אבולוציה ובריאה פרק ד'

מאת: הדוס | 4/19/2010 בריאה ומדע

 

בריאה ואבולוציה – פרק ד'

שקרים ובדותות באתר ויקיפדיה

ציטוטים מויקי-

העובדה כי רוב החיים על פני כדור הארץ היו מאז ומתמיד יצורים פרוקריוטיים, שהם צורת חיים פשוטה מאוד ויקיפדיה

אין כזה דבר צורת חיים פשוטה מאד. לא היה ולא יהיה ולא נמצא עדיין בעל חי או מאובן שמורכבותו יותר פשוטה ממורכבותו של מטוס בואינג 747.

בשנת 1990 אותר קן גדול ובו שרידים של 12 ביצים מאובנות השייכות לדינוזאור, אך בניגוד לשאר הביצים שהטילו הדינוזאורים - צורתן דומה לביצי תרנגולת, בעלות חלק עליון מחודד. רק בשנת 2008 שויכו הביצים לדינוזאור מסוג תרופוד, הנחשב לאב הקדום של העופות, ובכך נוצר הקשר האבולוציוני בין ביצת הדינוזאור לתרנגולת. חוקרים מתייחסים לגילוי זה כפריצת דרך בהבנת התהליך האבולוציוני שהביא להיווצרות הביצה, ובפרט מוכיח מבחינתם את הטענה כי הביצה קדמה לתרנגולת, והשאלה הרלוונטית כעת היא "מה קדם למה, הביצה או הדינוזאור?".

הבנתם?? אני משפשף את עיני בתימהון, ומסרב להאמין למראה עיני!!! העובדה שהביצים מחודדות בראשן מוכיח חד משמעית על קשר עם התרנגולת!!! צורות ביניים אין, אבל הביצה מחודדת!!! כל מילה נוספת מיותרת.

תורת האבולוציה המודרנית מעולם לא הייתה מבודדת משאר המחקר המדעי

אין שום תגלית מדעית שבנויה על אבולוציה ואינה ניתנת להסבר פשוט בלעדיה

ישנן ראיות שבמצבים של עקה מגביר התא את קצב המוטציות בו (לעתים פי 100 מיליון) בשביל להאיץ את האבולוציה ולהסתגל במהרה ללחצים סביבתיים.

א.במצבים של עקה כל המערכת פחות יעילה ובכלל זה מתרחשים יותר פאשלות כלומר מוטאציות.ב.מוטציות רבות זה מתכון בטוח להתרסקות כי רוב מוחלט של המוטציות הם שליליות.

החומר התורשתי מועבר מדור לדור ברבייה ולעתים נוצרים בו שינויים, המועברים גם הם ברבייה. שינויים כאלה יכולים להיווצר במוטציה או בשחלוף. השפעת השינויים יכולה להיות זניחה, משמעותית לחיוב או משמעותית לשלילה עבור תפקוד האורגניזם בסביבתו

יש כאן ניסוח שמשתמע ממנו כאילו הסיכוי לחיוב שווה או קרוב לשלילה. זהו שקר מוחלט. הסיכוי שתחול מוטציה חיובית במוטציה אמיתית (ולא בשינויים של כמויות שמראש המערכת בנויה באופן שמאפשר מרווח) הוא כמעט בלתי אפשרי. באזור צ'רנוביל כל התינוקות הפגומים יצאו נחותים ואף לא אחד מוצלח יותר.

האידיאולוגיה הנאצית שאבה מהדרוויניזם החברתי צידוקים למעשי אלימות נגד מגזרי חברה רבים. הנאצים פיתחו תיאוריה בשם "תורת הגזע", המסווגת ומדרגת את הגזעים האנושיים, וגורסת כי הגזע העליון הוא הגזע הארי, בעוד גזעים אחרים כגון סלאבים, שחורים, צוענים ויהודים נחותים מבחינה טבעית וגנטית, מהווים סכנה לטוהר ולשלטון הגזע הארי, ולכן עליהם להיכחד. ההתאכזרות לא כוונה רק כלפי בני גזעים אחרים, אלא התבטאה גם בפגיעה בנכים, מפגרים והומוסקסואלים, שתורצה בצורך לשמור על "טוהר הגזע". ההשראה לחוקי העיקור הנאציים באה מחוקי העיקור שחוקקו קודם לכן בארצות הברית. צידוקים אלו התבססו על פרשנות מוטה ומגמתית של עקרון הברירה הטבעית, כגון החלפת המונח "המתאים שורד" ב"החזק שורד" או ב"האכזר שורד"

