הפרוסה החרדית בעוגת הקצבאות

מאת: נח גוטמן | 2/19/2012 אקטואליה

המסיתים החילונים לדורותיהם, נוהגים באורח קבע להטיח בציבור בחרדי את אשמת התלות והפרנסה מקצבאות הילדים של הביטוח הלאומי.

מה שהציבור  אינו יודע זה את המספרים האמיתיים, כרגיל וכמובן. למי מאתנו יש זמן לפשפש במסמכי הביטוח הלאומי. למי יש זמן להתעסק עם זוטות כמו מספרים ואחוזים. את זה נשאיר לחרדים, אלו שלא יודעים חשבון.

כמובן שבכדי לחשף את הנתונים אין צורך לשכור חברת בילוש, ולא לנבור במחסנים אפלים עמוסי מסמכים. כיום הכל נמצא בהישג יד, בהינף מקלדת.

ובכן,

על פי נתוני הביטוח הלאומי, ההוצאה של הביטוח הלאומי על קצבאות ילדים היא הוצאה שולית למדי. רק עשרה אחוזים מכספי הביטוח הלאומי מופנים לקצבאות ילדים. הסעיף הכבד והגדול ביותר מתוך תקציב הביטוח הלאומי (37-6%) מופנה לטובת קצבאות זקנה. לזה יש להוסיף 7% של קצבאות סיעוד לקשישים, והנה הגענו לכך שציבור הקשישים "עולה" לביטוח הלאומי פי חמישה מאשר אוכלוסיית הילדים המקומית. לזה יש להוסיף את התוספת להבטחת הכנסה, לו זכאים קשישים קשישים רבים, אך מחוסר נתונים עלינו להשמיט את הנתון הזה. כמובן שאסור לראות בקצבאות אלו משום נטל חלילה. החברה בישראל, כמו כל חברה בעולם, חייבת להעניק לקשישיה את הזכות לחיות בכבוד.

והנה, אם הילודה בציבור החרדי אכן גבוהה משמעותית מהילודה באוכלוסיה הכללית, הרי שבדיוק באותה מידה שבציבור החרדי ישנם יותר ילדים מהממוצע הארצי, כך באותה מידה כמות הקשישים בחברה זו אמורה להיות נמוכה מזו שבחברה הכללית. ואכן, על פי סקרים שונים שפורסמו בעבר, אחוז החרדים מבני שישים פלוס במדינת ישראל עומד על שני אחוזים בלבד. אם כך, מתוך תקציבי העתק שמופנים לאוכלוסיית הקשישים בישראל על ידי הביטוח הלאומי, רק אחוז קטן יחסית מגיע לאוכלוסיה החרדית. נמצא אם כן שדווקא בסעיף החשוב והמשמעותי ביותר בקצבאות הביטוח הלאומי ישנה אפליה ברורה לטובת הציבור הכללי.

היות וההוצאה הלאומית של ביטוח לאומי על קשיש עומדת על פי חמש מאשר על ילד, נמצא שההטיה לטובת החרדים בסעיף ילדים מתגמדת לעומת ההטיה ההפוכה בסעיף הזיקנה.

תגובות

שכחת את תשלומי הביטוח לאומי לאנשי המילואים.

פיני | 2/19/2012 10:19:05 PM

ידוע כי רוב משרתי המילואים הם משכילים חילונים עם משכורות גבוהות. והביטוח הלאומי משלם להם משכורת מלאה בזמן שירות המילואים. לעומת החרדים שאינם נהנים כלל נסכומי עתק אלה, כי רובם תורתם אומנותם, וגם אם יצאו לעבודה אינם עושים מילואים.
כמו כן ציינת כי קיצבאות הילדים הם רק עשרה אחוז. חבל שלא ציינת הסכום בשקלים, שזה סכום זעיר של מליארד ש"ח בשנה, ו60 אחוז מהסכום זה קיצבאות ילדים לערבים והבדואים.

תגובת הדוס: קודם כל תיקון קל.
לא מיליארד - אלא חמש מיליארד.
לגופו של ענין - אמנם כבודו למד ליב"ה, מטימטיקה וגיאוגרפיה, ואילו אני מה לעשות בור ועם הארץ, שלא קרא ולא שנה, אבל נראה לי שבכל זאת בתחום הספיציפי הזה, אני מבין קצת יותר.
אין שום בעיה לדבר על מספרים (למרות שזה שגוי לגמרי מבחינה מקצועית. מה שחשוב זה נטו נאחוזים ותו לא). אני מוכן לדבר על המספרים בתנאי אחד - שמול המספרים הללו תראה את המספרים האחרים, גם הם במספרים.
אתה רוצה מספרים? בבקשה.
קצבאות זיקנה, וסעד - 25 מיליארד!!! שרק שני אחוזים מהם הולכים לחרדים.
משטרה ובטחון פנים (החרדים כמעט שלא משתמשים) - 9 מיליארד.
השכלה גבוהה (מזרקות מדשאות ומשכורות עתק ששום ראש ישיבה לא מקבל) - 6 מיליארד.
עכשיו לנתון הנגדי -
הבטחת הכנסה לאברכים (כל המדינה סערה על זה, למי שזוכר, לפני שנה) - 0.1 מיליארד!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
על זה נאמר - איפה הכסף??????????????????????????????

