אדונים לגורלינו - משושן ועד תל אביב

מאת: נח גוטמן | 3/7/2012 אקטואליה

שבעים שנה אחרי אושויץ, אלפיים חמש מאות שנה אחרי המן הרשע, זהו זה. לא עוד. ככה אמר ראש הממשלה שלנו, בטון נחרץ ורשמי, בפוזה של טווס נפוח. מה צריכים יותר מאשר הצהרה רשמית ומפורשת של המנהיג ההיסטורי הדגול, ממשיך דרכם וחזונם של הרצל ז'בוטינסקי ובגין. היום אנחנו חזקים, יש לנו צבא, טנקים, מטוסים עם טייסים ומטוסים בלי טייסים, f15 , f14, w78' בקיצור, כל כלי משחית אפשרי. אז נכון שכרגע אנחנו המדינה המאויימת ביותר בעולם. ונכון שאנחנו המדינה היחידה בעולם שאיש מתושביה אינו משוכנע שהוא יוכל להמשיך ולחיות את חייו בארץ הזו לאורך זמן, ונכון שזה קצת קצת מזכיר את הגלות ההיא שממנה כל כך רצינו לברוח, ונכון שמדובר בסכסוך המתמשך והבלתי הגיוני ביותר בעולם, וזה קצת מוזר ולא טבעי, ואפילו מזכיר קצת את חזון הנביאים שמהם כל כך רצינו להתנתק, אבל אחרי הכל יש לנו טנקים. אין מה להשוות, מה זה למות בלי טנקים? מה אנחנו עכברושים?

בימים האחרונים קיבלנו עדות חיה ליכולותיה המדהימות של מדינת ישראל. הצבא הישראלי הכל יכול והבלתי מנוצח יצא למבצע נועז ביותר - המסע לוושינגטון. את פעולת הריכוך הראשונה מול הצבא האמריקאי ביצעו פקידי משרד החוץ, שחירפו את נפשם בעוז למען המולדת, וניסו לברר ולגשש אצל פקידי הפריץ לאן נוטה הרוח שמה למעלה, אצל הפריץ, לפני שמושקה מגיע. לאחר מכן יצא נשיא המדינה בעוז ותעצומות וגבורה עילאית להתחנן לנשיא בעלות הברית, סליחה, איך קוראים לו? משהו כמו אחשורוש? לא משנה, העיקר צריכים את עזרתו דחוף.

ואז הגיע השלב הקריטי, תורו של ראש הקהל, סליחה, לא ראש הקהל, מה פתאום,  ראש הממשלה, מלך ממלכת ישראל העצמאית והבלתי תלויה, שאיננה זקוקה לטובה מאיש, לראשונה מזה אלפים שנה, הגיע תורו להסתער קדימה, חשוף בצריח מול פגזי האויב, ללא מורא וללא חת כמיטב מורשת צה"ל, ולהתחנן בפני ההוא, מה שמו, מהמגילה, ליפול לפני רגליו של הוד מלכותו הגדול ולבקש את שרביט הזהב ברוב טובו וחסדו. שאחשורוש יגיד מפורש שאנחנו לא כמו לפני אלפיים חמש מאות שנה.

אז נכון שאחשורוש הפעם לא בדיוק הסכים להושיט את שרביט הזהב, אבל לפחות הוא לא גרש את ראש הממשלה בבושת פנים. הרי מה שהיה אז זה לא מה שקורה היום. ככה ביבי אמר. הרי לאחשורוש הראשון לא היו בחירות והוא לא היה זקוק לקול היהודי. חוץ מהקול של אסתר. אין מה להשוות, זה משהו אחר.

אז הנה המן בונה לנו עץ גבוה חמישים אמה. אבל הפעם זה לא כמו אז, המן השתכלל מאז. הרי נתניהו אמר שמה שהיה לא יהיה, אז הפעם העץ של המן זה ארובה של כור גרעיני. המן הפיק לקחים, הוא כבר לא שם את העץ בחצר, הרי בפעם הקודמת הפציצו לו את העץ. עכשיו זה עמוק באדמה.

והנה שוב היהודים מתחננים לאמריקאים שיפציצו את אושויץ, סליחה, מבקשים מאחשורוש ש... אובמה, אחשורוש, היטלר, המן, רגע, בעצם, מה קורה פה?

תגובות

לא יודע אם לצחוק או לבכות

רוני | 3/7/2012 10:15:26 PM

מצחיק עד כמה שזה דומה. עד כמה דהכל חוזר על עצמו ושום דבר לא השתנה שזה עצוב . אבל בכל זאת מי שעזר והיצילנו בימים ההם הוא יצילנו גם בזמן הזה.

פורים שמח

ביבי לא הראשון שהשתדל אצל החשוורוש.

פיני | 3/7/2012 10:22:48 PM

למה אתה מתחיל את הסיפור מהסוף, תתחיל את הסיפור מהסוף של ההתחלה, כאשר בזמן השואה פנו גדולי ישראל באמריקה, ביקשו להתקבל בבית הלבן ולהתחנן על היהודים באירופה, ומה היה בסוף.איך ללא מטוסים וללא צבא, וללא מדינה, הרבנים בכח התפילה וההתרפסות לאחשורוש הצילו שישה מליון יהודים מהשמדה.

זו פרשנות אחת

איתי | 3/7/2012 11:43:27 PM

אתה באמת מאמין לתעמולה הזו? מפחידים אותנו בנשק גרעיני איראני כבר 20 שנה לפחות. אתה לא מבין שזה פשוט עוד דרך להגדיל את תקציב הביטחון? גם האיראנים משתפים פעולה עם זה ברצון מהסיבות שלהם.
אין כאן איום קיומי על העם היהודי, יש כאן כמה מנהיגים דמיקולו שמשחקים בפחדים של האזרחים שלהם כדי להשיג הון פוליטי (והון במובן הרגיל של המילה).
ונסיים בברכת "השנה היא איראן ומקום הוא 1938".

באמת צריך ללמוד מהעבר

גיא | 3/8/2012 7:05:40 AM

ולמצוא יתומה חרדית יפה ולשלוח אותה בדחיפות עם הדוד שלה לאירן להשתתף במופעי חשפנות לפני אחמדיג'אד ולהציל את כולנו

אדון הפיני, כמומחה לדמגוגיה, במקום להתאלם ממך התאמצתי לכתוב הסבר קטן.

אורי | 3/8/2012 1:31:50 PM

לאדון הפיני.
אתה הרי יודע שלציונות יש חלק גדול בהשתקת השואה. הדברים כתובים בדם ליבו של הרב מכאל וייסמנדל המיתולוגי. בספריו המונומנטאלים. מן המיצר וכו'.

תמצות הזוועה הזו הוא במכתב התשובה המפורסם שלהם לזעקותיו המחרידות שיצלצלו את פעמוני העולם ולפחות לא יפריעו "כי רק בדם יהיה לנו את הארץ".
כן כן. רק בדם. בדם יהודי איירופא שחיים וייצמן כינוהם 'אבק אדם', 'עדיף פרה בעמק יזראל מיהודי נאלווקי [מרכז החרדי בוורשא] .יהיה לנו הארץ! זה בסדר גם אתה אדון הפיני רואה בילדי אברכים משפחות ברוכות במבט דומה. כולכם שונאים חיים. ולאומיות, הולכי ארבע, נהנתנות,[זכויות אדם] הרי חשובים מהחיים - למיואשי העתיד.

המכתב "שחשף" ביבי, הוא משנת 44! אז הקונגרס החילוני שלח מכתב מיסכן בקושי, לאחר טרפוד כל מאמצי ההצלה האגודאים, ולאחר לחץ מטורף של הרב וויסמנדל ועוד שהתחיל כבר ב40!, וקץ המלחמה היתה באופק 'נזכרו' בוגדים אלו, כאליבי לניצולים שישאלו 'היכן הייתם', לשלוח 'מכתב'.
ולאחר השואה ברוב נבזות ורקידה על הדם שאינה יודע שובע, היאשימו את הניצולים "למה הלכתם כצאן לטבח".

