ברוכים הבאים לשווייץ

מאת: נח גוטמן | 1/4/2012 אקטואליה

אחד המאפיינים הבולטים ביותר שבהם התברכה החברה הישראלית, הוא האדיבות והרוגע, הנעימות והשלוה האינסופית של הישראלי המצוי.

מדינת ישראל היא אחת המדינות הרגועות והשלוות ביותר בעולם. איך שאתה יורד מהמטוס בנתב"ג אתה מיד מרגיש את הרוגע והמתינות באויר הצח האופיני לאזור השפלה. זה כל כך נפלא, שאתה פשוט נשאב לתוך הדבר המקסים הזה.

במדינת ישראל אין רוצחים, אין גנבים, ואין שודדים.

במדינת ישראל מעולם לא קרה שמישהו הרים יד על חברו. להרים יד?? חס וחלילה. מילא אקדח או אגרופן, אבל סתם יד זדונית?

הייתם פעם בבית ספר ישראלי? אתם חייבים לראות את הפלא הזה. מי שלא ראה בית ספר חילוני במדינת ישראל לא ראה חינוך מופתי מימיו. איזה סדר, איזו משמעת. איזו יראת כבוד למורה.

מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבה אנשים אינם נוהגים לקלל, כולם שלוים, רגועים, ומחייכים באדיבות מתקתקה.

במדינתנו האהובה אין צורך לנעול את המכונית, ואין צורך בשוטרים בעלי נשק חם.

בתי הסוהר במדינת ישראל מהוים איום בלבד, על כל צרה שלא תבוא.

קובץ:AlpbachTirol.JPG 

(נוף ישראלי טיפוסי, מהתקופה הטרום חרדית, מתוך ויקיפדיה)

ואולם, שלוה עמוקה זו עומדת ככל הנראה להסתיים בקרוב. שורה של אירועים אלימים במיוחד מצד הציבור החרדי הולכים להפוך את מדינת ישראל למדינה רגילה, ככל העמים בית ישראל.

הכותרות בימים האחרונים הרגילו את תושבי המדינה לתופעות חדשות עליהם לא שמעו מעולם.

"חרדי ירק על ילדה"!!!

"חרדי כינה חיילת פרוצה"!!!

הצילו!!!

כל ההשקעה של מערכת החינוך הישראלית בנוער הישראלי האדיב והמנומס עומדת לרדת לטמיון. מה יהיה? האם נגזר על ילדנו להיחשף למעשים כה נוראים? מדובר בחציית גבולות מסוכנת, שסופה מי ישורנו.

מילא לרצוח, מילא לשדוד, אבל לקלל?

וזה עוד כלום לעומת המעשה הנורא של החרדים הקיצוניים בבית שמש, שהעזו להשתמש במוטיב מימי השואה, רחמנא ליצלן. במדינת ישראל לעולם אין משתמשים במוטיבים לא ראוים. באתרים מובילים כמו גלובס וואלה לעולם לא תראו השתלחויות בוטות וגסות, תוך שימוש במוטיבים זולים ובוטים כמו "טפילים" "עלוקות" ביחס למגזרים שונים. גם אם דברים מהסוג הזה מתרחשים מדי פעם, מדובר בדרך כלל בתקלות שנובעות מחדירות של האקרים סועדים או משהו מעין זה.

אבל זהו. השקט הפסטורלי הולך להפוך לנחלת ההיסטוריה. יהיה לנו מה לספר לנכדים.

תגובות

נברא | 1/5/2012 5:54:17 AM

שום התפתלות לא תקהה את העובדה שיש המון אלימות והמון התנשאות אצל הזכר החרדי המצוי. גם לא העובדה שיש דקדנציה הדוניזם וולגריות למכביר אצל הזכר החילוני המצוי. הפוסט שלך דומה לכיבוס עם מים מעופשים. כביסה נקייה לא תצא מזה.

נהדר

יואב | 1/5/2012 7:03:55 AM

נהדר :-)

אוי לצביעות

חילוני חרד | 1/5/2012 7:35:32 AM

העולם החרדי כולו נופת צופים. חבורה של צדיקים. אין פשע, אין התעללות, אין סכסוכים בין חצרות, כולם יושבים במעגל ומחזיקים ידיים חוץ מקומץ קטן של סיקריקים שהם לא באמת חרדים אלא אנשים שאיבדו את דרכם. תעשה לי טובה אתם גרועים לא פחות מאיתנו. לכל מגזר יש את השולים שלו, רק שאתם מחביאים את שלכם טוב טוב מתחת למגבעת ואנחנו מוקיעים אותו בתקשורת, אז אל תתפלא כששלכם מציץ מתחת למגבעת אנחנו מוקיעים גם אותו.

