מכונת התעמולה פועלת בשיא המרץ. כתבה מהידען.

מאת: הדוס | 4/21/2010 מבט לעולם השקר

הנה לנו כתבה חדשה מאתר "הידען". אתר הפסאודו מדע המוביל בישראל.

"רכיבי החיים" קיימים על הירח של שבתאי , אנסלדוס

יעל פטר,‏ יום שישי, 12 בפברואר 2010

על פי ניתוחי המידע שהם ביצעו, בהתבסס על נתונים מ-2008 שהשיגה החללית, נמצאה עדות לקיומם של מים במצב נוזלי. ספקטרומטר הפלסמה של החללית בעזרתו נאסף המידע, מצא גם סוגים אחרים של יונים טעונים שלילית כמו פחמימן

 

הירח השבתאי אנסלדוס. צילום: החללית קאסיני
הירח השבתאי אנסלדוס. צילום: החללית קאסיני

 

כמה מהרכיבים העיקריים ליצירת חיים נמצאים על אחד מירחיו של שבתאי, לפי מדעני נאסא וסוכנות החלל האירופית במשימת קאסיני-הויגנס.

צוות ממעבדות מדעי החלל מולארד שעובדים על משימת קסיני-הויגנס, מצאו יוני מים טעונים שלילית בקליפת הקרח של אנסלדוס.

על פי ניתוחי המידע שהם ביצעו, בהתבסס על נתונים מ-2008 שהשיגה החללית, נמצאה עדות לקיומם של מים במצב נוזלי. ספקטרומטר הפלסמה של החללית בעזרתו נאסף המידע, מצא גם סוגים אחרים של יונים טעונים שלילית כמו פחמימן.

פרופסור אנדרו קואטס, אחד ממחברי המאמר, מדבר על התגלית, “בעוד שזו לא הפתעה למצוא שם מים, היונים קצרי החיים הללו הם עדות תומכת, למים שנמצאים מתחת לפני הקרקע, ולמקומות בהם אפשר למצוא מים, פחמן ואנרגיה, כמה מהרכיבים העיקריים ליצירת חיים נמצאים שם.”

"מה שהפתיע אותנו היה להביט על מסת היונים. היו מספר שיאים בספקטרום, וכאשר ניתחנו אותם, ראינו את ההשפעה של מולקולות המים שמצטופפות ביחד אחת אחרי השניה".

אנסדלוס מצטרף לרשימת הפלנטות במערכת השמש, בהם נמצאים יונים טעונים שלילית, כמו כדה"א, טיטאן ושביטים. יונים שליליים של חמצן התגלו במעטפת היונוספירה של כדה"א, בתחילת עידן החלל. על פני הקרקע של כדה"א, יוני מים שליליים נמצאים במקומות בהם מים נוזליים נמצאים בתנועה, למשל במפלים או בהתנפצות גלי אוקיינוס.

ספקטרומטר הפלסמה מודד את צפיפות, מהירות הזרימה, והטמפרטורה של היונים והאלקטרונים שנכנסים למכשיר. לאחר התגלית של מעטפת הקרח באנסלדוס, המכשיר גם תפס וניתח דגימות של חומר מסילונים.

במהלך משימתה, הקאסיני-הויגנס גילתה פלומה שמכילה אדי מים וחלקיקי קרח מעל אנסלדוס. מאז, המדענים מצאו שמים בכל מצבי הצבירה שולטים בסביבתו המגנטית של שבתאי ויוצרים את הטבעת הענקית שלו.

בטיטאן, המכשיר איתר כמויות עצומות של פחמימנים טעונים שלילית בעלי מסה גדולה פי 13,800 יותר ממימן. ד"ר קואסט ועמיתיו מאמינים שכמויות גדולות של יונים הם המקור של הערפל דמוי העשן שמסתיר את רוב הקרקע כאשר מסתכלים על טיטאן.

הממצאים החדשים מוסיפים לידע הגדל והולך של האסטרונומים על הרכב המעטה הכימי של אטמוספירות אנסלדוס וטיטאן, ומאפשרים הבנות חדשות בנוגע לסביבה מעבר לכדה"א בה עשוי להתפתח מצע פרה-ביוטי או תומך-חיים.

פרופסור קיית' מאסון, חוקר ראשי מ-STFC אומר "המדידות של יוני המים במעטה הקרח של אנסלדוס מרגשות ביותר ומספקות לנו תקווה עתידית למציאת מים ואולי אף חיים על הירח הקרחי המרוחק הזה".

הכתבה הזו היא חלק משטיפת המוח האתאיסטית.

הביטוי "רכיבי החיים" הוא ביטוי מחוצף ומקומם שנועד ליצור את הרושם כאילו שהמדע מתקרב למציאת חיים חדשים ביקום. מים ופחמן הם "רכיבי החיים"  בדיוק , אבל בדיוק, באותה מידה שברזל ופלדה הם "רכיבי מכוניות". יש במאדים הרבה ברזל. האם זה אומר שנוצרו בו מכוניות? לא. למה? כי ברזל זה דבר פשוט, ומכוניות הם מערכות מורכבות.

אבל מה זה משנה. אויש, נו. העיקר שאפשר לעצום עיניים.