ואני כבר לא מדבר שבניגוד לאדון הפיני, הרבנים לא חלמו באספמיה, שגורלנו בידנו. אם טנקים ומטוסים הרי אוסרים לך לירות!
המדיניות הרבנית הרבה יותר מציאותית שדרכנו בשתדלנות ולא בהתגרות וכוחנות מול אומות העולם. והקמת 'פלוגה עברית' דלוחה מול כוחות הנאצים, במקום להציל את יהדות איירופא המדממת.

התשובה הכי כואבת לכך, הוא שהגלותיות הבולטת ביותר הוא דווקא בקיומו של מדינת ישראל [בשיתוף בוגדים שמאלנים שפלים היום כמו אז] ונמצאת כיום עם ארנסל נשק עקר, התלויה בכל מחווה של כושי מזמביה באו"ם או וושינגטון, כמו חמצן לריאות!

אם ה' לא ישמור עיר שוא שקד שומר!
ליהודים היתה אורה ושמחה ויקר! אורה זו תורה!

לאיש בעל הפיתרונים - ובעל שם העט נח גוטמן

עכבר אבוד במבוך | 3/8/2012 7:15:35 PM

איך זה שם למעלה אה?

חייב להיות נחמד ככה ללהג בכיף עלינו הישראלים הקטנים שמתחבטים בדילמות הקשות והמטופשות שלנו - מה נעשה עם איראן, לתקוף או לא לתקוף, מה המשמעויות של זה..

אני רק יכול להניח כמה טפשים אנחנו נדמים כאן בעינך מתבלטים לנו האם יהיה גיבוי של ארה"ב במקרה שתפרוץ כאן מלחמה כוללת (לזכותנו יאמר שרכבות התחמושת מאמריקה הצילו אותנו במלחמת יום הכיפורים ואנחנו חושבים שזה עלול להיות חשוב - אבל מה אנחנו מבינים).

בטפשותנו אנחנו עושים 25 יום מילואים בשנה ומאמנים פלוגות טנקים ומקווים שברגע האמת ניתן כל מה שנוכל..ובאיוולתנו חושבים שלמות עם טנקים זה כן יותר ראוי מאשר למות בתאי גזים...

אתה חייב קצת להבין אותנו. אנחנו מגששים בערפל כאן. אין לנו את ההבטחה והידיעה הטוטאלית שיהיה בסדר כמוך. אנחנו לא חבוקים עם ספר הספרים ולא הוגים בו יומם ולא לילה. אנחנו לא מבינים שמלחמות מנצחים בבתי מדרש אז אנחנו מתעסקים בשטויות. אנחנו עדין חושבים שהיחידים שהוכיחו ב-100% שהם יכולים לעזור לנו תמיד - זה אנחנו בעצמנו ולכן אנחנו שוב ושוב טועים וסומכים על עצמנו.

אז איך זה שם למעלה לראות את ההצגה הזאת פה למטה, עכברים אבודים מתרוצצים במבוך הזה בין ירושלים לאובאמה ולא מצליחים ללמוד מאגדת אחשוורוש לקחים קונקרטים.

אדון אורי, הנה כך הציונים "משתיקים" השואה.

פיני | 3/8/2012 9:46:25 PM

הקמת מוזיאון יד ושם, ובקורי תלמידים ציונים במוזיאון.
שליחת משלחות של תלמידי תיכון לביקור במחנות ההשמדה.
ציון יום השואה בטקסים בכל רחבי הארץ.
וכך החרדים "מפרסמים" את השואה.
איסור לחרדים לבקר ביד ושם.
איסור לציין את יום השואה.
עד לפני כמה שנים, איסור להזכיר השואה בבית הספר.
איסור לשלוח משלחות של בחורי ישיבה לביקור במחנות ההשמדה.

תגובת הדוס: א. יד ושם, אם היית שם (אני הייתי) מיועד למטרה אחת - לחנך לציונות. זה המסר המרכזי של המוזיאון הזה. לא לחזור בתשובה, לא לשאול איך התנ"ך מתגשם, שום כלום.
ב. בחורי ישיבות אינם עושים טיולים חלולים לחו"ל. אנו לא צריכים לחזק את השזהות היהודית שלנו על ידי טקסים וסיורים.

לעכבר וכו'. זה ממש לא נחמד, זה שורף וכואב הלב, לאיזה בור הובלתם את עם ישראל, וביבי עוד מתרברב, ועוד על חשבון

| 3/9/2012 2:36:08 AM

לעכבר וכו'. ממש לא נחמד 'ללהג', זה שורף את הנשמה לראות ההתרברבות המטופשת הזאת של ביבי.

נחום. | 3/9/2012 3:26:29 AM

הציונות שקמה על חורבות היהדות האותנטית, תוך רמיסת כל הקדוש והיקר, באמצעי כפייה ורמאות מהשפלים בהיסטוריה, ליהגה ורקדה על דם יהודי אירופא שבחלק גדול היו חרדים.
סיסמאות הגורלנו בידנו, ליוו את התעמולה הציונית, כמו אלכוהול בעורקי שיכור, ותוך התרסה מקפיאת דם כלפי הניצולים " מדוע הלכתם כצאן לטבח". מכל מעשי הגבורה של יהודים בתוככי התופת, נשאר רק אטוס ממונף של אנילביץ מנהיג מרד גיטו וורשא, כביכול וזה מוות לאומי ולא בתא גזים.
מי מדבר שבעקבות המרד חוסל גטו וורשא כליל. אלפי יהודים מתו מיידית כתוצאה מהזייה זו שעם כמה אקדחי צעצועים יצליחו נגד טנקים. אבל הרי העיקר לאומיות.

[עיין בהקדמה לספר 'בשבילי ההלכה' - איני זוכר איזה כרך, של הגאון רבי שמחה בונים ליברמן זצ"ל בסוף ימיו היה רב בצפת, שהיה אז בגטו וורשא, ובו בדם ליבו כותב את הזעם העצום שהיה ליהודי הגטו, על ארגון מרד זה מיהודים חסרי אחריות, [שאנו לא מסוגלים לדון אותם במצב כזה] ושגדולי התורה בגטו התנגדו לצעד זה בחריפות, וכהרגלם לא צייתו ומרחץ הדם שבעקבותיו ידוע]