תגובת הדוס: מי פה הצבוע?
אפשר לחשוב "הסכסוכים במגזר החרדי". כמה פצועים היו בעשור האחרון בכל המריבות בפוניבז', חב"ד, ויז'ניץ, וגור, הכל ביחד אולי תגיע איך שהוא לשתיים שלוש פצועים קל עם פלאסטר. בחצי שעה בתל אביב יש יותר פצועים מאלימות.

על זה נאמר

מאן דהו | 1/5/2012 8:49:08 AM

"טול משאית קורות מבין עיניך"

רצח על פי ההלכה.שני סיפורים.

פיני | 1/5/2012 8:58:57 AM

פגשתי קרוב משפחה חרדי חקלאי מושב. הוא סיפר לי כי מגדל כרובית בשתי חלקות. חלקה עם תולעים, וחלקה ללא תולעים בהכשר הבד"ץ. לשאלתי איך מגדלים כרובית ללא תולעים? ענה, בעזרת חומרי ריסוס מסרטנים בכמות אדירה.. לשאלתי מאיזה חלקה הוא אוכל כרובית? ענה, כמובן מהחלקה עם התולעים, ולפני שאוכל מנקה היטב, והוסיף כי החלקה בהכשר הבד"ץ היא רעל ממש, ומי שאוכל מסתכן בנפשו, בסמוך עמד חרדי ששמע השיחה ואמר:" עדיף למות מסרטן, מאשר לאכול תולעת אחת."
אתמול פגשתי רב חרדי קרוב משפחה, שאלתי האם ידוע לו כי עלים ללא תולעים הם רעל,?
ואמר כי הדבר ידוע, ולמרות שהרבנים יודעים זאת, מורים לאכול ירקות אלה, וכי ועדות כשרות מהדרין חזקות מאד, ולפי דעתי גם הרבנים נהנים מהמליונים שמרוויחים ארגוני הכשרות. לפי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, מספר חולי הסרטן בגיל העמידה גדול אצל החרדים מאשר אצל החילונים. לפני כמה חודשים נפטרו מהמחלה שלוש נשים בגיל העמידה בשיכון ה' בבני ברק והשאירו עשרות יתומים. כאשר פנו לשאול הרבנים, ( אותם הרבנים שמורים לאכול הרעל) ענו כי מתו מחוסר צניעות ברחוב החרדי.
סיפור שני הופיע בעיתון במשפחה.
הסיפור נכתב ע"י אבי הבחור בדם ליבו כלשונו.
בחור ישיבה בירושלים חלה במחלת ריאות, והרופא קבע כי ניתן להציל חייו בעזרת השתלת ריאות, הבחור החליט כי הוא נוהג לפי הרב אליישיב הרואה במוות לבבי את מות האדם, ולא כדעת הרופאים ורבנים רבים שהולכים לפי מוות מוחי. לכן הבחור ראה בקצירת איברים רצח, ולא רצה לשמוע על השתלה. אקצר בסיפור, לאחר שמצבו החמיר פנו לרב אליישיב, ומשלא נתנו לו או לאביו להיכנס, בקשו מרופא שיש לו גישה ישירה לרב. הרופא אמר לרב כי הבחור עתיד למות ללא השתלה, והרב התיר לבצע ההשתלה בנימוק כי בכל מקרה יקצרו האיברים, אם לא לבחור, יתנו למישהו אחר. אלא שבבדיקת גופו של החולה התברר שלא יעמוד בהשתלה, והבחור מת.
שאלתי את אותו רב חרדי מהסיפור הקודם, ואמר כי כיום רוב הרבנים רואים במוות מוחי מוות סופי, לכן מבחינה זאת קצירת איברים ותרומת איברים מותרת ואפילו מצווה גדולה, אלא שהרבנים אינם סומכים על הרופאים, לכן אינם מתירים תרומת איברים.
כיום יש כאלף ממתינים להשתלה, כל יום מתים חלק מהם מחוסר איברים להשתלה, אילו הרבנים היו מתירים תרומת איברים אולי הממתינים היו נשרארים בחיים כולם.

