הזאבים באים

מאת: הדוס | 11/9/2010 סאטירה

אוקראינה, 1459.

הכומר המקומי סיים את דרשתו וירד מן הבמה. הקהל פרץ בשאגות אימים, "מוות ליהודים", "נקמה", ועוד. השאגות הפראיות הרעידו את קירות הכנסיה, והתגלגלו במורד הגבעה אל עבר בתי היהודים. שערי חצר הכנסיה נפערו בחריקה יבבנית, והמון זועם וצבעוני נשפך החוצה, חמוש במקלות, אלות, בקבוקים, סכינים וחרבות. הזעם היה אדיר, איך יתכן שאותם יהודונים שאינם עובדים ואינם משלמים מיסים מעזים לאפות את מצותיהם בדמם הקדוש של ילדים נוצרים טהורי עינים? איך הם לא מתביישים, לקחת את סטיפן המסכן, בן יחיד לאמו האלמנה, לקשור את ידיו ורגליו, ולשחוט אותו בעינוים בביתו של הרב לקולות השירה העליזים של פרנסי הקהל, מדושני עונג למראה פירפוריו האחרונים של הילד המסכן. הרי ככה הכומר סיפר מפורש. לא סתם מפורש, מפורש מפורש, בצורה שאינה משתמעת לשני פנים.

אז נכון שגופתו של הילד נמצאה מזמן מאחורי המחלבה של אמו, ונכון שהשכנים העידו שאימו של הילד היא מעורערת בנפשה, ושהיא איימה פעמים רבות לרצוח את בנה ואף ניסתה לעשות כן מספר פעמים. ונכון שביתה של האלמנה היה מלא בכתמי דם, ובכלל, הרי אין שום עדות או רמז למעורבות יהודית בפרשה, חוץ מדרשתו המפורשת של הכומר הידוע בשנאתו ליהודים ובבערותו המופלגת. נכון שיש מספיק הוכחות שהסיפור לא היה ולא נברא, אז מה? זה אומר שהיהודים לא עשו את זה? הרי אין שום עדות של מישהו שראה את הרב עומד ליד הילד ולא הורג אותו. ובכלל, כל הרעיון הזה של הוכחות וחשיבה רציונלית, זו המצאה מטופשת של היהודים הפרימיטיבים, רעיון שאותו הם שאבו מהתלמוד שלהם, זה שהכומר אמר שהוא מלא סתירות. המדע המודרני עובד אחרת. הוא לא עובד עם הוכחות, אלא עם תחושות בטן, הרי זה מה שכל כך יפה במדע. ואנשי הכפר כידוע הם אנשי מדע דגולים, ככה הכומר אמר.

התרנגולים בחצר היהודים נבהלו מעוצמת ההדף של גל האבנים שהתעופף מעל ראשם, הישר אל חלונותיהם המוגפים של בתי היהודים. קולות הנפץ העזים התערבלו עם השאגות והנחירות החייתיות של ההמון המוסת, שהולך לנקום את נקמתו של אלוהיו.

ירושלים, 2010.

אחרי שבוע שלם של הסתה אנטישמית בתקשורת השמאלנית, הגיעו המארגנים למסקנה שזהו זה. הקרקע בשלה לקראת השלב הבא. ההמון כבר מוסת לחלוטין, את העובדות היבשות הוא כבר שכח מזמן, ועכשיו לא נותר אלא לעלות בשיירת אוטובוסים לירושלים.

המון זועם של סטודנטים מוסתים עושה את דרכו לכיכר ציון. מאז הפרעות באוקראינה, השתנו כמה דברים. הכומר שלנו כבר איננו מוסר את הטפותיו הכנסיה אפילה במזרח אוקראינה, היום הוא כבר השתדרג, היום הוא פרופיסור!!! אז, באוקראינה, הוא היה איש דת רישמית, היום יש לו דת חדשה. הוא כבר לא נוסע על עגלה רעועה, היום הוא נוסע בקדילק ומוסר את הטפותיו מעל גבי הקתדרה באוניברסיטת תל אביב. ומה שהכי חשוב, שהיום הוא לא מדבר לגוים ערלים, היום הוא מדבר ליהודים, זרע לעם הנבחר. בזמנו, באוקראינה, הוא ניסה בכל כוחו לשכנע את היהודים להאזין לדרשותיו. אחרי חמש מאות שנה, הוא הצליח להשיג את הלא יאומן.