סבי זצ"ל מסר את נפשו בשביל הנחת תפילין במחנות, שמירת שבת בתנאים בלתי אפשרים. איני רוצה להאריך. אולם גבורות הנפש היהודית במחנות ובגטאות מוכחש ומועלם באופן שיטתי במוזיאון יד ושם וכו'. דודתי זצ"ל שמרה את מנת המרגרינה הזעומה שלה בשביל להדליק נרות שבת קודש במחנה אושוויץ! שבוע שבוע! זו גבורה יהודית אמיתית! אנו לא מסוגלים בכלל להבין את תעצומות הנפש ליהדות שהיה לצדיקות אלו! אבל הפוקרים כאן שעצרו כל ניסיון פרסום הדברים צקצקו, 'הלכו כצאן לטבח'. אין בושה וכלימה לציניות המסריחה הזו!
במדינה אפי' לא מלמדים לילדים כאן שיש שבת! שיש תפילין! שיש תורה! כלום, בורים פרימיטיבים, התכחשות ליהדות שתרבות אחד בעולם לא מתכחשת כל כך לעברה, ולא מבינים מה הבעיה מדוע העולם לא מבין אותנו, גורלנו בידנו.
לענייננו, המדינה שהתיימרה לפתור את הבעיה היהודית, הרי החמירה את האנטישמיות והסכנה לעם היהודי בהרבה. כמה מלחמות פיגועים, כבר אוחזים ב23 אלף חללים!, היהודים בעולם חיים הרבה יותר ברוגע מבארץ, גם האנטישמיות היא הרבה הרבה פחות מרדיפת החילונים והתקשורת כאן נגד כל סמנמן יהודי, לתפארת מדינת היהודים. קריקטורות נאציים באותיות עבריות, שרק אחד כזו במידה והיה מתפרסם נגד יהודים בחו"ל, עורכי העיתון וכו' היו מאחורי סורג ובריח. אבל, גורלנו בידנו.
והכי חמור המצב המדיני, ישראל נאלצת להתחנן יומם ולילה בפני כל ארגון מצורע וכל נשיא דיקטטור זב, שזכותנו להתגונן וכו'. אבל גורלנו בידנו.
ואני לא כותב את זה מתוך הנאה. בשום אופן לא, מתוך כאב שורף ועמוק, למציאות המתנפצת על הפנים של חלומי החלומות בעבר, וכואב את ההתרסה המטופשת של ראש ממשלה שסופג השפלות בבית הלבן וכעסקן גלותי נאלץ להתחנן על נפשו, שיש לו מה להתריס ליהודי שושן, גולם וכסיל מדבר כך.
יתירה מכך, המדינה הוא כיום עובדה גמורה, וקיומה חיונית לעם ישראל. והיהדות החרדית נמצאת באיזור הימין כי זה היום יותר טוב ליהודים מהשמאל, ומקווים בכל לב שאירן תחוסל ושביטחון המדינה תהיה איתנה, ושביבי יצליח בהתחננותו לאמריקאים. תוכניות השלום הרי דרדרו את המצב עוד יותר, וחלק לא קטן כאן של הציונים ההיסטוריים שצעקו למה הלכתם כצאן לטבח, הם היום המהרסים והמחרבים הדגולים. אולם מכאן ועד להתרברב כמו דל גאה, ולא לקרוא את המפה נכון, ששום גורלך בידך, אתה תלוי כמו בובה אצל אלף ואחד גויים, הוא בלתי נתפס.
אולי אולי, יבוא יום ויפקחו עיניים, ויחזרו לשורשים, ורק אז תינקט מדיניות שפוייה, ונהיה באמת זכאים לארץ הזו, והטיעון היחיד שהעולם מסוגל לקבל שבתורה - 'בייבל' כתוב שזה ארצנו, תישמע ברמה. אבל ראש ממשלה פוקר הרי לא מסוגל לדבר על תורה, והתוצאות בהתאם. כי גורלנו בידנו!

לשיטתך

טויטי | 3/9/2012 9:04:54 AM

לשיטתך ביבי היה צריך לגייס את אחותו שתלך אצל זה, נו. ..... אייך קראת לו אחשורוש. אבל לא נראה לי שזה ילך. אולי נחפש איזה סבטלנה אחת. מה אתה חושב?

נברא | 3/9/2012 8:28:59 PM

הציניות שלך מכוערת שלא לאמר כופרת. ראשית כדאי שאתה והציבור שלך יפנימו אחת ולתמיד: מדינת ישראל היא חסד של אמת, היא מאורע שנתמך בידי שמים, היא נס. המדינה, כן, כן, המדינה. לא שס ולא אגודה ולא "דגולי ישראל" ולא "גדולי ישראל". וביבי לא היה נמצא איפה שהוא נמצא לולא היו מכוונים זאת משמים. וכשתפנים את האמת הפשוטה הזו, תבקש יפה סליחה מן הבורא על שליגלגת על מה שהוא מגלגל.

מה אתם רוצים מביבי? הוא "תינוק שנשבה" בידי החרדים.

פיני | 3/10/2012 10:44:50 PM

הרי הוא לא יכול להרים רגלו או ידו בלי לקבל רשות הרב עובדיה.
הוא לא יכול להוציא שקל מתקציב המדינה, בלי לקבל אישוא מהרב גפני.
הוא עובד אצל החרדים, לכן המדינה מתדרדרת. למה חרב הבית הראשון והשני? בגלל השחיתות של הכהנים והנביאים בבית הראשון כפי שמיכה הנביא מספר.
והבית השני נחרב בגלל שיתוף הפעולה של הכהנים הגדולים החרדים עם הרומאים, דבר שהפך אותם להכי עשירים.והביא את החורבן.

לאדון הפיני ששוב מדמגג. הציונים השתיקו את השואה כשקרתה. לאחריה פתאום מנפו אותה לתעמולת המדינה.

אורי | 3/10/2012 11:41:58 PM

חוץ מזה שהדוס ענה לך יפה מאוד, איזה תורה יש להנצחות שאינם מחנכים יהדות.

מוזיאון יש ושם שאישית ביקרתי שם ויצאתי מזועזע, להכחשה המוחלטת שלהם ליהודת החרדית שחוסלה בשואה, ולחיי הרוח והיהדות שפעמו בקרב הקדושים עד לרגעם האחרון וכו'.
[אם זה מדובר במוסד חשוב המנציח בעולם את טרגדיית השואה, בכל זאת]

זה הרי מה שכתוב בתשובת הסוכנות היהודית להרב ויסמנדל "כי רק בדם יהי לנו הארץ". בשמך השואה השתיקו בכוח כל הזעקת עזרה [למעט ממש לקראת הסוף כפי שכתבתי] ואחרי השואה הפכו להיות המחותנים הגדולים, שהקמת מדינה היא התשובה לשואה, וכו' כספי השילומים וכו'.

הרצחת וגם ירשת.

אדון אורי, צא משכרונך, פורים כבר נגמר.

פיני | 3/11/2012 7:05:22 AM

האדמו"ר מקאליב, ניצול אושוויץ, עבר הנסויים של מנגלה, רצה בכל מאודו להקים מוזיאון שואה חרדי כתחליף ליד ושם, שידגיש את מסירות הנפש החרדית בשואה, היה לו הכסף, אז מדוע המוזיאון לא הוקם? כי גדולי ישראל התנגדו. ומדוע התנגדו? כי לא יעשה כן במקומותינו, לחשוף את צעירי הצאן החרדים לאימי השואה אשר החריבה כליל את עולם התורה על לומדיה ובני משפחותיהם.דבר שעלול לעורר הרהורי כפירה לגבי אורח החיים החרדי.
ולמה אין יום צום לזכר השואה? הרי השואה היתה חמורה מחורבן הבית, שם ה' הטיל חרונו בעצים ובאבנים כדברי חז"ל, וריחם על האנשים, ואילו בשואה הטיל חמתו גם בעיקר באנשים. והתשובה היא כפי שכתבתי לעיל, גדולי ישראל רוצים להשכיח השואה מהציבור שלהם, לעומת הציונים שעושים הכל כדי לזכור ולא לשכוח.

תגובת הדוס: אתה כזה דמגוג, אני מבטיח לך שאם תעשה מבחן אקראי לילדים חרדים ולילדים חילונים על השואה, הילד החרדי ידע פי עשר מהחילוני, כמו בכל נושא שקשור לעם ישראל. תשאל ילד חילוני איך קוראים לסבתא שלו מהבית, ותראה אם הוא יודע. ניתקתם את הנוער שלכם מכל העבר שלו, חוץ ממה שמתאים כרגע לגחמה שלך. אחרי שאתה תרד מהארץ (זה יקרה, אין לי ספק, השאלה מתי) אתה תתבולל כמו טאטאלה ותשכח הכל.

לאדון הפיני, אני לא יודע איפה עמדת בתור כשחלקו בושה...