מהרסיך ומחריביך ממך יצאו.

פיני | 2/20/2012 8:23:03 AM

אכן אתה צודק, בדקתי ותקציב קצבאות הילדים לשנה זו מעל 6 מליארד ש"ח, כאשר הרוב הולך לערבים ולבדואים, והמיעוט לחרדים. כאשר הממשלה הציעה למפלגות החרדיות לשלם כסף לחרדים בדרך אחרת, כדי שרוב הכסף לא ילך לערבים, שאלו אצל גדולי ישראל, וסרבו בתוקף, כי שיטה זו משרתת את שונאי המדינה, ומקרבת קיצה.
בצפון יש כבר רוב ערבי, בדרום בזכות הקיצאות יש בדואים עם כמה נשים וארבעים ילדים, ובגלל החיים באוהלים, מתפרנסים ברווח מקיצבאות הילדים, ובקרוב יהיו רוב בדואי בדרום, ובמרכז בזכות הקיצבאות החרדים יהיו רוב.אלא שבעינך קצב ההשתלטות הערבית חרדית על המדינה הציונית, איטי מידי, לכן צריך להגדיל התמיכה בשונאי המדינה,כדי שהחורבן יהיה בעגלא ובזמן קריב.

תגובת הדוס: אין מציאות להתפרנס מקיצבאות ילדים. על כל ילד מקבלים איזה מאה חמישים שקל בערך. לא מספיק אפילו לטיטולים.

הדוס כהרגלו מספר חצאי אמיתות

סטודנט בטכניון | 2/20/2012 11:33:58 AM

שכחת לציין פרט קטן: קצבאות הילדים כיום הן הרבה יותר נמוכות ממה שהיו עד לא מזמן. כשביבי היה שר האוצר לפני כעשר שנים, אחד המהלכים החשובים שלו היה קיצוץ דרסטי של קצבאות הילדים, שעד אז היו בשיעור גדול הרבה יותר והיוו מקור פרנסה כמעט עיקרי להרבה מאוד חרדים וערבים. אני עוד זוכר איך אתם צעקתם אז שביבי רוצה להרעיב את החרדים, שביבי נאצי, שונא ישראל ומה לא. ואני זוכר עוד יותר טוב איך, כדי לפצות על אובדן קצבאות הילדים, אתם מכרתם את אחיכם בגוש קטיף תמורת כמה מאות מיליוני שקלים לישיבות.

צדק חלוקתי

תינוק שבוי | 2/20/2012 7:31:58 PM

ידידי הדוס, טענות החילונים הם בעיקר בצד גביית הביטוח הלאומי ולא בצד תשלומי הביטוח הלאומי ועל כן קביעתך שאין לה לעניות דעתי סימוכין לפיה יש להתייחס רק לאחוזים "ותו לא" - טובה רק לצורך העברת המסר שלך אך לא מתייחסת היטב לטיעון החילוני.

מאחר וכולנו חילונים וחרדים היינו פעם ילדים אח"כ מתבגרים ובסוף זמננו משתייכים לאוכלוסיית ה"אזרחים הותיקים". הרי שהבדיקה הראויה לטיעון החילוני שהזכרת היא לבחון את יחס התשלומים לביטוח לאומי - במונה והתקבולים מביטוח לאומי -במכנה לאורך תקופת חייו של אדם חילוני לעומת אדם חרדי. כעת עבור חלק מהחרדים היחס המתקבל גדול מ-1 ועבור חלק אחר - קטן מאחד וכך גם אצל החילונים. כעת נבנה ממוצע לשתי האוכלוסיות.
הממוצע החילוני גבוה משמעותית מ-1, הממוצע החרדי נמוך משמעותית מ-1. מכאן ורק מכאן נובע לו הטיעון של "המסיתים החילונים לדורותיהם בדבר התלות בקצבאות הביטוח הלאומי".

אגב בדיקה כזו מורכבת הרבה יותר בנושאי מס הכנסה מאחר וקשה מאד לקבוע את המכנה במשוואה שלנו - קרי סך התקבולים. כך שאני שמח שבחרת לעסוק בנושא הביטוח הלאומי.

לזכותך יאמר שהקמפיין מבית משפחת לפיד העונה לשם איפה הכסף הוא בגדר תעמולה רדודה (ומוצלחת) ותו לא. אם תבחר לענות לי - אני מבטיח להבין את התגובה גם אם תעשה שימוש רק בסימן קריאה בודד.

