המונדיאל - מוניאלוטו דה הוטו

מאת: הדוס | 11/9/2010 סאטירה

מונדיאלוטו דה הוטו

הם רבצו שם למרגלות העצים העבותים, על שכבה עבה של עלוות יער יבשה, כשהם מביטים בבעתה במראה הנורא. צמרמורת משתקת טיפסה אט אט על גיוום המותש. שבועות ארוכים של ציפיה מתוחה וחלומות מתוקים שהולכים ומתנפצים באכזריות אל סלעי המציאות העגומה מול עיניהם הכלות. להקת הקומרנים המקומית עמדה בפני התמוטטות. כבר שבועות ארוכים ששאגותיהם הפראיות של שבטי ההוטו וההוצ'י מדריכים את מנוחתם, וניחוח כבד של קטורת מכביד על נשימותיהם של דרי הג'ונגל, מנחתם של השבטים הפראיים איש לאלוהיו להצלחת המערכה. הבליל הסמיך של ענני הקטורת השונים ביחד עם שאגות האימים של כהני האלים התמזג עם קולות תופי הטום טום ויצרו יחדיו קרנבל אקזוטי במיוחד, כמיטב רזי הפולחן העתיק של השבטים המקומיים.

כוהני שבט ההוצ'י עמדו בפני קריסה נפשית. לראשונה מזה שנים רבות עשו לוחמי שבט ההוטו את הבלתי אפשרי, כשהם עומדים להביס את לוחמי ההוצ'י בתבוסה משפילה במיוחד. הם חצו בפעם השלישית את קו ההגנה האחרון בקרב המכריע על הקוקוס הקדוש שנקטף לפני ארבעה חודשים בטקס מיוחד על ידי כוהני השבטים. זקן השבט סרב להאמין למראה עיניו, לא, זה בלתי אפשרי. איך אפשר לאכזב כה קשות שבט שלם המאמין בנצחונו. באיזה פנים יבא לנחם את צעירי השבט העלולים ליפול למשבר אמוני שתוצאותיו מי ישורנו. הלא הם נדדו לכאן במסירות נפש, חצו מאות קילומטרים של יערות קוצניים שורצי יצורים זוועתיים בעודם מותירים מאחוריהם את נשותיהם האומללות על ילדיהן הרכים, נוטשים ללא רחם את שטחי המחיה ואיזורי הציד הדלילים של ערבות קונגו המזרחית. אך ורק כדי לקיים במסירות נפש את הטקס הפגאני העתיק, הפראי והקדום, הנטוע משום מה בעומק פסגת מאווי נשמתם של שני השבטים הנידחים, ההוטו וההוצ'י.

אבל הגרוע מכל הפך לבלתי נמנע. לוחמי ההוטו הסתערו בשעטה בקלילות מדהימה, ממש כמו נוצותיהם הצבעוניות הדבוקות לקרקפותיהם המיוזעות, בעודם משתלטים בקלות על הקוקוס הענק, והודפים אותו היישר אל פיו הפעור של נגבוטו אלוהי ההוצ'י.

זקן השבט ההמום התנער ממקומו בזעם, יישר את נוצותיו על גבי מצנפתו, והחל לתקוע בחרון בקרן העצם החלולה השמורה למצבי חירום מסוג זה, אך נאקתו הצרודה נבלעה כליל בשאגות האדירות של אלפי האוהדים שהרעידו את מרחבי היערות העבותים והחרידו את עדרי הקרנפים המקומיים שפתחו בשעטה מבוהלת תוך רמיסת כל הנקרה בדרכם.

אבל הזקן העיקש לא ידע הפסד בכבוד מהו. הוא שלף במיומנות את חרבו המוזהבת לאות מלחמה. עשרות אלפי צעירי השבט הסתערו לעבר המגרש.

החלה המלחמה.

תגובות

תחזיר את הדוס המקורי

ג'יים | 7/27/2010 5:00:09 PM

מה זה השטויות האלה? תחזיר את הדוס המקורי, המשעשע.

אהבתי

שלמה | 10/6/2010 12:48:02 PM

הטבת ביותר לתאר את הרגשתי לנוכח המשחקים הללו...

ישר כח!