אורי | 3/11/2012 12:14:15 PM

כמויות הדמגוגיה והשקרים הגלויים שלך אינם יודעים גבול, זה כתוצאה מאטיזם בהמי שאתה כבול בהן. לצערנו.

אז כך: מוזיאון להנצחת גבורה יהודית מוקם גם מוקם כעת בבני ברק 'גנזך קידוש השם' [שפעל עד היום כארכיב] בשיתוף המון גורמים.

האמירה שאנו מעוניינים להשכיח את השואה מנותקת ובדיונית לחלוטין, אין ציבור הזוכר ונושם את השואה כמונו.
[לא אנחנו כתבנו שעדיף שלא יבקרו במחנות, כי זה מעורר 'רגשות לאומיים', כמו שולמית אלוני שר"י]

אין לך בית כנסת מוסד אחד שלא מונצח שם קדושי השואה, או ניצולים, באלפי ספרים, במאות ספרי ביאוגרפיה, כפי שהזכרת את האדמו"ר מקאליב שרב חלקו בהעברת פשעי השואה והגבורה היהודית.

אתה יכול לפנטז עד מחר כביכול ורוצים להשכיח את השואה, מי שמתכחש לעברו זה החילונים הציונות, שבנתה את עצמה מהשואה, היהודים היו סחורה מדינית!!

מהשואה ניתן לקבל המון אמונה ויראת שמיים, לראות את הניסים והנפלאות שעשה ה' לניצולים, שכל אחד מהם שאני מכיר והכרתי פשוט נותנים שיעור מאלף בביטחון ואמונה.
הנקמה המתוקה ביותר בנאצים ישמ"ו, זה התקומה הרוחנית של העם היהודי, זה מה שרצו להכחיד את הרוח. הפנימיות. הרי הדבר הראשון שהתעללו היו בבתי כנסת בישיבות ורבנים, ואנחנו היחידים שבנו זאת מחדש, וממשיכים את עתיד היהדות.

כן אדון הפיני, לנכדיך יש הרבה סיכויים להיות גוי וכך ניצח אותך היטלר יש"ו, כמו שקרה לרבים מאסכולת 'ניקח גורלנו בידנו'...
אולם לנו המגדלים דורות יהודים גאים זה התשובה המוחצת ביותר לאשמדאי הנאצי!!!
כי אתה כבול באטיזם ובגירויים היצריים הנמוכים, וחי בהזיות ואין לך עתיד! בוודאי לא עתיד יהודי!! ה' יעזור שיהיה לך כוח לחזור בתשובה וכך גם תבטיח את עתידך, ועוד דורות דורות של צאצאיך יזכרו את מה שעה לנו העמלק הנאצי, ולא ישכחו.

[עניין יום צום לזכר השואה, שהעלת ברוב דמגוגיה כביכול וזה ניסיון להשכיח, הרי אתה יודע טוב שהסיבות לכך, הם שרוב פוסקי ההלכה הכריעו שאין כיום סמכות לעם ישראל לייסד צומות חדשים. כך גם אחרי האינקווזיציה וכו', אבל על תיתן חלילה לעובדות לבלבל אותך. לבסוף הרבנות הראשית עשתה יום הקדיש הכללי, שיהיה.]

לרבנות אין סמכות?!

פיני | 3/11/2012 2:35:30 PM

לא בשמים היא....אל הכהנים אשר יהיו בימים ההם..
מכאן שיש מלוא הסמכויות לרבנים בכל דור לשנות, להוסיף, לגרוע ככל העולה על רוח קודשם. ולא להתחבא מאחורי קטנותם.
שבעים שנה אחרי השואה, ולא גנזך ולא מוזיאון, אתה מספר שעכשו מקימים, איפה היו שבעים שנה.
הדוס כמובן לא יאמין לי ששמעתי אדמו"ר מוערך בבני ברק שלא אנקוב בשמו, שגימד את השואה בלי בושה באומרו כי שישה מליון נרצחים זה לא נורא לעומת עשרים מליון נרצחים רוסים. עם אדמו"רים כאלה, אין פלא שעושים הכל להשכיח השואה מצעירי הצאן. אם אינך מאמין לדברי, אשלח אותך למשב"ק של אותו אדמור, שקיבל ממני על הראש על דבריו המזויעים של רבו האדמו"ר.

תגובת הדוס: סיפורי אלף לילה ולילה.
המשך הזיות נעימות.
לגבי הרבנות - השופט אשר יהיה בימך, נקבע על פי ציבור יראי האלוקים, ולא על יד בן גוריון וחבריו, אפיקורסים ואוכלי ארנבות.

הדוס, נתת לי רעיון מצויין, מה שלא מוצא חן בעיני, ספורי אלף לילה ולילה.

פיני | 3/11/2012 3:33:06 PM

הכי קל אין צורך להתמודד, אני מספר עובדות, אתה קובע אלף לילה ולילה.אין תשובות, אלף לילה ולילה.זו דרך החיים החרדית, מציאות או דברי הרב, דברי הרב קודמים.והמציאות לא היתה ולא נבראה. התוצאה, חיים מחוץ למציאות, התוצאה היותר גרועה, השואה, לכו בכוחכם זה ותחריבו את המדינה ,שואה נוספת? לא נורא, נגיע מהר יותר לגן עדן.

תגובת הדוס: אין בעיה. אני מכון להתמודד עם כל העובדות בתנאי שאתה תמודד עם העובדות הבאות -
שכן שלי, דתי לאומי, נוהג לירות בחרדים עוברי אורח תמימים. כן כן, לירות בדם חם. אחר כך הוא קובר אותם בחצר.
אני מכיר אישית רב דתי לאומי שאמר לחסידיו בשקט שהוא אתאיסט.
ורב אחר ידוע ומוכר, אמר לחסידיו ביאוש אחרי הגירוש שמה לעשות, החרדים צדקו, אבל איך אפשר להודות אחרי שישים שנה.
כשתתמודד עם הסיפורים הנ"ל הידועים לי מ"מקור ראשון", אולי תלמד אותי איך מתמודדים עם מישהו שממציא סיפורי בדים.

אני בטוח שכל אדם עם טיפת שכל, הקורה את המאמר ותגובות ואיך שאדון הפיני מתחמק\מתאלם\מדמגג\מחרטט\ מוציא מהקשר\לא עונה לעניין,ומבין לבד עם מי יש כאן עסק

אורי | 3/11/2012 6:42:13 PM

ברגע שתתחיל להיות רציני, ולענות לשאלות ולטענות כבן אדם נורמלי, יש טעם להתעסק איתך.
כל עוד תתחפר בכונכיית הדמגוגיה, תמצא לך פרטנרים אחרים.

כבר אכתוב את תגובת אדון הפיני: החרדים לא אכפת להם מהשואה, הם מכחישי שואה, בעצם אחראים לשואה, ואפי' עזרו לגרמנים בפועל.....

וככה בהטמנת ראש בחול וזריית חול בציבור, מתחמק מכל החומרים ההגיון הרצוף בכל התגובות והמקורות.
אולם בסופו של יום אדון הפיני, העתיד אצלנו. אדון הפיני, עם שקרים ואינפנטיליות לא בונים דורות ולא מחדירים יהדות, מקסימות קוברים את הראש באשליות נוספות שהמציאות המרה תעיר אותך משם.

האחיכם נרצחים במחנות ההשמדה, ואתם יושבים פה?!