תגובת הדוס: א. לגבי השורה האחרונה, אני קיבלתי על עצמי ביום כיפור לכתוב כל יום ארבעים סימני קריאה, חוק ולא יעבור!!!!!!!!!!
ב. אני בהחלט עומד על כך ששיטת החישוב היחידה שהיא6 מקצועית ועניינית זה רק על ידי אחוזים ולא על ידי מספרים. זה לא נוגע ליתר הטיעונים שלך.
3. אני מבהחלט יכול לשמוע את שיטת החישוב שבנית, אבל - מבחינת ההוצאה של החברה, כשאתה שואל האם ציבור מסוים מהוה נטל על החברה או לא, זה לא משנה שעוד חמישים שנה כל החרדים הצעירים של היום יהיו קשישים, כי סוף כל סוף בכל רגע נתון החרדים מבלים פחות, וגם בעוד חמישים שנה, שהרי אז יהיו הרבה יותר חרדים צעירים.

לא הבנת היטב את הטיעון לצערי

תינוק שבוי | 2/22/2012 12:37:38 AM

ואולי אני אשם כי ניסחתי לא טוב - אני מנסה שוב:
לא שזה עיקר הטיעון- אבל לא צריך לבנות את היחס האמור לאורך 50 שנה. פשוט תבנה אותו באמצעות כל החרדים מכל הגילאים לעומת החילונים מכל הגילאים על פני פרק זמן קצר וקצוב - נניח של שנה.

מאחר והיחסים המתקבלים הם כפי שרשמתי - הרי שהשוואה בין ציבור עם יחס גדול מ-1 לציבור עם יחס נמוך מ-1 היא מעצם הגדרתה השוואה בין צד מסבסד לצד מסובסד (מאחר והסה"כ של כל הצדדים שווה 1 אם תקציב הביטוח הלאומי מאוזן פחות או יותר - והוא אכן כזה +- כפי שראית באתר הלמ"ס).

צד אחד מסבסד. צד אחד מסובסד. זה אפילו לא מתמטיקה זה תרגיל פשוט בשברים. זהו מהותו של הטיעון החילוני.

ועל כך אתה עונה שהצד המסובסד מקבל פחות (באחוזים או במספרים - זה לא משנה). הטענה שלך אולי נכונה ותהיה נכונה אולי עוד יותר בעוד 50 שנה ו- כל זה - עדין משאיר את הצד החרדי - מסובסד. (-הרבה סימני קריאה-).

תגובת הדוס: אני מצטער מאד. מי שלא הבין את הטיעון זה אתה, וזו הפעם האחרונה שאני טורח וחזור על אותם מילים, אלא אם כן תחדש בתגובתך טיעון חדש.
מה שצריך לעניין אותנו בעניין הזה זה רק דבר אחד - כמות הכסף המגיעה לסך הציבור החרדי, לעומת אחוזו באוכלוסיה. זה לא עסק שלך איך זה מתחלק בתוכנו. אם יש אצלנו יותר צעירים ולכן אנחנו עולים למדינה פחות, זה לא עניינך.
לא הסברתי היטב את הענין, תחשוב לבד.

כרגיל, אתה מתייחס רק לחלק שנוח לך לראות.

זהר | 3/7/2012 3:23:39 PM

מה שכתב הגולש המתקרא "תינוק שבוי" הוא האמת במלואה, ואילו אתה מתעקש להסתכל אך ורק על אותו חלק של האמת שמתאים לטיעון שלך.

כתבת:
מה שצריך לעניין אותנו בעניין הזה זה רק דבר אחד - כמות הכסף המגיעה לסך הציבור החרדי, לעומת אחוזו באוכלוסיה.

ואילו התינוק השבוי טוען (ואני מסכים איתו), שמה שחשוב זה כמות הכסף המגיע לידי החרדים, בהשוואה לכמות הכסף הנכנס מידי החרדים!

אני אתן לך דוגמא פשוטה:
עשרה אנשים מחליטים לשמור יחד את כספם. הראשון שם שקל בקופה המשותפת. השני שם שני שקלים, השלישי שלושה וכך הלאה עד שמגיעים לעשירי, ששם עשרה שקלים בקופה המשותפת. עכשיו, כאשר הקופה המשותפת מלאה, הם מחליטים להשקיע את כל הכסף.
נאמר שהם השקיעו בחוכמה והכפילו את הכסף בקופה המשותפת פי מאה.
תסכים איתי שהראשון צריך לקבל 100 שקלים ואילו העשירי צריך לקבל 1000? יופי.
מה שהתינוק השבוי טוען, הוא שהחרדים אכן מקבלים את הסכום הכי נמוך, אבל הם גם מכניסים את הסכום הכי נמוך, והיחס בין הסכום שהם מכניסים לבין הסכום שהם מקבלים הוא הוא הדבר החשוב כאשר באים לבדוק האם הם מקבלים יחס מועדף או לא.