הנאצים הבינו טוב מאד מה זה אבולוציה. אסור לשכוח שגרמניה הייתה מרכז המדע והקדמה לפני המלחמה והאקדמיה הגרמנית שהייתה האקדמיה החשובה ביותר בעולם היא זאת שעמדה בראש מערכת ההסתה הנאצית. הם היו האנשים ה"נאורים" ביותר בעולם. מי שמקבל את האבולוציה ולא מקבל את העובדה שמה שקרה בזנים הנחותים צפוי לקרות גם לגזע האנושי, אז או שהוא לא מבין מה זה אבולוציה, או שהוא עושה שקר בנפשו.

לא יעזור שום דבר, אי אפשר להסתיר את העובדה ששתי הזוועות הגדולות בהיסטוריה (השואה והקומוניזם) נעשו בשם האתיאיזם ולא בשם הדת. זה אחד השקרים הגדולים של האתאיסטים, כאילו הדתות הם אלו שגרמו תמיד למלחמות וכו'. זהו שקר מוחלט וזיוף של ההיסטוריה. גם בעולם העתיק רוב המלחמות נבעו בדיוק מאותם סיבות שבגללם נלחמים כיום. ואדרבה, כמות האנשים שנהרגו בכל מלחמות הדת של הנצרות והאיסלאם לא מגיע לכמות שנהרגו במלחמת העולם השניה על ידי הנאצים האתאיסטים בשם האבולוציה. חמישים מליון קרבנות אדם הוקרבו לאלוהי האבולוציה על ידי כוהניו הקדושים, היטלר ושות'.

גם מלחמת העולם הראשונה שהייתה המלחמה הנוראה ביותר עד המלחמה העולמית השניה, גם היא נעשתה על ידי אנשים "נאורים" ו"מתורבתים", זהובי בלורית ותכולי עיניים.

באשר להתנגדויות דתיות, תורת האבולוציה נותנת תשובות שונות מאלה שבכתבי הקודש לשאלות כגון: איך נוצרו מיני החיים? מתי הופיע האדם על פני כדור הארץ ומאין הגיע? יש הרואים במחלוקת עם פונדמנטליסטים דתיים (נוצרים, מוסלמים או יהודים) יותר ממחלוקת תיאורטית גרידא. היא נוגעת לשאלות עקרוניות של חופש החשיבה והביקורת ולמעמדו של המדע לעומת סמכותם של צווים דתיים ודוגמות דתיות.

האבולוציונרים טוענים טענות בשם המדע, וגם הבריאתנים הם אנשי מדע מהשורה הראשונה, שגם הם מדברים בשם המדע. אז מי אמר שהמדע נמצא לצד האבולוציה? כדי לקבוע שהמדע אומר משהו, צריך רוב כמעט מוחלט של מדענים שסבורים כך. כאשר ישנה תיאוריה שעשרות אחוזים מאנשי המדע אינם מאמינים בה, אי אפשר לומר שכך קובע המדע.  אי אפשר להפריד בין המדע לאנשי המדע וצריכים לקבוע אמות מידה מאיזה רוב אפשר לומר שכך קובע המדע.

רוב מוחלט של הקהילה המדעית העוסקת באבולוציה ומקצועות קרובים אינו מקבל את תקפותן של ההתנגדויות הללו

שקר וכזב. רוב מוחלט של אנשי המדע אינם אתיאיסטים.

ההנחה הרווחת היא שהתרכובות האורגניות הראשונות נוצרו מן הגזים שהרכיבו את האטמוספירה בעבר. החוקר האמריקאי סטנלי מילר העמיד הנחה זו למבחן בניסוי מילר-יורי. הוא התקין מכשיר ומילא אותו בתערובת שחיקתה את האטמוספירה הישנה של כדור הארץ. הגזים סבבו במכשיר ומילר חיבר אלקטרודות שיפעילו עליהם התפרקויות חשמליות (ברקים). תוך שבוע נוצרו בתערובת שלוש מתוך עשרים חומצות האמינו המשמשות אבני בניין של חלבונים, וחומרים אורגנים נוספים.