פיני | 3/11/2012 8:56:38 PM

אלפי ציונים התגייסו לבריגדה כדי להילחם בנאצים, בעידוד ההנהגה הציונית בארץ, חלקם נפלו בקרב, כמה מהם היו חרדים? אפס, ואתם תשבו פה.
מליון יהודים נלחמו בנאצים בצבאות רוסיה וארצות הברית, מאתים אלף מתוכם נפלו בקרב. כמה מתוכם היו חרדים?אפס, ואתם תשבו פה?
ועוד לא מתביישים לבקש מנשיא ארצות הברית שיסכן את טייסיו לפגוע במחנות ההשמדה, והם יושבים פה.
עשרות צנחנים ציונים צונחים באירופה כדי להילחם עם הפרטיזנים נגד הנאצים, חלקם נופלים בשבי ומוצאים להורג. כמה מהם היו חרדים? אפס, ואתם תשבו פה.
מאות יהודים ציונים עסקו בהעפלה, כמה מתוכם היו חרדים? אפס. ואתם תשבו פה.
האדמו"רים מבעלז, בלייגרוי, גור, ועוד ניצלו ע"י הציונים, כמה אדמו"רים ניצלו ע"י החרדים? אפס, ואתם תשבו פה.

תגובת הדוס: לא היו צריכים להילחם בגרמנים עם נשק. היו דרכים הרבה יותר יעילות, אלא שהם לא התאימו לגחמותיהם של ראשי הציונות.
הבריגדה היהודית הוקמה מתוך מטרה פוליטית ציונית ותו לא, כדי לקבע את המציאות של "כח יהודי לוחם".

אני לא יודע מה איתך

דתי לאומי | 3/11/2012 11:01:29 PM

אבל אני רואה בצבא ההגנה לישראל כאתחלתה דגאולה.
ד"א,חזק וברוך על המאמרים החדשים.

תגובת הדוס: אני לא רואה בצבא לא תחילת הגאולה ולא סוף הגלות, אלא משהו אחר. כל המצב שאנחנו נמצאים בו מוגדר בחז"ל כ"עיקבתא דמשיחא", זהו מצב שהמאפיין המרכזי שלו זה טשטוש ובילבול, מצב משונה עד להחריד של תערובת טוב ורע באופן איום ונורא שגורם לאנשים לאבד את הצפון.

גטו ורשה

עכבר אבוד במבוך | 3/12/2012 8:54:06 AM

אין ספק נחום שגורלו של סבך ז"ל בגטו ורשה היה ורוד ואופטימי אם מרדכי אנילביץ לא היה מצית את המרד. זו אכן תפיסת מציאות סבירה וקוהרנטית לגורלם של גטאות אחרות בפולין של מרדו.

סבתי ברחה מביתה והתחבאה בהולנד 4 שנים מתחת לאדמה במקומות שונים. היא נזקקה לשמור מרגרינה כדי להדליק נרות שבת אלא סמכה על הגויים שהחביאו אותה.
היא שרדה את השואה וילדיה עלו לארץ וזכתה לספר את סיפורה ממקור ראשון ולא שאחרים יספרו אחר לכתה.

תגובת הדוס: והיום היא נמצאת בגטו ישראל.

ילמדנו רבינו, אילו דרכים אחרות יעילות יותר היו?

פיני | 3/12/2012 9:38:21 PM

בודאי שהחרדים נקטו באותם דרכים אחרות יעילות יותר,ולסיום כמה מליוני חרדים ניצלו ממחנות ההשמדה בעזרת אותם דרכים יעילות?

תגובת הדוס: לעשות מחאה עצומה מהרגע הראשון למלחמה בכל דרך אפשרית. הגרמנים מאד פחדו מזה, אבל הציונים דאגו להשתיק כל מחאה שהיא, רק בשלהי המלחמה הואילו בטובם לשלוח שני מכתבים לפנטגון.

אני הולך בדרכו של הרב קוק זצוק"ל שאמר שזה אתחלתא דגאולה

דתי לאומי | 3/13/2012 12:05:48 PM

אָבִינוּ שֶׁבַּשָּׁמַיִם, צוּר יִשְׂרָאֵל וְגוֹאֲלוֹ, בָּרֵךְ אֶת מְדִינַת יִשְׂרָאֵל, רֵאשִׁית צְמִיחַת גְּאֻלָּתֵנוּ. הָגֵן עָלֶיהָ בְּאֶבְרַת חַסְדֶּךָ, וּפְרֹשׁ עָלֶיהָ סֻכַּת שְׁלוֹמֶךָ, וּשְׁלַח אוֹרְךָ וַאֲמִתְּךָ לְרָאשֶׁיהָ, שָׂרֶיהָ וְיוֹעֲצֶיהָ, וְתַקְּנֵם בְּעֵצָה טוֹבָה מִלְּפָנֶיךָ. חַזֵּק אֶת יְדֵי מְגִנֵּי אֶרֶץ קָדְשֵׁנוּ, וְהַנְחִילֵם אֱלֹהֵינוּ יְשׁוּעָה וַעֲטֶרֶת נִצָּחוֹן תְּעַטְּרֵם, וְנָתַתָּ שָׁלוֹם בָּאָרֶץ וְשִׂמְחַת עוֹלָם לְיוֹשְׁבֶיהָ. וְאֶת אַחֵינוּ כָּל בֵּית יִשְׂרָאֵל פְּקָד-נָא בְּכָל אַרְצוֹת פְּזוּרֵיהֶם, וְתוֹלִיכֵם מְהֵרָה קוֹמְמִיּוּת לְצִיּוֹן עִירֶךָ וְלִירוּשָׁלַיִם מִשְׁכַּן שְׁמֶךָ, כַּכָּתוּב בְּתוֹרַת משֶׁה עַבְדֶּךְ: "אִם יִהְיֶה נִדַּחֲךָ בִּקְצֵה הַשָּׁמַיִם, מִשָּׁם יְקַבֶּצְךָ ה' אֱלֹהֶיךָ וּמִשָּׁם יִקָּחֶךָ. וֶהֱבִיאֲךָ ה' אֱלֹהֶיךָ אֶל הָאָרֶץ אֲשֶׁר יָרְשׁוּ אֲבֹתֶיךָ וִירִשְׁתָּהּ, וְהֵיטִבְךָ וְהִרְבְּךָ מֵאֲבֹתֶיךָ" (דברים ל,ד-ה). וְיַחֵד לְבָבֵנוּ לְאַהֲבָה וּלְיִרְאָה אֶת שְׁמֶךָ, וְלִשְׁמֹר אֶת כָּל דִּבְרֵי תּוֹרָתֶךָ. וּשְׁלַח לָנוּ מְהֵרָה בֶּן דָּוִד מְשִׁיחַ צִדְקֶךָ, לִפְדּות מְחַכֵּי קֵץ יְשׁוּעָתֶךָ. הוֹפַע בַּהֲדַר גְּאוֹן עֻזֶּךָ עַל כָּל יוֹשְׁבֵי תֵּבֵל אַרְצֶךָ, וְיֹאמַר כֹּל אֲשֶׁר נְשָׁמָה בְּאַפּוֹ: "ה' אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל מֶלֶךְ, וּמַלְכוּתו בַּכּל מָשָׁלָה". אָמֵן סֶלָה.

גם אני שמעתי כי הגרמנים פחדו מהמחאה החרדית.

פיני | 3/13/2012 12:53:34 PM

למה מהרגע הראשון כאשר הגמרנים כבשו את פולין, לא יצאו מליוני החרדים באירופה במחאה המונית? וכשנכבשה אירופה, האם לציונים היתה השפעה כל כך גדולה על הרבנים החרדים, עד שפחדו לצאת למחאה, למרות שידעו כי המחאה תמנע השמדה של אחיהם, ולמרות שידעו כי המציל נפש מישראל...
אולי בגלל זה אסרו ללמוד על השואה, משום שמרגישים רגשות אשמה בזה שהיו יכולים למחות ולא מחו.

תגובת הדוס: שוטה שבעולם. בשטחי הכיבוש הגרמני לא היה כתב אחד ששידר בחופשיות לעולם החופשי.

וויסמנדל בכוחותיו הדלים בעמק הבכא הצליח בשוחד לעצור מעל שנה את הטרנספורטים!