אני לא יודע ולא בדקתי האם החישוב הממוצע שהוא עשה של יותר מאחד לחילונים ופחות מאחד לחרדים הוא באמת נכון. אני מניח שכמו שלא קשה במיוחד לקבל את החלוקה של העוגה התקציבית, גם לא קשה במיוחד לקבל את המתכון שלה (זו מטאפורה, כמובן - הכוונה היא שכמו שניתן לקבל נתונים על מי מקבל כמה גם ניתן לקבל נתונים על מי משלם כמה), ובעזרת הנתונים האלו לחשב אחת ולתמיד האם יש אפליית חרדים בביטוח הלאומי, ואם כן האם היא לרעת החרדים או לטובת החרדים.
מכיון שאני מרגיש נדיב במיוחד, אניח לך לאתר ולהביא את הנתונים האלו ולעשות את החישוב בעצמך.

תגובת הדוס: אתה מכניס בפיו דברים שהוא לא אמר, אני מאד מצטער, תקרא את ההתכתבות שוב ובמתינות. מה שהוא טען, שהציבור החרדי מקבל פחות ממה שהוא נותן, אבל חרדי אחד כפרט, מקבל יותר ממה שנותן.

אין לי שום בעיה בהבנת הנקרא, וגם לא במתימטיקה.

זהר | 3/11/2012 11:00:53 AM

"תינוק שבוי" כתב:

"מאחר וכולנו חילונים וחרדים היינו פעם ילדים אח"כ מתבגרים ובסוף זמננו משתייכים לאוכלוסיית ה"אזרחים הותיקים". הרי שהבדיקה הראויה לטיעון החילוני שהזכרת היא לבחון את יחס התשלומים לביטוח לאומי - במונה והתקבולים מביטוח לאומי -במכנה לאורך תקופת חייו של אדם חילוני לעומת אדם חרדי. כעת עבור חלק מהחרדים היחס המתקבל גדול מ-1 ועבור חלק אחר - קטן מאחד וכך גם אצל החילונים. כעת נבנה ממוצע לשתי האוכלוסיות.
הממוצע החילוני גבוה משמעותית מ-1, הממוצע החרדי נמוך משמעותית מ-1. מכאן ורק מכאן נובע לו הטיעון של "המסיתים החילונים לדורותיהם בדבר התלות בקצבאות הביטוח הלאומי". "

מה שאני כתבתי שמשתמע מהטיעון הזה:

"מה שחשוב זה כמות הכסף המגיע לידי החרדים, בהשוואה לכמות הכסף הנכנס מידי החרדים! "

שים לב לממוצעים, שהרי עליהם נסוב כאן הדיון: בעוד הממוצע החילוני גבוה משמעותית מ 1, הממוצע החרדי נמוך משמעותית מ 1.
מה שנטען, הוא שבממוצע, הציבור החרדי מקבל יותר מאשר הציבור החרדי נותן.
לא כתוב, וגם לא הגיוני מתימטית, שהציבור החרדי מקבל פחות ממה שהוא נותן, בעוד הפרטים בו מקבלים יותר ממה שהם נותנים.

תגובת הדוס: לא ולא ולא. אתה לא קורא נכון את מה שהוא כתב. הוא הסכים שהציבור החרדי בכללותו בשנה מסויימת נותן יותר משנוטל, אלא שאם לוקחים חרדי כפרט, המאזן מתהפך.

איפה בדיוק זה נכתב?

זהר | 3/12/2012 8:26:58 AM

תעתיק את הקטע, כמו שאני עשיתי.
ותסביר, בבקשה, את ההגיון המתימטי מאחורי האמירה הזו, אם אתה יכול.

תגובת הדוס: מצטער, אין לי את הזמן. באמת.

הבעיה היא יצירת התקציב - לא אופן חלוקתו

topolino | 3/20/2012 11:17:47 AM

תרומתם של חרדים לעוגת התקציב קטנה ביותר:
- תשלומי המיסים קטנים מאוד בהשוואה למגזר החילוני.
- חלקם היחסי בהכנסות המדינה הולך ויורד.

עד שחלקם של החרדים בעוגת התקציב יעלה:
- אולי יש מקום לצניעות בדרישותיכם?
- אולי אין מקום לדיונים וניתוחים מלומדים של הרכב פרוסות העוגה שנאפתה ברובה בזיעת אפם של חילוניים?

תגובת הדוס: רוב התקציב מגיע ממיסוי על צריכה, והכנסות נוספות, ולא ממס הכנסה. ולכן, החילוני משלם קצת יותר ומקבל הרבה יותר.

