים בהם. הלואי.
עושים רעש מ"האם המרעיבה". אתה יודע שבכל יום נפתחים במדינת ישראל מאות תיקים ברמת חומרה כזו?

אני צריך לחזור על עצמי....

מלך המשיח | 3/2/2010 9:09:23 AM

כיוון שאני יודע עד כמה אתה מוגבל ביכולת ההבנה שלך, ועל כן אני חוזר על עצמי שוב ושוב בתקוה שמשהו בכל זאת יקלט...
תראה איזו מסירות נפש אני עושה עבורך...

ובאשר לרב ברמן: נניח שהוא אינו ראש ישיבה. אני מבין שבגלל עובדה זו הוא היה ראוי שישברו את עצמותיו. 'הגיע' לו...

אתה צודק בטענתך שאין מיקרה רצח בין החרדים.
יש עוד הרבה דברים שאין ביניהם: אין רופאים, אין מהנדסי מכונות, מהנדסי בנין, מהנדסי מחשבים, טכנאי מכונות, חרטים, כרסמים, כימאים, פיסיקאים, וכו' וכו'....
יש ביניהם רק אוכלי חינם ומבלים ימים ולילות בדיונים משמימים ופילפולים מבולבלים אודות הביצה שנולדה בערב שבת או הגט שהלך למדינת הים.

החרדים אינם רואים את עצמם חלק מהמדינה (חוץ מסחיטת אוצר המדינה, כמובן) ועל כן הם אינם משרתים בצבא, אינם משלמים מיסים, אינם פונים לבתי המשפט אלא לבדצי"ם שלהם, ואינם פונים למשטרה ופותרים את הבעיות בינם לביו עצמם באלימות האופינית להם.

למרות זאת היה מיקרה אחד בו החרדים כן פנו למשטרה כיוון שהם לא יכלו לשאת את העלבון והצחוק שעשו מהם.
והמעשה שהיה כך היה: לפני שנים מספר היה אברך אחד, גאון יסוד עולם, שהיה מתקשר לנשים לאחר ליל כלולותיהם, מציג את עצמו כחבר ועדת הצניעות, וחוקר אותן על 'מהלך' ליל הכלולות. הכלות התמימות שאין להן מושג מהחיים, היו מספרות לו מה הן עשו ומה לא עשו, ובתשובה הוא הודיע להן שמה שעשו הוא עבירה על מצוות התורה והן עתידות ללקות על כך, ולכן הוא מיד מגיע לביתן כדי "להראות" להן את הדרך הנכונה....
למותר לציין שהכלות הללו קיבלו אותו בשמחה....
אכן, גאון יסוד עולם. אני הייתי ממנה אותו להיות ראש ישיבת פוניבז' והרבי מגור גם יחד....

תגובת הדוס: א. אף אחד לא שבר לו את העצמות. בכלל לא ברור שהאירוע הזה אכן היה. לאירוע הזה יש עד אחד, שמו ברמן, הלץ של בני ברק, שהמשיך להסתובב עם פלסטר קטן במצח.

ב.לא רק שאין רציחות, גם אין פצועים. אף אחד לא מחביא את הפצועים בשטיבל. אין סכינים ואין אלימות קשה. מקסימום דחיפות. בכל ההפגנות כמעט שלא נפצעו שוטרים. אין כזה ציבור עדין בכל העולם.
ב. בקשר לסחטנות, אני צריך לכתוב על זה, חכה חכה, שקרן עלוב.
ג. פעם היה אברך...
פעם הייתה ילדה שקראו לה כיפה אדומה....
ופעם היו עמי ותמי....
ופעם היתה זהבה ושלושת הדובים....
מרשים ביותר.