תגובת הדוס: א. במדינת ישראל יש איזה גוף קיקיוני וחסר משמעות שנקרא "משרד הבריאות". לגוף קטן זה יש במקרה כמה מאות פקחים שמטפלים במקרה מהסוג הזה. אתה מוזמן להרים טלפון למשרד ולספר להם את סיפורי המעשיות שלך על הגידולים הנוראים. תזכה להציל אלפי נפשות, אשריך. מה היינו עושים בלעדיך.
ב. בסיפור השני, אני מקלף ממנו את כל השטויות מסביב, הסיפור בקצרה הוא כך - הרב אלישיב התיר לבצע את ההשתלה, אבל החולה לא יכל לעבור אותה ומת. אני פשוט לא מבין איפה הרעש ומה הדרמה בדיוק. אולי תסביר לי פעם שניה.

לחילוני חרד

יואב | 1/5/2012 9:37:21 AM

"ואנחנו מוקיעים אותו בתקשורת" ?

מתי בפעם האחרונה הוקיעו בתקשורת החילונית חילוני שירק? או חילוני שקילל מישהו ברחוב?
אנחנו רואים את אותן חדשות?

הרב אלישיב התיר בדיעבד.

פיני | 1/5/2012 9:48:13 AM

מלכתחילה הרב אוסר קצירת איברים לצורך השתלה, כי לפי פסיקתו, מוות הוא רק כאשר הלב מפסיק לפעול לא המוח, ולמרות שרבנים אחרים פוסקים אחרת, רוב החרדים רואים בו פוסק הדור, לכן הדבר גורם למותם של ממתינים להשתלה מחוסר תורמים.
אילו רק חרדים היו חיים בארץ ישראל, אכן היתה נראית כמו שוויץ שקט ושלווה, רק קול לימוד התורה ישמע בארץ, אין זיהום אויר, כי אין מכוניות ואין מפעלים, לא ממהרים לעבודה, כי הלחם מגיע משמים, רק קול התורה נשמע בארצינו, אין בתי חולים, אין חולים כי אני ה' רופאך כאשר קול התורה בלבד ישמע בארץ.
אין צבא אין מלחמות, כי הווה גביר לאחיך שייך לעשו, הוא ישלוט כאן כפי ששלט בעבר, וכולנו בני יעקב תמימים יושבי אוהלים
ואם כבר יהיו מחלוקות בעם , הכל יהיה לשם שמים, איזה כשרות לאכול? איזה נוסח תפילה נתפלל? איזה אדמו"ר גדול יותר? מי יהיה הרב הראשי? אבל בחסדי ה' גם זה יפתר בעזרת ,"דילים" כמו שבוחרים רב ראשי לירושלים. והכל למען שמו באהבה, שוויץ תהיה קטנה עלינו..

תגובת הדוס: אבל לא הבנתי מה זה קשור לסיפור עם הבחור. יש פסק של מרן שליט"א לגבי המתה של חולה במוות נשימתי, מה זה קשור לבחור שמת? אין לי ספק שבאותו יום מתו עוד הרבה אנשים מכל מיני מחלות, רחמנא ליצלן, יהי זכרם ברוך, תהי נשמתם צרורה בצרור החיים תחת כנפי השכינה, במעלות קדושים וטהורים כזוהר הרקיע מזהירים. אבל מה זה קשור לנושא????

אין משרד בריאות, יש ליצמן.

פיני | 1/5/2012 10:05:12 AM

ליצמן יפעל נגד הבד"ץ? ליצמן נשלח לתפקידו ע"י אותם רבנים שהם המרוויחים הגדולים מהרעלת הציבור החרדי. וגם הפקחים הם חרדים שליצמן סידר להם ג'וב, כדי ללסטם קופת המדינה

תגובת הדוס: מישו אמר לך פעם שאתה מפלצת?

המתריע נקרא מפלצת.

פיני | 1/5/2012 12:14:52 PM

ואיך קוראים למי שקורא למאמיניו לאכול רעל על פי ההלכה?
הבחור החולה מת בגלל שנשמע לפסיקותיו של פוסק הדור. פוסק הדור לא ידע משמעות פסיקתו שיכולה לגרום למותם של חסידיו, משהפנו תשומת דעתו כי בחור עלול למות בגלל פסיקתו, שינה דעתו.מה לא ברור פה?

תגובת הדוס: ממש לא הבנתי איך הבחור מת בגלל הרב אלישיב. מרן שליט"א התיר לבצע את ההשתלה, רק הייתה בעיה רפואית, ככה אתה אמרת.

שאלה לפיני

יואב | 1/5/2012 12:50:17 PM

ואם היה אפשר לקחת כושי, לרצוח אותו, ולהשתמש באיבריו כדי להציל חולה שזקוק להם, והרב היה אוסר זאת, גם היית מאשים את הרב במותו של החולה?