גם ההמון כבר איננו אותו המון. הו כמה עבר מאז. אז הם היו שותים וודקא מגעילה. היום, איפה הוודקא, מה פתאום. וודקא זה משהו מיושן, פרימיטיבי. היום יש דברים טובים באמת, עזוב אותך מוודקא. גם השיטות הטכניות השתנו. רק לדוגמא, כשאיכר באוקראינה היה רוצה לרצוח את הבן שלו הוא היה שוחט אותו באכזריות. היום זה כבר לא מתאים. סכין? דם? זה לא שיטה המקובלת בקהילה המדעית. היום כשסטודנט לארכיאולוגיה בשם "גולדרינג" או משהו כזה רוצה לרצוח את הבת שלו, הוא עושה את זה עם שקית נילון, בעדינות מירבית. צריכים להיות סטריליים. פעם לא ידעו את זה וזה גרם להרבה מחלות.

אחרי שהכמרים בטלוויזיה סיימו את עבודתם, ניתן להרגיש את הזעם באויר. איך יתכן? שאג הכומר בפתוס, איך יתכן שאנחנו ננמן אותם? מהצד השני נצבו פרנסי הקהילה היהודית מעל בימת הכנסת וניסו להרגיע את הרוחות. הם ניסו להסביר שבסך הכל מדובר רק באחד מתוך שבע אברכים שמקבל אלף שקל בחודש, כשהממוצע לאברך הוא מאה חמישים שקל לאברך. הם גם ניסו להכחיש את הטענות כאילו האברכים חיים מקיצבאת ילדים, הם ניסו לנפנף בנתוני הביטוח הלאומי שעל פיו קצבאות הילדים בריכוזי האברכים עומדים על ממוצע של שש מאות שקל למשפחה. כמו כן הם ניסו להסב את תשומת לבו של ההמון המוסת, שמשפחה חילונית בישראל מקבלת  חינוך חינם בשווי של אלפי שקלים בחודש לילד, שזה הרבה הרבה יותר ממה שמקבלת כל משפחה חרדית באשר היא מכל סוגי הקצבאות והתקציבים למיניהם. אבל הדברים נפלו על אוזנים ערילות. הרי הכומר אמר, אמר מפורש!!!

ובכלל, כל הנסיון להסיט את הדיון לנושא של העובדות והמספרים זה תרגיל נבזה של הסחת דעת. אפילו אחמדיניג'אד כבר אמר את זה מזמן, שהיהודונים הם אלופי העולם בתרגילי הסחה. במקום לחשוב בצורה מדעית, עם תחושות בטן וגירויים בראש, הם תמיד באים אם הנתונים שלהם. די!! מספיק!!! תפסיקו להיות פרימיטיבים. הכל בגלל הגמרא. שמה בגמרא, על כל דבר שואלים "למה" "מי אמר" "הרי יש הוכחה הפוכה". זה מרגיל את האדם לחשוב בצורה של הוכחות וראיות. אדם כזה מאבד את הקשר עם המציאות. כלומר, עם המדע. כלומר, עם הכומר. כלומר, עם האנטישמיות.

תגובות

לי זה יותר מזכיר המון ערבי מוסת פורץ מהמסגד אל תוככי הטוקבק

אזרח | 11/1/2010 2:18:23 PM

כת אנטישמית צרת חשיבה וצרת עין, שמטילה על אזרחיה ההגונים החרדים למממן בסך של 2,000,000,000 את בתי הכלא המלאים בתוצר של מערכת החינוך החילוני,

את ה"משפחות החד-הוריות" עוד תוצר מזעזע ומיותר של החברה (מקוה שעדיין לגיטימי לקרוא לאוסף אנשים בכינוי הזה) החילונית.