תגובות

אני מעוניין להבין למה יש ביהדות התנגדות לחייזרים

משה | 2/18/2010 5:05:30 PM

אני לא מבין איך התורה והלכה סותרים את הרעיון של חיים בחלל אני לא רואה טענה בתורה שהבורא יצר חיים בכדור הארץ אולי גם בחלל הוא יצר חיים ואולי בעתיד מהתנגדות המוזרה לרעיון של חייזרים החייזרים דווקא יוכיחו את קיומו של ישות על טבעית שיצרה את העולם

אולי

הדוס | 2/18/2010 11:54:48 PM

תראה, את הנושא הזה של חוצנים לפי היהדות לא למדתי בצורה עצמאית. אני רק יודע לצטט מה שאמרו אחרים.
מה שאני כן יודע זה שהאתאיסטים מאד אוהבים לדבר על חיים מחוץ לכדור הארץ, וכמו תמיד הם משתמשים בכל שיטות שטיפת המוח האהובות עליהם.

למכוניות יש יוצר. לבני אדם אין.

אלי | 2/19/2010 1:09:43 AM

מכוניות לא מתרבות ולא עוברות תהליך אבולוציוני,
חיות וצמחים כן.
לכן הטענה שלך לא עניינית.

האבולוציה מסבירה יפה מאד איך מין אחד מתפתח ממין אחר ולכן בפרט היא מסבירה כיצד התפתח האדם מהאדם הקדמון, והאדם הקדמון מאב משותף לו ולקופים, וזאת ללא צורך בישות חיצונית, בין אם לטובת היצירה עצמה, ובין אם לטובת עיצוב האדם.

אין שום סיבה בעולם להניח את קיומו של אלוהים, פרט לחינוך שלך ממנו עליך להתנתק.

בהצלחה.

תגובת הדוס: הדיוט. זה מה שאתה.
על השטויות שכתבת כתבתי כמה מאמרים, אתה מוזמן להיכנס אליהם ולהגיב שם. זה לא קשור למאמר הזה. פה אני מדבר על השיטות הנלוזות של הכמרים החשוכים שלך. אם אתה רוצה לנהל דיונים על האבולוציה בעצמה תפנה למקומות המתאימים.

לא, אתה גאון הדור.

אלי | 2/19/2010 1:09:59 PM

אתה מתייחס לכתבות פופלריות והרקע שלך הוא לכל היותר ספרות פופלרית.

כמה שלא תתאמץ, לא תוכל להמיר אדם אחד להאמין לך, מהסיבה הפשוטה שאין לך השכלה מתאימה.

בהצלחה.

תגובת הדוס: אני אהיה עניו גדול אם אשער שהידע שלי בכל התחומים הוא בערך פי עשר משלך. מחב"ש עלוב.

תגובות

אילן אינגלס | 10/1/2010 2:42:45 AM

" הכתבה הזו היא חלק משטיפת המוח האתאיסטית.
*שטיפת מוח? הכתבה הזו, עם היותה בסך הכל סקירה מאוד קלילה של נושא מסובך, אינה שונה מהמתמטיקה, פיזיקה וכימיה שמהווים את התשתית לתקשורת המקוונת שאנו מנהלים כאן.*

הביטוי "רכיבי החיים" הוא ביטוי מחוצף ומקומם שנועד ליצור את הרושם כאילו שהמדע מתקרב למציאת חיים חדשים ביקום.
*מה הטיעון שלך כאן? שהדת קרובה למציאת חיים חדשים ברחבי היקום? שאסור למצוא חייםן חדשים? שאין ולא יהיו כי האדם היוא מרכז הבריאה? משתמע ממה שכתבת שאתה נעלב מעצם הרעיון*
מים ופחמן הם "רכיבי החיים" בדיוק , אבל בדיוק, באותה מידה שברזל ופלדה הם "רכיבי מכוניות".
*ברגע שתראה לי מכונית שיכולה לבצע מיטוזה, לטענה הזו יתחיל להיות בסיס. אני כן יכול להראות לך במקרים כמו פלדה בלתי מחלידה, ישנה הרכבה של חומרים מחדש, מילוי של סדקים וסריטות על פני השטח באטומים המובאים מתוך החומר. מים ופחמן הן לא מתכות, ולא מתנהגים כמוהן*
יש במאדים הרבה ברזל. האם זה אומר שנוצרו בו מכוניות? לא. למה? כי ברזל זה דבר פשוט, ומכוניות הם מערכות מורכבות.
אבל מה זה משנה. אויש, נו. העיקר שאפשר לעצום עיניים. *לעצום עיניים למה? עד כה, בכל פעם שהמדע מצליח להוכיח דבר ש"רק אלוהים מחליט" אלוהים בורח ומתחבא. זה קרה עם אסטרונומיה, כשגילו שהארץ לא שטוחה, שאין מים בשמיים, שכדה"א לא במרכז מערכת השמש או הגלקסיה, במחקר על אנטומיה, תורשה, כימיה או פיזיקה.

תגובת הדוס: לידיעתך, כנגד כל תופעה שהמדע מצליח להסביר נולדות עוד עשרים ראיות חדשות למציאות הבורא. הביולוגים של לפני חמישים שנה עוד דיברו על המושג הארכאי "חומר חי" (שכחתי כרגע את השם הלועזי של המונח). כיום אנחנו יודעים שכל פיסת חיים מיקרוסקופית מורכבת יותר ממדינה שלמה, ללא גוזמא כלל.
המדע היום קרוב להכרת הבורא הרבה יותר מאי פעם.