מה עלי להגיב על זה

יצחק | 3/20/2012 8:56:27 PM

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/467846_354887764555731_183853518325824_1044423_1820982393_o.jpg

הנתון מדבר על המחירים שמקבלים כל מי שקונה דירה ודמיינו

מי שהולך לקנות דירה בבני ברק
אז מי שיש לו ששלוש ילדים יקבל 618אלף שקל
אך מי שיש לו שמונה ילדים יקבל 773 אלף

וזה בכל עיר לא משנה חרדים או חילונים

רק הבעיה כאן זה האפליה כביכול שמופנת למשפחות ברוכות ילדים

יש נתון נוסף שרוב החרדים לא קונים כשיש להם שמונה ילדים
רובם קונים כשיש להם אפס עד שלוש ילדים
אדם שיש לו שמונה יל

תגובת הדוס: מה? מי מממן דירות? אני לא מכיר חרדי אחד שקיבל מימון לדירה. איזה שטויות. פשוט שקרים.
לגבי דיור למשתכן, המדינה לא בנתה בחמש עשרה שנים האחרונות דירות לחרדים לא במחיר למשתכן ולא בלעדיו. המציאות שדירות באיזורים החרדיים עולות כפול מאשר באזורים חילוניים.

לא מיסים ולא צריכה

topolino | 3/24/2012 9:12:57 PM

.

תגובת הדוס: נא להסביר את טיעוניך ולא לחזור עליהם כתוכי. למה כשאני קונה דירה ומשלם עליה כפול ממך, כי המדינה לא בונה לחרדים, אז המיסים שאני משלם עליה פחות רלוונטיים?

אתה לא מבין את המדיה

topolino | 3/25/2012 4:04:47 PM

באינטרנט מנהל האתר לא מצנזר את המגיבים ורושם רק את התגובה שלו. דווקה הטיעונים המעגליים והחזרות שלך נראות לי כמו פיטפוטי תוכי. בכל מקרה צנזור רודני אינו ראוי להתיחסות. פרסם את דברי בכדי שהדיון יהיה דו סיטרי והגון, או שתנהג כמנהג המגזר: סתום את אזנך משמוע, עיניך מראות ומלא את פיך באותם סיסמאות חרדיות מוכרות הנוחות לך. אתה יכול להתחבר לעולם הדיגיטאלי ולהיות פתוח או שתזחל למחילה הרודנית שבה אתה כנראה מרגיש נוח.

תגובת הדוס: פה אני בעל הבית ואני עושה מה שאני רוצה. מי שלא מוצא חן בעיניו יכול ללכת למקומות אחרים.

אתה פשוט שקרן, חד וחלק. מחירי הדירות גבוהים יותר באזורים חילונים.

זהר | 3/26/2012 9:45:56 AM

לראיה, עשה חיפוש באינטרנט.

אני חיפשתי כדוגמה בלוח winwin דירות ברחוב סוקולוב ברמת גן לעומת דירות ברחוב החשמונאים בבני ברק. שני רחובות קטנים שנמצאים במרחק הליכה אחד מהשני, במרחק כמעט זהה מגבול בני ברק - רמת גן. התוצאות:
בבני ברק, מחיר ממוצע למטר: 14,583.
ברמת גן, מחיר ממוצע למטר:
21,157.

כלומר, ההבדל במחיר הממוצע למטר בין שני הרחובות שנבדקו - בבני ברק המחיר הוא כשני שליש מאשר ברמת גן.

אתה יכול לתת דוגמא הפוכה, שגם אפשר לבדוק אותה?

תגובת הדוס: אני מאד מצטער, אין רחוב בשם רחוב החשמונאים בבני ברק.
בירושלים, בשכונת גילה המחירים נמוכים בעשרות אחוזים משכונת רמות, שנבנתה בדיוק באותה תקופה. וכן בכל יתר השכונות, תבדוק ותראה.

איך נפלו גיבורים

topolino | 3/26/2012 12:14:28 PM

בזמנו רשם הדוס שאחת הסיבות לפתיחת האתר הזה היא: שבזמנו צינזרו וזרקו אותו מאתרים שבהם רצה להביעה את דעתו. זו היתה הסיבה שבגינה נפתח האתר הזה מר "בעל בית". כבר אמר מי שאמר: כוח מוחלט משחית באופן מוחלט.....

לעצם העיניין: הכנסות המדינה לא נבנות מתשלומי מס לדירות. זו ספירלה מתכנסת לכלום.. הכנסות נבנות מפיתוח כלכלה, מעבודה, יזמות, חדשנות, מדע וטכנולוגיה, פיתוח מקורות הכנסה, יצוא...... כל הדברים שבהם מעורבות החרדים שולית ביותר. אילה מקורות התקציב מזה בנויה העוגה. בזה אתה רוצה להתחלק. אני אומר: תרומת החרדים לעוגה שולית. אל לך להתפלפל.

תגובת הדוס: עברת נושא, שמת לב? מיסים זה משהו אחד, עבודה משהו אחר. לגופו של ענין - חרדים עובדים כמעט כמו חילונים. אין הפרש מאד משמעותי.