את המצלמות בבתי הספר,

את המשטרה,

את חוקרי מחלק הנוער,

את קולנוע אדיסון ותיאטרון הבימה,

את שחקני הכדורגל,

את מצלמות האבטחה בטיילת בת-גלים בשווי של 3,000,000 ש"ח לשנה,

7.5 ש"ח לבית הנשיא,

ועוד המון המון המון כספים שהוא לא נהנה מהם אבל נאלץ למממן, למרות שאין סעיף אחד בחוק שפוטר משהו ממישהו.

נו באמת. אתם לא יותר טובים מהתקשורת "שלנו" החילונית

שחר - חילוני | 11/2/2010 1:45:59 PM

התקשורת שלנו עוסקת בהסתה נגד חרדים ואתם באים ומציירים ציבור חילוני כמיקשה אחת.

כאילו שגולדרינג מייצג את כל האבות החילוניים (יש לי 3 ילדים בריאים ושלמים) ואפשר לחשוב שאנחנו מטומטמים שנאמין לכל כותרת ב- YNET \ WALLA וכדומה

חוץ מזה, איזה חינוך חינם בדיוק מקבלת משפחה חילונית. אשמח אם תספרו לי.
ספרים - אנחנו קונים, השלמות לכל מיני תכנים ועוד צהרון שיש לשלם עבור הילדים הקטנים אחרי בית הספר.

אני דרך אגב עובד בחברה שיש בה לא מעט דתיים וחרדים, אין לי דבר וחצי דבר נגדם.

תגובת הדוס: טומי לפיד זכרו יגן עליו, אמר פעם שבמדינת ישראל יש אחוז אחד של חילונים. כל השאר הם משהו באמצע.
כשאני כותב על חילונים, אני מתכוין לאחוז ההוא, ואליו בלבד.
לגבי התקצוב, המדינה מוציאה על ילד חילוני קרוב לאלפיים שקל בחודש, ועל ילד חרדי בקושי שלוש מאות שקל. זה שאנשים מחליטים להוסיף כל מיני דברים, זה ענין פרטי שלהם. החרדי משלם שכר לימוד ח-ו-ץ מכל ההוצאות מסביב.

אהבתי

שמואל | 11/5/2010 1:08:22 PM

לדעתי מאמר משווה בין התעמולה היום, לגבלס, היה יכול להיות משהו מדהים!

תגובה

Polar Bear | 11/8/2010 8:04:15 PM

אתעלם, כדרכי, מהפתוס בכתיבה וגם מן ההכללה וגרירת האקדמיה לנושא ואתייחס לעיקר.

כאשר אני קורא תגובות ב-YNET אני נחרד מהאנטישמיות הבוקעת מחלקן - כבר ראיתי תגובות המשוות חרדים לחרקים טפילים - ותגובות "המבינות" את האנטישמים באירופה. 

זה נורא ואיום - זה הולך לצערי לכיוון של שפיכות דמים.

that said - אני גם לא מוצא חוכמה יתרה אצל הציבור החרדי - זה לא 300 ש"ח מול 2000 ש"ח שמביאים את האנטישמיות הזאת - לא בדקתי את המספרים שלך אבל ברור לי כי גם אם ילד חילוני יקבל 10,000 ש"ח מול 300 ש"ח של החרדי עדין תהיה אנטישמיות מבית - לכן הטיעון שלך לא רלוונטי.

זה נובע מהתפיסות הבאות של החילונים את הדתיים - ולא משנה אם הן נכונות או לא - כך הן נתפסות:

1. לחרדים יש *זכות* לקבל פטור משרות צבאי (ולא משנה כי גם חילוניים משתמטים - להם אין *זכות* זהה)

2. בנות דתיות מקבלות פטור *בזכות*
(ולא משנה שבנות חילונית מסויימות משתמטות - להן אין זכות כזאת)

3. בתי הקברות הצבאים מלאים בקברים של חילוניים ודתיים - אבל לא של חרדים. (ולא משנה שהחרדים (ורק חלקם) היו כאן קודם המדינה ולא רוצים בכלל מדינה ציונית)

4. חרדים לומדים כל היום ולא עובדים ולא משלמים מיסים (ולא משנה שיש חרדים שכן עובדים וכן משלמים מיסים)

5. חרדים לא עומדים בצפירת יום הזיכרון (ולא משנה שמדובר בקומץ שבקומץ)

6. חרדים מקיימים הפגנות אלימות, שורפים
פחים תחנות אוטובוסים ומידים אבנים -
כולל על אמבולנסים ביום כיפור(!)
(לצערי אני לא יכול לכתוב שמדובר בקומץ)

7. חרדים כופים על החילוניים חוקים דתיים - נישואין, מזון ותחבורה בשבתות - וגם ניצנים של הפרדה כפויה באוטובוסים.