אורי | 3/13/2012 7:38:28 PM

הרב וויסמנדל הצליח לעצור את גירוש כל יהודי סלובקיה במשך שנתיים!! בזכות שוחד שנתן לראשי הנאצים כולל אייכמן ימח"ש עצמו!
ולאחר שלא עמד בהבטחותיו מחוסר כסף, הם חדשו את המשלוחים.

ועם זעקותיו ליהודי העולם החופשי בשוויץ שוודיה ארה"ב היו מתקבלות ולא מושתקות בידי הארגונים הציוניים שייצגו בפטרונות את היהודת בעיני המדינות הללו, והיו מפציצים מסילות ברזל [אדון הפיני כתב דבר נוראי וציטט את המכתב שלהם כביכול וזה היה מסכן את מאמץ המלחמתי, יש תיעוד שנפלו פצצות בטעות על יד אושוויץ! והם לא הפציצו למרות שהיו קרובים ומלאכת ההשמדה המשיכה במלוא קיטור. סבותיי ורבבות יהודים היו ניצלים במידה וכך ואתה מרשה לעצמיך לכתוב דברים נוראים כאלו של אנטישמיות שיצאו מפי האדישים לגרולנו]

תקרא את הספרים המאלפים שלו 'מן המיצר' קראתי ואין עונה' שרידי הכבשנים מאשימים, ועוד רבות.

ותבין מי אכפת לו מחי אדם ומסתכל לעתיד ובשביל מי השואה היתהסחורה מדינית, ולאומיות נמצא מעל החיים!

"והיה כי ישאלך בנך לאמר מה זאת.."

פיני | 3/15/2012 9:48:54 AM

שיחה של הדוס עם נכדו בעוד חמישים שנה, בגולה הדוויה של אמריקה.
הנכד-סבא, איפה היית במלחמה שהערבים הביסו את הציונים וכבשו את מדינת ישראל?
הדוס- למדתי בכולל תורה כדרך כל החרדים.
- מדוע לא יצאתם להילחם? הרי זו מלחמת מצווה?
- הרבנים הורו לנו כי רק הסנהדין יכולים להכריז על מלחמת מצווה.
-הרבנים לא ראו כי אין בכוחם של מיעוט ציוני להילחם במליוני ערבים?
- היום כבר יודעים כי לרבנים היה הסתר פנים.
- שוב פעם כמו בשואה?
-כן, רבנים אלה הם נכדיהם של רבני השואה, וירשו את ההסתר פנים.
- אז איך הצלחת לברוח, בשעה שנרצחו עשרה מליון יהודים?
-היו לי קשרים עם האדמו"ר, ולכן ברחתי במטוס הפרטי שהגביר שלח אליו לחלצו.
- לא חבל שאין עכשו מדינה ליהודים בארץ ישראל?
- בכלל לא, 2500 שנה חיינו תחת שלטון הגויים,ועולם התורה פרח, זה העיקר.

תגובת הדוס: שיחה של פיני עם נכדו במנהטן -
- סבא, למה ברחת מישראל?
- אוי נכדי, אל תשאל. החרדים כבשו את המדינה.
- חרדים? מה זה?
- אוי נכדי, אל תשאל. זה אנשים פרזיטים. לא עובדים, לא הולכים לצבא, לא תורמים כלום.
- אז סבא, איך מדינת ישראל פורחת כלכלית, אם כולם שם לא עובדים?
- אתה לא מבין, נכדי היקר. הם חיים על חשבוננו. המימשל האמריקאי מזרים להם מליארדים לישיבות שלהם.
- ואיך יש להם צבא כזה חזק?
- האמריקאים, נכדי, האמריקאים. טובי ילדנו נהרגים בשבילם בעירק ואיראן. הם מקבלים מהמימשל ההזוי שלנו נשק רב.
- אבל סבא, המורה אמר לנו שהמימשל תומך בישראל כבר שמונים שנה בצורה הזאת.
- מי אמר לך?????? שקר!!!!!!!!!!!! חוצפה!!!!!!!!!!!! שיכתוב של ההיסטוריה!!!!!!!!

זה הרי היה שקוף. במקום שכל המאמץ של ארגוני הציונים יופנו להציל את יהודי אירופה הם התעסקו בפוליטיקה פנימית, סיעה א' סיעה ב' של בן גוריון!!

אורי | 3/15/2012 1:42:21 PM

הכתם המחפיר של הציונות במשך השואה היא מום כרוני שלעולם לא תוכל לנקות עצמה מזה .[משפט קסטנר היה רק מקרה אחד שנחשף, גילה טפח וכסה טפחיים]

במקום מה שמובן לכל בר דעת, כאשר בוצע טבח עם נגד יהודים באירופה הזמן הוא להזעיק תבל ומלואו, הם התעסקו בחיסולי חשבונות, ופוליטיקה קטנה במפלגת מפא"י, והשתקה כללית ועקבית בכל הסניפים שבעולם החופשית לזעקות יהודי אירופה.

הרב וויסמנדל הקים "קבוצת עבודה" שהיו מורכבים בעיקר משלושה נציגים אחד חרדי אחד רפורמי ואחד נוצרי, כולם היו מאוחדים תחת הדיכוי הנאצי למטרה העליונה לעצור את המשלוחים, והם הצליחו בכך. תמורת שוחד כבד.

מי אטם אוזניהם לשמוע וסירב לשלוח כסף? מי התייחס להם כהוזים וכנודניקים? מי ענה להם תשובות מקפיאות דם ['רק בדם יהיה לנו את הארץ'] מי? ניחשתם טוב, הארגונים הציונים בעולם. מהקודקודים. הכל מתואר בספרים עם צילומי מכתבים: חיים ויצמן, בן גוריון, יואל ברנד [שליח הסוכנות באיסטנבול] יצחק גרינבוים [שר הפנים לשעבר] גברת סולד, ורשימה ארוכה, שדם יהודי על ידיהם!

מה שהם עשו, לשלוח כמה בריגדות עלובות, בכדי להראות 'ציונות' 'שגורלנו בידנו', הינה יש כוח יהודי לוחם [מסופר שהיטלר ימח שמו כששמע זאת התמלא חימה מטורפת והורה מידית להגדיל את כמויות הקרמטוריום. (לא שהציונים אשמים בשטניותו של היטלר, אלא למה לגרות אותו בכוונה, כאשר הוא שולט על כל עם ישראל הנדכה באכזריות?]

על גבורה חומרנית של נשק וכו' יש לצד השני יכולת להתגבר, היו לא תהיה. אולם על גבורה ערכית ויהודית איש בעולם לא יכול עלינו. גם עם יהרגו אותנו. רוח יהודית היא פוליסת הביטוח של המשכיות העם היהודי.
ומוסד יד ושם וכל ההנצחה הרשמית המתעלמת מכך ומדגישה כמה ניסיונות מרד, [אגב, בפרטיזנים היו גם חרדים. והרבה קומוניסטים או לאומנים פולנים ששנאו יהודים כמו הנאצים] חוטאים בתפקידם ההיסטורי, ובזים לקרבונות הקדושים שמתו תוך נשיאת פסוקי ייחוד ושמע ישראל על שפותיהם ברגעיהם הטראגים האחרונים.
הכל הכדי שיסתדר לתעמולה המדינית. זה ביזוי קורבנות השואה בהתגלמותה.

[הדברים הנכתבים כאן חמורים. אולם הרבה נכתב בעיתונות החרדית על הפטרונות שלקחה המדינה ויד ושם בראש על הנצחת קדושי השואה וצורת ההנצחה,(ועוד הצבת טומי לפיד בזמנו כיו"ר יד ושם) אולם ההצדקה וההשלמה לכך היה תמיד שזה מונע הכחשת שואה. אולם מכאן ועד לטאטא החלק העלוב של הציונים בהשתקה, וביזויי על ידם במשך כל השנים את רוב הקדושים החרדים, המרחק רחוק מאוד]

רבונו של עולם! נקום נקמת דם עבדיך השפוך!

