הסתה אנטי חרדית בוויינט

מאת: הדוס | 4/20/2010 אקטואליה

מזה שישים ושתיים שנה, ביום העצמאות, בישיבת פוניבז', ספינת הדגל של עולם הישיבות, מונף לו דגל ישראל. כמות עצומה של מלל ומיתוסים נרקמו סביב הדגל הישראלי שמתנופף לו מדי שנה בשנה מעל הבניין המיתולוגי הנשקף ממרומי הגבעה על פני עיר התורה. כמו כן, מדי שנה בשנה, מתכנסים להם כמה חסידי סאטמאר זועמים למרגלות הגבעה ומוחים נמרצות נגד הדגל המתנפנף ברוח. ככה זה היה וככה זה יהיה, עד להודעה חדשה, במין ריטואל קבוע.

השנה החליטו בויינט, לזכות את עם ישראל בכתבה בנושא. ומה אתם חושבים שהם כתבו? האם הם כתבו שבאם הישיבות הניפו את דגל ישראל? שבישיבה של הרב שך בכבודו ובעצמו מונף הדגל ואפילו הרב שך שהיה תמיד אומר את מה שהוא חושב בלי חשבונות, אפילו הוא לא אמר מילה?

אז זהו, שלא. בוויינט לא יכתבו כזה דבר, חס וחלילה. אסור לבבון המצוי לדעת שיש חרדים שמתחשבים ברגשות של החילונים. מה פתאום. אז מה הם כן כתבו? הם כתבו שחרדים בבני ברק הפגינו וניסו להצית דגלי ישראל. בכתבה נאמר שהמפגינים יצאו משיכון סאטמאר לעבר ישיבת פוניבז'. אבל רגע, למה הם הלכו לישיבת פוניבז'? נגד איזה דגלים הם הפגינו? תארו לעצמכם ידיעה על הפגנה, בלי מילה אחת שמסבירה בכלל על מה ההפגנה? אם היו כותבים שבאם הישיבות תלו דגל, שרואים אותו בכל בני ברק, ואף אחד לא פוצה פה ומצפצף חוץ בכמה סאטמערס' בודדים, מה הגולשים היו אומרים? אבל עכשיו שאין מילה אחת על הדגל, מה הפלא שעדר הבבונים מהטוקבקים פצח במקהלת בוווווז?

ואחרי זה הם יטיפו לנו מוסר, שאנחנו צריכים להיות יותר פתוחים, ולדעת לכבד את השונה, וכולי וכולי. ואחרי זה לא מבינים למה אנחנו מסתגרים. באמת למה?

תגובות

סליחה סליחה סליחה

בבונה מצויה | 4/22/2010 9:20:42 AM

רק כדי להבין... לתלות דגל באם הישיבות זו "התחשבות ברגשות החילונים"?! בתור בבונה מצויה הרשו לי להסביר ששריפת הדגל היא רק תסמין של הבעיה שכה מפריעה לנו "הבבונים". הבעיה היא שחלק גדול מהציבור החרדי, כך נראה, אינו ציוני ואינו מעוניין לשאת בנטל המשותף של קיום מדינה זו. אבל דווקא לקבל קצבאות סעד של מדינת ישראל, הממומנות מכספי המיסים שמשלמים "הבבונים", ולהינות מההגנה ש"הבבונים" מעניקים כשהם משרתים בצה"ל, עם זה דווקא אין להם בעיה. אם המציאות שונה, אנא האירו את עיני. בינתיים תרשו לי לא להצטער שאתם "מסתגרים".

תגובת הדוס: סליחה, גיוס לצה"ל, תקציבים, וכלי וכלי, כל זה אינו נוגע לנושא המדובר. יש לי מאמרים אחרים בנושא, אשמח לדון בהם שמה. מה שנוגע לענינו, הכתבה הזו בווינט זה מעשה נבלה, נקודה. להביא את ההפגנה בלי לציין את העניין שעליו נסובה ההפגנה, כשכולם יודעים בדיוק למה הצנזורה הזאת, זה גועל נפש, איכסה. הסחת דעת לנושאים אחרים איננה מועילה לעניין.

מתי בפעם האחרונה ראית חרדי מקרוב?