נו, ומה עם עוד שבע עשרה חומצות אמינו? המשמעות האמיתית של ניסוי מילר יורי היא שאין דרך להיווצרות אקראית של חומצות אמינו.

אך למרות זאת עד היום לא נמצא הסבר שלם ומניח את הדעת להיווצרותו של אותו יצור חי ראשוני, וזאת חרף התקדמות עצומה בהבנת התפתחות החיים וכדור הארץ הקדום

במילים אחרות, "הכל בולשיט", ומי שמאמין לזה מאמין לדבר שאינו מדעי.

המסקנה שקיים אב-קדמון משותף למגוון החי נובעת מעובדות הבאות:

·         ישנן תכונות רבות שהן חסרות ערך הסתגלותי והן זהות בכל הפרטים של כל המינים. לדוגמה, זהות שיטת הקידוד בDNA. קוד אחר בDNA (למשל שרצף של שלושת הבסיסים המקודד לחומצה אמינית אחת יקודד דווקא לאחרת) יכול לאפשר קיום והתאמה לסביבה באותה מידה בה מאפשר הקוד הנוכחי.

·         ניתן למצוא תכונות שדומות בין פרטים ממינים שונים ושונות בין פרטים בני אותו המין.

·         הסתגלות למקום גאוגרפי מסוים לא מסבירה את כלל התכונות של המינים. יש תכונות שהן "שאריות" מזמנים ומקומות רחוקים ועוזרות לפרט במקרים נדירים ביותר.

·         קיימים שרידים של תכונות באורגניזמים שאינם מספקים הסבר לוגי לגבי תפקודם הנוכחי, אלא רלוונטיים רק לגבי האבות הקדמונים שלהם (כמו התוספתן או עצם הזנב באדם שהם ניוון לא מושלם לתכונה שאינה נחוצה כיום).

·         ניתן לסדר את המינים בעצים אבולוציוניים דומים לפי מדידות ביומטריות רבות ושונות

על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון

א.       אין שום דבר בלי ערך הסתגלותי. גם לפי האבולוציה זה לא יתכן כי האבולוציה הייתה מוחקת אותו מזמן. וזה שיש דמיון בין בעלי החיים זה מראה באותה מידה שכולם נבראו על ידי אותו בורא שהשתמש באותם שיטות. כאשר אנחנו רואים דמיון בין שני ספרים זה לא מראה ששניהם יצאו מאב קדמון אחד, אלא ששניהם נכתבו ע"י סופר אחד.

ב.       אין שום "שרידים" מאבות קדמונים. בתוספתן גדלים חיידקים שחיוניים למערכת העיכול, ואוי ואבוי למי שיוולד בלי האיבר ה"מיותר" של עצם הזנב, שמחזיק במסירות על גבו השחוח את כל מערכת השרירים של אזור העכוז.

ג.        ניתן לסדר? אז מה?

מיליארד שנים לאחר התפתחות התא הראשון, נוצרו האאוקריוטיים מבקטריה שהובלעה בארכאה. בתחילת התהליך היו הבקטריה והארכאה האלה סימביונטים. חלק מהחומר התורשתי של הבקטריה עבר אל החומר התורשתי של הארכאה. הארכאה סיפקה לבקטריה את החלבונים הנחוצים לה ואילו זו הפכה לאברון הנשימה של הארכאה בסביבות חמצניות

אין מילים בפי לתאר למי שלא מבין את גודל הליצנות והמתמסטלות שבקטע הזה. אולי מישהו אחר יעשה זאת במקומי. אני פשוט לא יודע מאיזה צד להתחיל.

לפני כמיליארד שנים החלו להופיע באוקיינוסים אורגניזמים רב-תאיים. ההתפתחות האבולוציונית של האורגניזמים הרב-תאיים התרחשה מספר פעמים בנסיבות בלתי-תלויות באורגניזמים שונים כמו ספוגיות, חומיות, כחוליות, ריריות ומיכובקטריה.