תגובת הדוס: וביד ושם, אתה הולך בתוך מנהרה כזו, שלב אחרי שלב, ובחדר האחרון אתה פתאום מוקף בדגלי ישראל... זו המסקנה. הכל נועד הביא אותך לחדר הזה. זו המשמעות היחידה של ששה מליון הנפשות.

הדוס,ובחדר האחרון אתה מוקף בדגלים ציונים.,,,

פיני | 3/15/2012 3:38:04 PM

עד היום אתה מוקף בדגלים ציונים, על אפך ועל חמתך, עוד לא הבנת כי זה רצון ה'? לא הבנת כי מה שעשו הנאצים ליהודים בכמה שנים ובקלות רבה, מנסים הערבים לעשות ליהודים שבעים שנה ולא מצליחים, כי ה' אוהב את הציונים ומה שקרה בשואה זה לא אשמת הציונים או היטלר, זה רצון ה' על חטאי החרדים שמאסו בארץ אבותיהם.
ולכן החרדים עושים הכל להחריב המדינה כלכלית וצבאית, וה' מפר עצתם ומקלקל מחשבתם, ולציונים היתה אורה ושמחה וששון ויקר.

תגובת הדוס: אדוני היקר, עוד לא הגענו לחדר האחרון. שישים שנה זה פסיק במושגי ההיסטוריה.

למגיב אורי: אתה חרפה לעם היהודי

סטודנט בטכניון | 3/15/2012 4:03:55 PM

אני קורא את מה שאתה כותב ומתבייש. אתה מגלם בך את כל הסטריאוטיפים הכי שפלים שהאנטישמים הדביקו ליהודים: גם פחדן - לא מוכן להילחם באויבים שלך אלא רק רוצה להוריד את הראש ולשחד אותו, גם פרזיט - דורש מהגויים שיילחמו בשבילך וגם שייתנו לך את הכסף לשיחוד האויב. גרוע מזה: אתה חושב שהגויים שנלחמו בנאצים, היו צריכים באותו זמן לשלם להם שלא יפגעו ביהודים, בשביל שבכסף הזה הנאצים ישיגו עוד נשק ויוכלו להרוג עוד חיילים ואזרחים של העמים שנלחמו בהם. הכל בשביל שהיהודים יישבו רגל על רגל.
אנשים כמוך הם כתם מוסרי בשביל העם היהודי.

תגובת הדוס: הצחקת אותי. אם האמריקאים היו רוצים שלא נשחד את הגרמנים, אז בבקשה שיעשו משהו. אפילו לגנות הם בקושי הסכימו. אכן כן, השיטה היהודית בכל הדורות הייתה שכשבא מולך מישהו שאין לך סיכוי מולו, תוריד את הראש ותתחנף אליו. השיטה הזו עבדה מצוין בכל הדורות, וכך היהודים הצליחו לשטות בפריץ השיכור פעם אחר פעם. הפריץ היה מבסוט מהפרוה החדשה שקיבל מראש הקהל, והיהודים חיו טוב.
רק במאה האחרונה קמו אנשים שהשליכו את כל השיטות הישנות. הם יותר חכמים נכולם. אז הנה תראה לאיפה השיטות החדשות הביאו אותנו.

הדוס כותב כי בכל הדורות שיחדו כשלא יכלו לנצח, וזה עבד.

פיני | 3/15/2012 9:29:13 PM

אז למה לא שיחדו את נבוכדנצר, גם את טיטוס לא שיחדו, גם את חמלניצקי לא שיחדו,
הגרמנים החליטו על הפתרון הסופי בועידת וונזה, הקימו מערכת שלמה של מחנות השמדה, הקימו יחידות SS לביצוע ההשמדה, ואחרי כל ההכנות האלה ישחדו אותם ויפרקו כל מחנות ההשמדה.
שיא החוצפה וההתעלמות מהמציאות זה להגיד "שהאמריקאים יעשו משהו" מאות אלפי חללים
במלחמה זה לא משהו, רק השוחד של החרדים זה משהו.
אמרתי כבד אכבדך, והנה מנעך ה' מכבוד.

תגובת הדוס: למה לא התכופפו לנבוכדנצר ולטיטוס?
שאלה חזקה מאד.
אתה יודע מי שואל את זה? הנביא ירמיהו מקונן מרות על הטעות המרה שלא נכנעו לנבוכדנצר, והגמרא קובלת על הבריונים בירושלים שנלחמו עם טיטוס ולא השלימו איתו.
אגב, כשמישהו אומר לך שהתנ"ך הוא ימני, הוא כנראה לא מכיר אותו, בפרט את ספר ירמיהו, מלכים, ודברי הימים.
האמריקאים נכנסו למלחמה רק כשזה היה נוגע להם, וגם אז הם סרבו להפציץ את אושויץ. לצערם הגדול, היטלר לא הספיק לגמור את המלאכה כשאיפתם.

דוס, שכחת עוד כמה דברים

סטודנט בטכניון | 3/16/2012 9:52:23 AM

מה עם מסעי הצלב? מה עם פרעות ת"ח ות"ט? מה עם גירוש אנגליה, גירוש צרפת, גירוש ספרד, גירוש פורטוגל? זה נחשב אצלך שעם ישראל חי טוב?

תגובת הדוס: א. האנטישמיות היא תופעה על טבעית, גזירה משמים. השאלה איך אפשר לשרוד איתה איכשהו עם מינימום נזקים. במציאות, השיטות הישנות הביאו תוצאות הרבה יותר טובות.
ב. בתקופות שבין גירוש לפרעות, היהודים היו תמיד במצב כלכלי הרבה יותר טוב מהגוים, למרות שהיו תחתץ שלטונות עוינים.

ועוד דבר שהדוס שכח

סטודנט בטכניון | 3/16/2012 9:53:27 AM

גם המכבים לא בדיוק פעלו בשיטות האהובות על הדוס. זה לא מפריע לדוס לחגוג את חג החנוכה.

תגובת הדוס: אוהו, עכשיו אתה מדבר לענין.
את השאלה שאתה שואל עכשיו שמעתי מחרדי ציוני בשם "הרב אליהו זילברמן" (תקצר היריעה להסביר מיהו) שנתקלתי בו באיזו שמחה משפחתית.
אבל זה בדיוק הענין. אצל המכבים הבעיה לא הייתה מלחמה גשמית חומרית, אלא גזירות נגד הדת. במקרה כזה צריכים ללכת בדם ואש.

סטונדט, אם היית טיפה מתבונן וחושב לא היית מעיז לעלות על דל שפתיך את מה שכתבת.

אורי | 3/16/2012 1:18:39 PM

"אתה מגלם בך את כל הסטריאוטיפים הכי שפלים שהאנטישמים הדביקו ליהודים: גם פחדן גם פרזיט". ציטוט.
מבחינתך מה שחשוב הוא מה יאמרו הגויים האנטישמים, ולא מה יכול להציל יהודים מתוך התופת????? תתבייש לך. תמרוט שערך מצער על מחשבה כזו!!!

גם אדון הפיני השתמש בתשובה הנבזית ביותר של הפנטגון לקונגרס היהודי [שהועיל בטיבו לשלוח מכתב מסכן לאחר טרפוד כל קול זעקה, בסוף המלחמה] שזה 'מסכן' את מאמץ המלחמה. [שקר גס ועבה, מטוסי ארה"ב היו קרובים מאוד וכבשו חלקים נרחבים שבו עברו המשלוחים ולא הפציצו, כי מאה אלף יהודים ביום שנשרפו בתאי הגזים לא הפריעי להם כמלוא נימה! בגיבוי ההסכמה שבשתיקה של המוסדות הציונים שראו שרק אסון כזה ישכנע את העולם בהקמת מדינה]

סדר עדיפות הבריא של אדם שפוי, הוא להינצל! ולהציל את היהודים! וזה מה שיהדות החרדית ראתה והרב וויסמנדל בראשו [כנכתב היו איתו קבוצה לא חרדית].