8. חרדים כופים על החילוניים שעון חורף מוקדם (הוויכוח המטומטם ביותר - כי ישראל היא בזמן קהיר - כבר 20 דקות בשעון חורף יותר מהדרוש - כל הווכוח הוא על 40 דקות בלבד - וברור לכל שזוהי הפגנת כוח בעיקר) 

9. החרדים נמצאים בכנסת רק כדי לסחוט כסף ולדאוג לעצמם (ולא משנה שהמפלגות החילוניות שמחות וששות לשלם תמורת כיסאות) - פרשיות השוחד של ש"ס לא עוזרות.

אני מטיל ספק רציני מאד בחכמה של גפני שיצא והיתריס - "גם אם יבוטלו הקיצבאות - אף חרדי לא יצא לעבוד"

הוא בוודאי מכיר את דברי הרמב"ם על לימוד ללא עבודה - האם הוא חכם יותר מהרמב"ם ?

זה בכלל לא משנה אם כל התפיסות הנ"ל שגויות או לא - כך הן נתפסות - והאחריות במידה רבה מאד נופלת על הציבור החרדי.


על החברה החרדית לעשות חשבון נפש נוקב ולהחליט האם היא חלק מהחברה הישראלית או לא ואם כן להילחם על השתלבות - לא היבדלות -
וזה לא יהיה קל - כי למרות הדיבורים גם לא יאפשרו לכם להשתלב בקלות - עלכם להילחם על כך - ומהר הזמן אוזל והולך.

שוב ה"שמאלנים" אשמים?

קורא | 11/14/2010 11:57:40 AM

במקום להפסיק את הכפיה הדתית ואת הגזענות ושנאת האחר, אתם מעדיפים להאשים את ה"שמאלנים", מה יהיה?

תגובת הדוס: אתה רוצה לפתור את כל המריבות והשנאות? תוציא את השמאלנים לחופשה של שבועיים, ואז תראה איזה שקט יהיה פה במדינה.
ששששש................
כולם ישנים.................

שקט?

קורא כותב בקריאת ביניים | 11/21/2010 7:03:52 PM

אך האין זה ז'בוטנסקי אשר טען כי "שקט הוא רפש"?

די לסלף

טוויטי | 12/23/2011 3:54:47 PM

חינוך לדתיים עולה פחות מחצי מאשר לחילוניים. יש לי הרבה חברים דתיים שהילדים שלהם לומדים במערכות החינוך הדתיות ,הם משלמים 300 ש"ח לחודש לגיל 3 לעומת 2000 ש"ח שאני משלם לילד שלי באותו הגיל. שלא לדבר על אברכים שלומדים בישיבות לא משלמים גרוש ועוד מקבלים קיצבאות. מי משלם את אותם קיצבאות מעמד הביניים החילוני כמובן.
שלא לדבר על החוצפה של בתי הספר שלא מקבלים ילדות ממוצא מזרחי.
אני יודע קונספירציה .....
תגיד את זה לחברים שלי שהנשים שלהם ישבו לבכות ימים שלמים כי לילדות שלהן לא היה בית ספר להיכנס אליו בתחילת שנה . וזה לא קרה בעימנואל אלה בירושלים.
גיזענות!!!!!!!!
כך מתנהג נזר הבריאה!

תגובת הדוס: שקרן!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
תעוף מפה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
אל תספר לי כמה אני משלם על החינוך של הילדים שלי, וכמה אני מקבל מביטוח לאומי (הלואי).
שקרנים נמאסתם.