במהרה לאחר הופעתם, נרשמה פעילות אבולוציונית מהירה במשך כ-10 מיליון שנים. התרחשות זו הובילה ליצירת מרבית האורגניזמים שאליהם אנו עדים כיום

מה המשמעות? שתוך עשר מיליון שנה, שזה ממש פסיק במושגי אבולוציה, נעשה הזינוק האדיר מחיידקים עד היונקים. למעשה כל המספר הדמיוני של מיליארדי שנים מאבד לגמרי את משמעותו באבולוציה המודרנית, משום שהאבולוציה עצמה התפרסה רק על כמה תקופות קצרות מאד. זוהי פשיטת רגל מוחלטת של האבולוציה.

מה הסיבה לכך שחוקרי ומעריצי האבולוציה נאלצו להסכים לדבר כל כך מוזר, שבעצם מוציא להם את כל הרוח מהמפרשים? את התשובה הפשוטה אל לכם לחפש באתר ה"מדעי" ויקיפדיה. באתר זה ישנה וועדת רבנים שדואגת שחס ושלום לא יכנסו לאתר תכנים בלתי חינוכיים ובלתי מוסריים שעלולים לפגוע בכבודו של האל אבולוציה או בכבודם של כוהניו הקדושים.

הסיבה לכך היא שלא נמצאו שום צורות ביניים בכל הטווח העצום שמשתרע בין החיידקים לבין החרקים. זה לא חוליה חסרה. זה שרשרת ענקית שחסרה. זה לא פאזל של מאה חלקים שמתוכם חסרים שתים, אלא פאזל של מאה שבו חסרים תשעים ושמונה חלקים מתוך מאה. ובכלל, ממצאי המאובנים אינם מציגים כלל תבנית של אבולוציה הדרגתית, אלא תבנית של בריאה מושלמת, במספר פעימות בודדות, כשבין  פעימה לפעימה לא מתרחשים שום שינויים.

 


 

תגובות

אין יאוש

יונתן | 10/18/2010 11:01:47 PM

את המגדל שנבנה בעמל
במרכז בבל, וראשו בחלל
ביזע ממון והרבה אמונה
יותר ממאה חמישים שנה
לא יוכל החרד האחד כך לסתור
אנא ממך חזור אל החור
אל ספרך העתיק התכבד לשוב
נו איך קוראים לו--- מה זה חשוב
הרי ידוע שכולו רצוף טעות
כך למדתי בשיעור יהדות
הן המגדל כבר בנוי ולמה תטריד
בהסתברויות ומאובנים, פנינו לעתיד!

תגובת הדוס: אך שמע נא ידידי הכופר
מורשת אבותיך נא אל תפר
הן על עוון כפירה לא תכפר
ואם ראיות אינך סופר
ובנושא אינך חופר
הגיונים מוזרים תופר
רגע קט לשמעי תקדיש
בטרם תשמע מאחוריך קדיש
מנוס אז לא תוכל להחיש
מבשרך אז יועש געפילטפיש
לא תחפוץ שם חרדים להחפיש
עולם לא תזהם בדעותיך להעפיש
או אז תשור היותך בענין ביש
איך נפלת בקורי העכביש
יצרך רמסך כקרון בכביש
בטרם יבוא השמש ויעריב
עזוב נא בן אדם איוולת וריב
עם יוצרך חדל להלחם והשיב
בטרם יבוא השמש ויעריב

אין יאוש

יונתן | 10/19/2010 12:12:41 AM

זה היה גם הכיוון שלי להמשך השיר, אך נאלצתי ללכת באמצע, לילה טוב!

תגובת הדוס: ברוך שכיוונתי בשם ומלכות
לכווין רעיונך במלץ וצחות
להמשיך שירתך לי לזכות
בברכת לילה טוב, עבדך הנחות

לגבי הנקודה האחרונה

אריק | 10/20/2011 10:05:59 PM

אמרת שכל ההתפתחות בין חיידקים ליונקים התפתחה ב10 מיליון שנה. למיטב ידיעתי ממה שקראתי זה לא נכון. התפתחות היונקים מתוארכת להרבה יותר מאוחר- לדוגמא בויקיפדיה נכתב שבעלי שפיר עוברי(זוחלים, עופות ויונקים) התפתחו לפני כ300 מיליון שנה.

תגובת הדוס: צודק, צריך לתקן את המאמר. חבל שהוא שוכב כל כך עמוק בערימה, ואין לי סיכוי למצוא אותו.
בכל מקרה, כל עולם היונקים נוצר מהר מאד, כל כך מהר שלא נותרו כל עקבות מהתפרצות זו.