תגובת האפיקורוס

מלך המשיח | 3/2/2010 10:25:11 AM

א. "עת לעשות לה' הפרו תורתך" ולכן אתה מרשה לעצמך לשקר במצח נחושה אודות הרב ברמן שאושפז בבית החולים בגלל ההתנפלות עליו מצד בחורי הישבה הקדושים.
קדושים? אולי קדשים...
ב. אין אלימות? אין סכינים? שאל את פילגי חסידות סאטמר אודות 'קרב' הסכינים עד שפך דם שהיה ביניהם, קרב 'לשם שמים', והשמים שלהם, האלוהים שלהם, זה הכסף, כמובן.
או תברר על המכות הקשות שהצריכו אישפוז שספג חסיד באלז-חודובקה מידי חסידי באלז על קבר הרבי מבלז בירצייט שלו.
הסיבה שאין נרצחים, עדיין, מאלימות החרדים הוא שבעוד בגוש דן חיים מליון איש והכל יכול לקרות עם כמות כה גדולה של אנשים שונים ומשונים, הרי בבני ברק יש רק כ-100 אלף איש ורצח שם הוא רק עניין של זמו.
ג. אתה הולך לכתוב על סחיטות החרדים? שמע, אני ממש רועד מפחד...
שוב יתמלא מסך המחשב בפילפוליך המיגעים וההזויים?
ואם אתה רוצה לראות שקרן עלוב, כל שעליך לעשות הוא להביט בראי.
ד. לא היה המיקרה המסופר אודות אותו 'גאון יסוד עולם'? היה גם היה, והחוצפה שלך להאשים אחרים בשקר בעוד אתה הוא השקרן והסלפן, עוברת כל גבול.

תגובת הדוס: א. לא היה ולא נברא ואפילו משל לא היה.
ב. במדינת ישראל יש כל שנה כמאה ועשרים מעשי רצח. באופן סטטיסטי היו אמורים להיות כל שנה חמש עשרה רוצחים חרדים, ועוד מספר דומה של דתיים לאומיים- ואין!!!!

כל יום ישנם עשרות פצועים מאלימות. היון אמורים להיות כל שנה אלפי פצועים חרדים- ואין!!!!

גם בסטטיסטיקה אתה מומחה?

מלך המשיח | 3/2/2010 5:34:32 PM

אותה מומחיות שיש לך במדע ואבולוציה?
מומחיות בבורות ועם-רציות..
כל הפילפולים השקריים שלך לא ישנו את העובדה שבחברה החרדית מתנהלים הענינים באלימות בגלל תחושת ה"אתה בחרתנו" המתירה, כאילו, לכפות את דעתך על האחר אפילו בכח.
למרבה המזל החרדים לא משרתים בצבא ועל כן הם אינם יודעים להפעיל נשק. תארו לכם חרדי העובד בחברת שמירה עם נשק שלא קיבל 'מפטיר' בבית הכנסת שלו....

תגובת הדוס: "כל הפלפולים לא ישנו את העובדה-
שכדור הארץ הוא מרובע
ושאחד ועוד אחד שווה שמונים
ושלאריה יש כנפיים
ושהחרדים גנבים
ושהם שוחטים ילדים חילונים
ושותים את דמם
ואופים בהם מצות
ושהאבולוציה זה דבר אפשרי
ובתנ"ך יש סתירות
ואני הכי חכם
ואתם לא מבינים."
שיהיה לך בהצלחה.

למלך המשיח

אהרון | 3/31/2010 1:40:09 PM

א. אם החרדים כ"כ אלימים מסתבר שהעיר האלימה ביותר היא בני ברק שבה מרוכזים כל הציבור החרדי תסביר לי אולי למה אין אפילו תחנת משטרה אחת בבני ברק ?
ב. אם אותו ברמן הוכה ע"י בחור עדיין לא ראינו כאן אלימות של כל הציבור בעקבות סכסוך בין שני אנשים.
ג. על כל סיפור של חרדי שצבט את שכנו בתור לבית מרקחת ישנם שנים או שלושה סיפורי זימה ורצח בציבור החילוני [לצערי פעם אחת הוצרכתי לקנות את העיתון "ידיעות אחרונות" באופו מקרי היו שם לפחות שלושה מקרי בגידה שני מקרי רצח ואינני זוכר כמה מקרי אלימות קשים ביותר [לא שריטה בלחי] אז מי פה האלים שלושה פרובוקטרים מבני ברק ומאה שערים או עשרות אלפי בני נוער מסוממים ואלימים בתל אביב.
ד. גם אם כל הציבור החרדי אלים אף אחד לא ביקש ממך להיות "חרדי" העובדות מוכיחות שיש בורא לעולם ? תהיה אתה החרדי האמיתי ותקיים אתה מצוות ללא אלימות וללא סמים וסכינים הנמצאים בציבור החרדי

תמצאו חיים

אתאיסט גאה | 11/13/2011 3:34:06 PM

תמצאו חיים....מיתולוגיה חילונית?באמת? היקום מלא בהוכחות על הרעיונות האתאיסטים\חילוניים, בניגוד לכל ספרי הדת למיניהם שמלאים בשקרים.

תגובת הדוס: היקום מלא.. בטח!!! למדת בבית ספר חילוני, ושמה מכרו לך לןקשים בכאלו כמויות שסתמו לך את המוח לנצח.
הקב"ה יפתח לך את העיניים.