חרדים עובדים כמו חילוניים - אתה טועה ומטעה

topolino | 3/28/2012 2:03:37 PM

הנה הנתונים האמתיים: לפי פרסומיים רשמיים של ממשלת ישראל:
http://www.pmo.gov.il/NR/rdonlyres/1A80BB40-DB3E-40C4-8B4D-A0E9A2796988/0/UltraOrtodox_Employment_NEC_final.pdf

ולפי כנס הרצלייה 2011
http://www.herzliyaconference.org/_Uploads/dbsAttachedFiles/bachar.pdf

לפי בנק ישראל, דין וחשבון 2007 (פרק ח' – סוגיות במדיניות הרווחה):
1. שיעור העניים בקרב החרדים הוא 60% בהשוואה ל 14% בכלל האוכלוסייה.
2. שיעורי השתתפות בתעסוקה נמוכים יותר במגזר החרדי :– 24.6% לגברים חרדים לעומת 66.7 לשאר הגברים היהודיים ו- 45.2% לנשים חרדיות לעומת 62% בשאר הנשים היהודיות.
3. המעורבות של גברים חרדים בתעשייה רק 12.3% ובפיננסים רק 2% בהשוואה ל 54% הציבור החילוני. בקרב נשים המצב חמור בהרבה.
4. מספר שעות העבודה הממוצע החודשי הוא סביב רבע בהשוואה לאוכלוסייה החילונית.

לפי מחקר של חגי גילון 2007 עבור המועצה הלאומית לכלכלה במשרד ראש הממשלה:
1. תרומת החרדים להכנסות המדינה שולית.
2. חלקת היחסי בתוצר הלאומי הולך וקטן בהשוואה לנטל שהם מהווים על הוצאות הממשלה.
3. למרות רצונם של החרדים להשתלב בשוק העבודה הם חסרים קישורים בסיסיים להשתלבות ותרומה ממשית בשוק העבודה המודרני.

*** לא מעניין בכלל כמה מיסים אתה משלם על דירה!!!
*** מעניין שתרומת החרדים לעוגת התקציב קטנה מאוד והיא הולכת וקטנה!!!
*** על רקע הנתונים מדהים אותי שאתה מתפלפל על זכויותיך בעוגת תקציב המדינה.

תגובת הדוס: הנתונים האלה שקריים לגמרי. משרד האוצר משתמש בתרגיל מרושע כדי להטות את הנתונים. הגדרת חרדי בנתונים האלו הוא אדם שמקום לימודו האחרון הוא מוסד תורני, כך שכמעט כל חרדי שהולך לעבוד בשוק החופשי אחרי לימודים או הכשרה הופך ללא חרדי לצורך הענין. אין גבול לרשעות.

על מי אתה חושב שאתה עובד?

topolino | 3/29/2012 8:07:05 AM

יש אמרה פולנית יהודית ישנה:
אם כולם אומרים לך שאתה שיכור – לך לישון.
גם ממשלת ישראל, גם משרד האוצר, גם בנק ישראל, גם כלכלנים ואנשי אקדמיה? כולם מסכימים על הנתונים ורק אדוני 'בעל הבית' חושב שהם טועים ומטעים?

הנה מה אני חושב:
חילוניים שמסתובבים שנים באקדמיה, בחברות ההיטק ובמרכזי המסחר והפיננסים (כמוני למשל) -> נמצאים במקומות שבהם מיוצר הכסף הגדול לאפיית העוגה. ואנחנו יודעים :
***שאין שם כמעט חרדים.***
אתה יכול לסבן עד מחר ש "אין הבדל בנתוני התעסוקה בין חרדים לחילוניים". אנחנו יודעים את האמת!

אתה יכול למלמל שכולם שקרנים: אנחנו החילוניים נמצאים בשטח ויודעים מה המציאות.
אתה רוצה לחשבן למגזר החרדי חשבונות של "מגיעה לי" ו"צודק לי" לגבי העוגה הציבורית.
עדיף שתפרסם בעיתון בדלני של העדה, עלינו מר 'בעל בית' אי אפשר לעבוד. אנחנו לא עיוורים.

תגובת הדוס: א. מי זה "כולם"? בטח, כל החילונים. מצד שני יש "כולם" אחר, שחושבים שאתה כובש רוצח תינוקות - האו"ם, שלום עכשיו, אירגוני זכויות האדם, האירופאים, התקשורת העולמית, הפרופיסורים למדעי המדינה, בקיצור - כולם.
ב. אתה יכול להמשיך להסתובב בתעשיה בתל אביב ולחפש שם את החרדים. לא תמצא אותם. גם לא תמצא שם יפנים, סינים, הולנדים, רק ישראלים. במקום זה, תקפוץ לירושלים ותכנס למשרד או מפעל הייטק כל שהוא, ותגלה שם חרדים בשפע רב. אל תחפש את הסינים בהודו, תחפש אותם בסין, הבנת גאון קטן שלי?