מאות הגראדים לצערנו שנפלו בשבוע האחרון אגב לא התרגשו מהכרזת ביבי שכיום גורלנו בידנו....

אלפיים שנה הרבנים הנהיגו את עם ישראל למרות כל הגזירות והרציחות, שרדנו. והדבר המתבקש היה לחיות טוב עם מנהיגי המקום, לשחד להזעיק, אבל לעולם לא חלמו שבמרידה בהם ובמאבקי כוח פרונטאליים יש סיכוי הצלחה. קצת היגיון.

המציאות העצובה טפחה לציונים על הפנים כיום, במקום כמו בבעבר שנדרש לשחד את השלטון המקומי בזול, כיום ראשי המדינה נאלצים להתחנן ולשחד את העולם כולו!! במחיר מפולפל ומסוכן. משליטים פרימיטיבים באנגולה ועד למלך העולם חוסיין אובמה!, תלות בלתי נתפסת שיהודים חרדים לעולם לא הגיעו לכך! קצת חשבון נפש לא יזיק.
מאידך החרדים בעולם חיים כיום ב"ה במצב טוב וזוכים למלוא הזכויות האזרחיות, ועם תתפרסם קריקטורה או כתבת שטנה אחד נגדם כמופיע מידי יום בידיעות אחרונות לדוגמה, ונגד מדינת ישראל בעולם, הכתב יישלך מיידית מאחורי סורג ובריח!

כל אותם מדינות שלא יכלו לשלוח מפציץ קטן על מסילת ברזל וקרמטוריום, ולשדר הוראת אזהרה וגינוי לנצאים במשך המלחמה על פשעיהם, כיום מתקוממים נגד פחון הנבנה בגבעה ביו"ש! תפתח קצת את הראש ותסתכל סביבך!!

אני לגמרי לא שמח לאיד. כואב לי מאוד למצב הביש שישראל נמצאת בו. אירן, הטרור, השמאל הישראלי והעולמי וכו' , כיום דה פקטו [ולא דה יורה] קיומה של מדינת ישראל היא חיונית למיליוני יהודים כאן. וטובתה היא טובתי. כשם שהסתייגנו בכל הכוח מהצעד המתגרה, וחילון עם ישראל של הקמת המדינה, כך כיום במציאות אני בעד הצלחתה, [שלא יכול להיות בשום אופן דרך התחכשות ליהדות ודיכוי החרדים בכפייה חילונית] ונגד כל המהרסים והמחרבים שדווקא באים מהשמאל שהקימו את המדינה, וחלמו שהגורלנו בידינו יפטור את הבעיות, 'ונהיה אור לגויים'....
כי הם שוב מסתכלים ומתפעלים כמו הסטודנט שלנו מה האנטישמים חושבים עלינו, ונחיתים כלפיהם, ומצדיקים אותם. הסטריאוטיפים האנטישמים לגמרי לא הלכו ונעלמו של יהודים סחטנים ושתלטנים ממש לא, סטודנט יקר. זה התעצם.

אז מי צדק הרבנים שבגישה ריאלית מפוקחת ידעו להריח איך לשרוד אלפיים שנות גלות, או חבורת מדינאים פורקי עול שחלמו על 'כניסה למשפחת העמים'. וכיום נמצאים בסכנה קיומית? ובשבר ערכי ואידיאולוגי?
הרי יש דברים שגם עיוור רואה אותם.

אורי התמהוני,"המציאות העצובה טפחה לציונים על פניהם כיום."

פיני | 3/22/2012 5:30:04 PM

חזון אחרית הימים של נביאי ישראל.
"וישם מדברה כעדן, וערבתה כגן ה', ששון ושמחה ימצא בה, תודה וקול זימרה."
זה בדיוק המצב כיום, הנגב פורח, הערבה כגן ה', תנובת הפרה הישראלית הכי גבוהה בעולם, תנובת הדקל באיזורנו, 18 קילו, בישראל 180 קילו, הייטק הכי גבוה בעולם, באף שלטון יהודי בארץ לא דוד ולא שלמה המלך, לא מימנו מליארדים לעניים, קשישים חולים, לא שילמו מליארדים ללומדי תורה בטלנים ופרזיטים, למזלם של החרדים המדינה לא פועלת על פי ההלכה, אחרת גם הנשים החרדיות, לא רק הגברים הבטלנים, היו מחוייבים לצאת למלחמת מצווה.
אף מדינה ערבית גם לא אירן, אינה מאיימת על קיום המדינה, כי האירנים לא ילחמו בפצצת אטום אחת עם מדינה שיש לה מאתים פצצות אטום,והם יודעים כי מדינתם תמחה מעל האדמה, והם לא מתאבדים. יש רק סכנה אחת לקיום המדינה, וזה השתלטות הנהגה חרדית מושחתת על המדינה הציונית, כפי שכבר התחילה עכשו, מבחינת מהרסיך ומחריביך ממך יצאו, הכהנים והנביאים המושחתים בשיתוף המלך המושחת כבר גרמו לה' להחריב את הבית הראשון, מיכה ג', וזוהי המציאות העצובה שמדאיגה כל ציוני בארץ, חוץ מאשר את החרדים ורבניהם שהשוחד מעוור את עיניהם.והם וישיבותיהם הראשונים לברוח מכל עלה נידף של טילים, כי אינם בוטחים בכיפות השחורות שלהם רק בכיפות הברזל של הצבא.לא נותר אלא להתפלל לה' שיסיר את לב האבן ויפקח את עיניהם העיוורות של הרבנים החרדים, ויחזרו כולם בתשובה שלימה, ואז לא יהיה שום איום על ישראל.

תגובה לרב הציוני החרדי אליהו זילברמן.

פיני | 3/23/2012 8:01:14 AM

לדבריו יהודים נלחמו רק כאשר ניסו להעבירם על דתם.אם כך מדוע היהודים בשושן הרגו בשונאיהם? בהמן ובניו שהיו עמלקים אני מבין, אבל הגויים בשושן לא רצו להעבירם על דתם, רק להורגם.
ראיתי ראיון עם הרב הסופר החרדי וולדר בטלוויזיה, בנושא ההתעללות של הרב אליאור חן בילדים רכים. הרב וולדר הסביר למראיינת כי הרב איננו חרדי, וחרדים הם אנשי שלום שאינם פוגעים בזבוב. לתמיהת המראיינת כי התנ"ך מלא ברציחות, ענה הרב וולדר כי זה ההוכחה שהרב איננו חרדי, שכן בתנ"ך אכן יש רציחות כי היהודים יצאו למלחמות, ומי שהורג במלחמות עלול גם לרצוח ולהתעלל, וזו הסיבה מדוע החרדים אינם הולכים לצבא, כדי שלא יהיו אכזריים בחיי יום יום.
זו הוכחה נוספת כי אין בין החרדים כיום לעם התנ"ך ולא כלום, לבוש שונה, שפה שונה (יידיש) ואורח חיים שונה, לא עובדים ולא נלחמים. רק משחדים ומקבלים שוחד, את כל הישרה יעקשו.

תגובת הדוס: א. לא הבנת מה הרב אמר, קרא שוב.
ב. חיים ולדר? ליצן גמור. התקשורת לעולם איננה מראיינת חרדים נורמלים, תמיד מחפשים איזה ליצן כדי להתקלס בו.