חרדי מצוי | 4/22/2010 10:56:56 AM

על סמך מה את אומרת לי שאני אינני תורם למדינה? אני מוכן להתעמת איתך בכל פורום שתבחרי אחד על אחד להוכיח לך שאני תורם יותר ממך!
אני משלם מיסים גבוהים במיוחד, משלם 50% משכר הלימוד של ילדי, ובכסף הזה אני מסבסד את שכר הלימוד של שכני החילוניים שנהנים מ100% סובסדיה. אני קונה דירת שיכון עלובה ב1,200,000 ש"ח ש55

המשך

חרדי מצוי | 4/22/2010 11:08:54 AM

55% מתוכה הולך לקופת המדינה. אני מזרים כסף זר לארץ על ידי חרדים תושבי חוץ שרואים זכות לעצמם ליטול חלק בהשתתפות בלימוד התורה שלי. וזה תורם הרבה יותר מבעלי המשכורות הבינוניות המצויות במשק לכלכלת המדינה.
לקבל "קיצבאות" זה לקבל דמי ביטוח שאנשים שילמו מכספם הפרטי, וגם אולצו לשלם אותו.
החילוני המצוי מהווה נטל עצום על קופת המדינה, בואי נעזוב לרגע תקציבי עתק (פי 10 מכל תקציב החינוך החרדי גם יחד!) שהולך לספורט. בואי נעזוב אגרת רדיו שאני נאלץ לשלם למוצר שלא רק שאיני צורך, אלא ששדרניו מרשים לעצמם להשתלח בי בצורה שטרמרית אשר לא היה לה אח ורע מאז פול גרמניה הנאצית. אני מדבר על בתי כלא המאוכלסים בחילוניים אשר עולים הון עתק לקופת המדינה, אני מדבר בקול על מכוני גמילה מסמים, מכוני גמילה מאלכוהול, שמבוזבזים בהם מליארדים על גבי מליארדים. לא על חרדים.

מה כבר אפשר לצפות ממישהו שמתקרא חרדי מצוי

אמיר | 4/23/2010 10:58:13 AM

שידבר שטויות.
להלן כתבות מהימים האחרונים.
http://news.walla.co.il/?w=/1/1664347

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100413_1162554&from=haaretz&from=haaretz

ואם האחרון לא מראה על שינוי מטורף במדינת ישראל, אני לא יודע מה כן.

אתה מדבר שטויות לגבי אסירים. ראשית לא כולם חילונים למהדרין, שלא לדבר על כך שמרבית מרביתם אינם אתאיסטים. רובם היו וודאי מגדירים עצמם כמסורתיים, דתיים או ערבים.
שנית, זה שיש בעיות בחינוך החילוני לא אומר שהצד שלכם צודק טהור וזכאי. ממש לא. כשיש לך ציבור שלם שלא תורם כלום ורק צורך, ויש ציבור שלם שעובד ורק לוקחים לו, איך זה בדיוק משרת את האינטרסים של כלל האזרחים?

אני אגב חושב שמדינת ישראל תחדל מלהתקיים בעוד מספר שנים אם הדברים ימשיכו בקצב הזה. רוב האוכלוסיה החילונית האמידה תרד מהארץ ומי שישאר זו השכבה החלשה. לך אולי זה יתאים לזמן מה, אבל אחרי כמה שנים תבין את גודל הטעות בהתנהלות של המדינה (לא שלך, אתה הרי לא שולט בכלום פרט לחייך שלך כנראה. כמוני)
זה אגב, לא איום או משהו, זו "הנבואה" שלי.