וואו, פוסט אובייקטיבי

חושבת | 1/5/2012 8:34:07 PM

כן. יש אצל החילונים גם פשע, אבל הוא לא מאורגן ומסודר לפי חצרות. הוא ספונטני. אין לנו דרך לדעת מי יתקוף וכשיש אנחנו משתדלים לכלוא אותם.
כשחצר שלמה של אברכים פורצת לבית וזורקת אליו בקבוקי תבערה, אבנים וכו - זה קרוב יותר ללינצ' מאשר לפשע ספונטני... מתי לאחרונה החילונים עשו לינצ' במישהו? זו התנהגות שאפשר לראות רק בעולם הדתי (גם המוסלמי למשל).

זה לא שהחילונים מושלמים, אבל הם בלתי מושלמים בצורה עקבית פחות או יותר... יש אחוז כזה וכזה של פושעים והשאר אנשים הגונים, מי יותר מי פחות... אצל החרדים גם האנשים שמחשיבים את עצמם הגונים יכולים לזרוק אבנים אם הרב שלהם יזכיר להם שיש לזה צידוק בהלכה...

הקיצוניות הדתית שהולכת והופכת יותר חמורה ויותר נראית מהצד החילוני - מזמינה ביקורת. זה חלק מהמיזוג בין שתי החברות... יש הרבה ביקורת נגד גורמים מזיקים בעולם החילוני... וחבל שהחרדים בעצמם לא עושים את העבודה ומבקרים את הגורמים המזיקים שלהם כראוי. יכולתם לחסוך לנו ולכם התעסקות בנושא הזה אילו הייתם עוצרים את קיצוני ההפרדה בזמן, או מגיבים להתנהגויות לא רצויות... חרמות, שריפת עיתונים מתחרים, איומים על כל מי שמעז להביא ספרים, אוכל או תוכן שלא מאושר על ידי הגורמים החרדים... התנהגות כללית של מי בריונים שהפקידו בינתם אצל הרב המקומי...

במקום להתלונן על החברה החילונית, אולי תעשה בדק בית? אם לא, אנחנו נאלץ לעשות את זה עבורך כמו שעשינו עד כה...

תגובת הדוס: דחוף כדורים נגד הזיות. לינץ'? בקבוקי תבערה? שתהיה לך רפואה שלימה אמן.

לנברא

רעות | 1/5/2012 10:33:08 PM

הזהר לך לפגוע בזכר החרדי המצוי. אין לך מושג במי מדובר.
לי יש מושג! כיון שזכיתי ויש לי בעל כזה והוא מדהים! וכן- אבי מורי, אדם מדהים1 משכמו ומעלה. אנשים עדינים ורגועים. הם אגב יודעים הרבה!!!! פחות ממך היכן יש אלימות בציבור החרדי. אפשר לומר שהם כלל לא יודעים. הם לא נפגשים בזה. הם יושבים ב"כולל" ולומדים לאחר יום עבודתם לפרנסה, וטוב הלב והמידות הנאצלות שלך היו יכולות לשגע אותך אם היית מכיר אותם, רק שאתה מעדיף להכיר את אלו שמככבים בטליויזיה , אז שיהיה לך בהצלחה.

רק לעניין חרקים:

שמעלץ | 1/5/2012 11:01:01 PM

א. אותו אברך שאמר שעדיף למות מסרטן ולא לאכול תולעת אחת כנראה שכח ש"סכנתא חמירא מאיסורא", ובמקרה הכי גרוע שיגזור על עצמו לא לאכול חסה, או לבדוק אותה כמימים ימימה.
ב. למשרד הבריאות אין מאות פקחים, אלא חוסר כרוני בהם. זה לא קשור לליצמן, כמו שלא היה קשור לשר הבריאו לפניו או זה שלפניו. זה הכל עניין של תקנים וכסף. בטוחני שבדיקה פשוטה תוכל גם להראות מה מה שיוך החברתי של הפקחים וכמה שנים הם בתפקידם כדי להסיר חשש מזה שהג'ובים האלו נתפרו למישהו.
את הסיפורים על הריסוס והשפעתו גם אני מכיר, אבל לא ממקור קקיוני כלשהו אלא מדבריו של פרופ' מרדכי כסליו, שהוא מבין לא קטן גם בביולוגיה וגם בהלכה...