תתמודד עם המציאות בישראל! אל תברח בטיעוניך להודו - סין.

topolino | 3/29/2012 2:06:06 PM

מה קשור ארגוני זכויות אדם? מה הבאת את האו"ם? -> לא התייחסת לגופו של עניין. לא העלית טיעון, נימוק. לא הבאת הוכחה.

הבאתי נתונים ציטוטים מבוססים של משרד האוצר, בנק ישראל, ומחקרים של כלכלנים ואנשי אקדמיה המובילים. אתה יכול לומר שאתה לא מאמין לאף אחד. אבל זה הופך את טענות שלך לחלשות (מאוד).

אי אפשר להתדיין מול סיסמאות ריקות. שורה תחתונה: כולם טועים ואתה צודק כי ככה אתה אומר? זו הטענה שלך ---< OK.

סוגים וסינים משפרים לדעתך את הטיעונים שלך?
בכל חברות ההייטק ובאקדמיה בהם עבדתי היו חרדים. בירושלים המצב קצת יותר טוב. הבעיה היא במספרים....... לצערי הרב האנשים המצוינים והחרוצים האלה הם מיעוט: בשוק העבודה בכלל ובתחומים החשובים להכנסות המדינה על אחת כמה וכמה – מיעוט שבמיעוט (גם בירושלים).

מהיכרותי האישית (הלא מדעית והלא מחייבת) נדמה לי שרוב הטוענים לזכויות המגזר החרדי בעוגת התקציב לא שייכים למגזרי ההייטק הפיננסים והיצוא העילי. עמיתי לעבודה החרדים לא נראים כמי שמרגישים עצמם מופלים בתחום הקצבאות או בשום תחום אחר בייחס למגזר החילוני (קשה לי להאמין שהם מסתירים ומעמידים פנים).

עד שתתמוך את טיעוניך במשהו מוצק כמו: טיעון או נתון מבוסס ומכבד לפי סטנדרט מוכר, נראה לי שתאלץ להסתפק בכך שאתה מסכים לדעתך.

תגובת הדוס: הסברתי לך היטב היטב בצורה מאד פשוטה מדוע הנתונים הללו מוטים. מי שמתחמק בהתמודדות זה אתה שלא מוכן לענות לענין.
אתה יכול לבדוק את מה שכתבתי, זהו הקריקטוריון להגדרת חרדים בנתונים של האוצר ובנק ישראל.
מבחינתי הדיון הסתיים כל עוד לא תתיחס למה שכתבתי, אני לא משועמם.

ההתחשבנות שלך מוזרה קצת:

topolino | 3/29/2012 2:39:16 PM

דרך אגב הטיעון המתמטי שלך ממש מוזר:

1. רק אם מחשבים את זה ביחס להתפלגות הגיל באוכלוסייה הכללית ההוצאה לאדם בודד בממוצע היא יותר גדולה על חילוניים.

2. אם מחשבים את זה ביחס למה שמקבל כל אדם \ במהלך החיים שלו:
כולם מקבלים קצבת ילד אחת וקצבת זיקנה אחת. ללא קשר לחילוני או חרדי.

3. אם מחשבים את זה ביחס \ למשפחה:
בבית אב חרדי יש יותר אנשים ולכן משפחה כזו מקבלת יותר: אותו תקציב לזקנים ויותר לילדים.

4. אם מחשבים את זה בחתך למשפחה \ לתקופת זמן:
בזמן נתון חרדים מייצרים יותר ילדים מאשר זקנים ביחס לחילוניים ולכן ההוצאה לקצבאות לילדים למשפחה ליחידת זמן היא גבוהה יותר.

כיון שהקצבאות ניתנות למשפחה ולא מופקדות בקרן חיסכון לילדים. וכיון שמי שמממן את הקצבאות אלה ההורים (רק שניים למשפחה) וכיון שלא מעניינת אותי ההוצאה ל1000 שנה אלה ההוצאה השוטפת השנתית (כי אני חי משנה לשנה ורק 120 שנה). אנו אמורים לחשב לפי 4-> בחתך למשפחה \ לתקופת זמן להתחשב רק בילדים ואז חרדים מקבלים יותר.

אבל מה כל זה משנה אם הם תורמים לעוגה פחות ואתה לא מתחשב בחלקם בהכנסות.
אם בכל רגע נתון יש לחרדים יותר ילדים על פחות מבוגרים עובדים: אז ברור שהם מכניסים פחות.... אפילו אם הם היו עובדים ותורמים אותו הדבר.... והם לא!

תגובת הדוס: זה לא משנה כלום כלום כלום. מה שחשוב זו העובדה שביטוח לאומי מוציא בחודש נתון הרבה יותר כסף על קבוצת חילונים אקראית מאשר על קבוצה חרדית אקראית.