נראה שאתה יודע רק כתוב וכתוב

אחד המתקרא בגאווה חרדי מצוי | 4/23/2010 1:19:30 PM

ממש לא הבנתי מה אתה רוצה, אילו קראת מה כתבתי (בהנחה שלא נכשלת בהבנת הנקרא) היית מבין 1- שהציבור החרדי, (למרות ש10% ממנו לא עובד), תורם המון המון המון לכלכלת המדינה, במידה מסויימת יותר משכיר פשוט במשק. 2- הוא צרכן זעיר בשרותי המדינה ביחס לעמיתו החילוני וביחס למיסים שהוא משלם והתרומה שהוא תורם למדינה. (אם לא הבנת, הבה נלמד יחד פרק בכלכלה, ודברים שאני אומר כאן, נאמרו על ידי מנהל בנק מרכנתיל ועל ידי הפרשן הכלכלי של קול ישראל).
בתי הכלא מלאים באנשים שעברו את מערכת החינוך החילונית הכושלת (המילה האחרונה היא ציטוט, לא אני אמרתי) ולא רלוונטי אם הם מסורתיים או מונותאיסטים. הם חילנים ששיכים לקבוצה אותה תכנה: "עובדים, שמשרתים בצבא ותורמים לקופת המדינה ומשלמים מיסים"
באשר לירידה מן הארץ, אילו הייתה בידי הברירה, הייתי מזמן מתחפף מכאן. ידידי הרבים בארצות הגולה והנכר, אלה שמדינת ישראל נולדה כדי להגן עלינו מפניהם. הללו מקבלים שם תקציבים גבוהים בהרבה מהמספרים העגומים והמקוצצים שאתה אוהב לצטט, והנוסף הם לא שומעים את כל החילונים מתבכיינים להם באוזניים השכם והערב על כך שהם גוזלים להם את המדינה, והם עלוקות וטפילים וערפדים ומה לא.
כמה אירוני שהמקום הגרוע ביותר ליהודי לחיות בו, הן מבחינה דתית והן מבחינה קיומית, הוא מדינת היהודים שנועדה להגן על עמה לפחות בדברים אלמנטריים אלה.

אז מה עם מניפים דגל, ועוד הרב שך עושים טובה למישהוא ?

הצדיק מבני ברק הגזענית | 4/23/2010 5:11:46 PM

TZ NV KFU ,NU,U UTBH TAHO FHPV UTUNR ESHA

תגובת הדוס: אם אנחנו לא עושים טובה, אז למה בוויינט עושים כתבה על שריפת דגלים? ולמה אתה וחבריך טרחתם לכתוב על אותה כתבה 700 תגובות? ובעיקר, למה גבי גזית פשט את טלפיו בתקשורת בהתבטאות שלא הייתה מביישת את הנאצים, רק בגלל שריפת הדגל? הרי לשיטתך זה ממש לא מענין את אף אחד. כנראה שזה מאד מאד אכפת לכם. למה זה אכפת לכם באמת? נקודה למחשבה.

על זה נאמר תשקורת

ניר | 9/25/2010 9:34:10 PM

תמיד התקשורת משקרת ומסלפת את התוכן. ובאופן מוזר זה תמיד כנגד הצד הימני של המפה (והחרדי).

תתביישו !

חילוני מצוי | 9/29/2010 5:08:12 PM

לשבת בכולל ולמוד את זה אתם יודעים לעשות יפה ! מיסים לא לשלם גם יודעים לעשות יפה ! אתם יודעים להשתמט מהצבא/מילואים יפה ! להביא 20 ילדים ולהזניח אותם אתם עושים יפה ! לשרוף את דגל מדינת היהודים אתם עושים יפה! "לרכוב" על גבי המיסים אותם אנו הבבונים החילוניים מלמים אתם עושים יפה ! לכפות על אנשים חוקים ונוהגים שלכם אתם מבצעים יפה ! לא להכיר במוסדות המדינה ממנה אתם גוזרים את משכורתכם כל חודש אתם עושים יפה ! צאיך עוד כמה דוגמאות כאלה או שזה מספיק מכם ?

תגובת הדוס: א. אני משלם מיסים כמעט כמוך ומקבל בחזרה רבע ממך.
ב. מי זרק את ילדיו לאחרונה מהחלון בקומה הרביעית? אולי תזכיר איפה זה היה וכמה ילדים היו לה?

אם זה עדיין רלוונטי..

רעות | 4/2/2011 10:08:46 PM

אני קוראת באיחור את הכתבה וחושבת שיש צורך דחוף בהסברה לחילונים על מה ולמה אנחנו באמת לא בעד המדינה כשהיא מתנהלת בדרך הנוכחית. לצעוד קצת אחורה במנהרת הזמן אל עבר הקמת המדינה, האידיאלים שהיו אז..ובעיקר- המטרה שלשמה נוסדה המדינה, הרי למקימי המדינה לא שינה הרבה היכן תוקם המדינה אם באמריקה או בישראל.. ולכן שלא יבואו בטענות כשאנחנו לא מכבדים את יום הקמת המדינה כי בכנות- אנו באמת מאוכזבים מהדרך בה היהודים בארץ ישראל הקדושה מנהלים את ארצם! וממש לא שמחים באותו יום. זו גם הסיבה שמרב ההנאות הגשמיות במדינה אנו לא נהנים.. שמח לראות מאמר יפה כמו שהדוס יודע לכתוב בנושא.