באשר לפוסט עצמו: יש בי יחס חצוי.
אמנם אני מצטרף לביקורת כנגד הפוסט הזה, "צרת רבים נחמת שוטים", אך עם זאת אני בהחלט חושב שמה שרואים בתקשורת זה אבסורד מטורף. גם אותי מטרידה השאלה האם אין דברים יותר חשובים לעסוק בהם- ובין השאר גם במערכת החינוך החילונית ממלכתית שרובה פחות או יותר נמצא על סף פשיטת רגל חינוכית.

יש לנו בעיה שקוראים לה "רייטינג".
יותר חשוב להביא סיפור שמוכר מאשר את האמת, יותר חשוב להביא סיפור עסיסי מאשר את הסיפור החשוב באמת אך הפחות אטרקטיבי...
התקשורת מועלת בתפקידה. התקשורת כבר לא מהווה כלי שמאפשר העברת אינפורמציה כדי לאפשר לאנשים לבצע החלטות שקולות, מכיוון שסוג האינפורמציה ואיכותו נשלט ע"י אנשים שבמקרה הטוב הנם בעלי תפיסת עולם מסוימת שמשפיעה על החלטותיהם (וזה לגיטימי, כולנו בני אדם), ובמקרה הגרוע מושפעת לחלוטין מאינטרסים שונים ומשונים.

צריך לצאת בתוקף כנגד חוסר הפרופורציות המשווע והנפשע בו התקשורת מתייחסת לכל הציבור החרדי.

מדהים הפער בהבנה שלך.

Tomer | 1/8/2012 12:55:45 AM

זה לא "חרדי ירק על חילוני".
זה "חרדים יורקים על ילדות קטנות באופן סיסטמטי".
אותם חרדים. אותם ילדות.
יש תופעה בזויה, שמתרחשת באופן עיקבי.
האנשים שמחשיבים את עצמם לאנשים הכי מוסריים וערכיים בעולם יורקים על אנשים אחרים.
ועוד איך חדשות:
1. זה מדגים את הצביעות החרדית בהתגלמותה.
2. זה ממחיש את כך שהחרדים חושבים שהם נעלים יותר משאר המגזרים.
3. זה מדגים את ההקצנה בעולם הדתי (קהילות חרדיות שרוצות לשמר את דרכן, צריכות להגן על עצמן יותר בחריפות. זה רק סימפטום לתופעה.)
4. לא נשמע גינוי גורף (וזה הכי מבזה)

ובכלל, מי מינה אותך למבקר העיתונות החילונית "המשוקצת"?
כשמכבסים את הכביסה המלוכלכת "שלך" בחוץ זה מפריע?
אבל כשמחזקים את התודעה שלך שחילוני רצח X וחילוני אנס Y, זה בסדר? זה חדשות? כי זה מחזק את תחושתך לגבי העולם החילוני?

ושנשווה למה שכותבים על חילונים בעיתונות החרדית?

תגובת הדוס: אם לא קשה לך, היה כדאי שפעם הבאה תטרח לקרוא את המאמר לפני שאתה מגיב ולהתיחס לנאמר בו.

שאלה לתומר

יואב | 1/8/2012 8:34:38 AM

בתור מי שבקיא כל-כך בפרטי נוהגם הקבוע והסיסטמטי של החרדים - מספיק כדי לטעון ש"חרדים יורקים על ילדות קטנות באופן סיסטמטי", בוודאי יש לך מקורות רבים ומהימנים.

אשר על-כן, בטוחני שתוכל לענות על השאלה הבאה:
באיזה חודש אירע אותו אירוע יריקה מדובר על נעמה מרגוליס בבית-שמש?

.

Tomer | 1/9/2012 11:21:20 PM

1. לא טענתי שכל החרדים יורקים, או אפילו מרביתם. טענתי שיש חרדים שיורקים באופן סיטמטי.

2. אתה טוען שילדה קטנה משקרת שזו המציאות שלה? או שאתה טוען שהיא היחידה שסבלה מכך?

3. אתה טוען שחרדים לא יורקים על כמרים בירושלים?

תגובת הדוס: מה שיש פה זה מצד אחד ציבור חילוני שבו רמת הפשיעה מגיעה לרמות מטורפות, איש את רעהו חיים בלעו, ומצד שני ציבור חרדי שרמת הפשיעה שבו לא מגיעה לאחד חלקי עשרים מזו שבציבור הכללי. אז מה עושים? תופסים כמה תופעות שוליות לגמרי, ומנפחים אותם בלי שום פרופורציה.

לתומר

יואב | 1/10/2012 9:43:46 AM

אני לא טוען כלום.
אני שאלתי שאלה, שלא ענית עליה:
"באיזה חודש אירע אותו אירוע יריקה מדובר על נעמה מרגוליס בבית-שמש?"