זו ההתמודדות האינטלקטואלית היסודית, והרצינית שלך?

topolino | 4/1/2012 9:29:05 AM

לגבי הנתונים של הביטוח הלאומי.
אני לא מבין אותך קראת את המאמר שלך???
אתה, אתה - מסתמך על נתוני הביטוח הלאומי. כל הפלפול שלך מתחיל בפנינה: " על פי נתוני הביטוח הלאומי, ההוצאה של הביטוח הלאומי על קצבאות ילדים היא....."
** אני נסמך על אותם נתונים כמוך**.
רק שאני מחזק אותך שגם האקדמיה וגם בנק ישראל והאוצר מסכימים אתך. אבל אז כשהנתונים לא נוחים לך אתה מתבכיין שהם שקריים.......

צורת זיגזוג כזו הופכת את כל הטיעון שלך לבולשיט: אם הנתונים שלהם הם רמאות של רשעים- אתה לא יכול לבנות עליהם מאמר שלם של מגיע לי.......

לגבי אופן החישוב:
מה אתה משווה שתי קבוצות?
ככה משווים את האקטואריה של משפחות בין אוכלוסיות?
ככה בונים את המדגם הסטטיסטי? קבוצה אקראית של חילוניים וחרדים?
מה החירטוט הזה? (תסלח לי בבקשה אני לא מתכוון לפגוע, באמת סליחה – אבל חילוניים הם לא סתומים ולא בורים).
את התשלום לא מקבלים חילוניים ולא חרדים ולא ילדים ולא זקנים וגם לא קבוצה. מקבלות משפחות!!

תשווה משפחה חילונית וחרדית. בממוצע יש בהם:
-אותו מספר הורים (2)
-אותו מספר זקנים (2) (ההורים יהיו זקנים)
-אותו מספר של מקבלי השלמת הכנסה (נניח, בפועל יש יותר חרדים).

***מספר גדול של ילדים חרדים וקטן של חילוניים.***

ולכן ההבדל בקצבאות בין שני משקי בית הוא רק בקצבה לילדים!

כיון שלימודים הכוללים סטטיסטיקה ומתמטיקה הם חלק מלימודי הליבה של חילוניים: תאמין לי שאף חילוני שיש לו אפילו 12 שנות לימוד בסיסיות, לא סופר ממטר את ההמצאה האקטוארית שהמצאת.

תגובת הדוס: א. אתה יכול לומר שהנתונים לא משקפים את המציאות, אבל אתה גם צריך להסביר למה. אני הסברתי לך היטב שההגדרה "חרדי" נתפרה על פי קריקטוריון לא הגיוני שגורם להטיה חמורה של התוצאות.
ההגדרה הנכונה צריכה להיות אך ורק על ידי "הגדרה עצמית". מי שמגדיר עצמו כחרדי - הרי הוא חרדי.

רמת התגובה שלך היא עלבון לאינטיליגנציה:

topolino | 4/2/2012 10:35:17 AM

לא אמרתי שהנתונים לא משקפים את המציאות – מאיפה הבאת את זה?
דברי לא קשורים להגדרה של חרדי. בשביל מה הזכרת את זה?

התייחסתי למקור הנתונים ואמינותם – לא הגבת!
התייחסתי לאופן בחירת המדגם האקטוארי הקלוקל שלך - לא התייחסת!
חישבתי מחדש בייחס לבית אב (כמו שצריך) לא התייחסת!

בשביל מה אתה רושם משפטים תלושים שלא מתייחסים לכלום? מה יוצא מזה?
לא בא לך לנסות ולהתמודד? זה אתר שלך!
התגובות שלך .... אני לא רוצה להעליב!

תגובת הדוס: מצטער, מיציתי את כושר ההסברה שלי בנידון זה.

שקרן. רחוב החשמונאים בבני ברק - קישור למפה:

זהר | 4/7/2012 10:27:14 PM

http://maps.walla.co.il/?cityS=%E1%F0%E9%20%E1%F8%F7&streetS=%E4%E7%F9%EE%E5%F0%E0%E9%ED&houseS=%31%30&ref=directlink

תגובת הדוס: אתה צודק, יש כזה רחוב, אבל הוא נמצא בחלק המערבי של פרדס כץ, אזור חילוני לחלוטין, צמוד למגדלים של רמת גן.

השוואת הרחובות "מופרכת מעיקרה"

תושב בני ברק | 4/30/2013 12:31:48 AM

להשוות דירה ברחוב חשמונאים שהוא מצד אחד בניני מגורים מיושנים בשכונת פרדס כץ ממש ממול בניני תעשייה ומוסכים, אל דירה ברוחב סטנדרטי ברמת גן זה נראה כמו הטיה נתונים מכוונת, במקומות מובהקים שבהם החרדים קונים דירות אין ספק שרמת המחירים גבוהה מהממוצע הארצי.