האדיבות האירופאית בעין המצלמה

מאת: נח גוטמן | 1/18/2012 עניינים שונים

בימים האחרונים התגלע ויכוח בפורום, האם האירופאים הם באמת אנשים עדינים ומנומסים, תרבותיים ואדיבים, או שמא הנימוס החיצוני הוא בסך הכל כיסוי שמכסה על תרבות אכזרית ומרושעת.

בהתאם לכך, החלטתי לשתף את הגולשים היקרים בתמונה אחת ששוה כמו אלף מילים. בתמונה ניתן לראות בבירור את אדיבותם המופלגת של האירופאים האצילים. קשה להישאר אדיש מול הזוך והזוהר האין סופיים, החמלה ואהבת האדם הנוטפים מתמונה פסטורלית זו.

אני חושב שאנשים שמטיפים כל הזמן על כך שעלינו ללמוד מהאירופאים איך לנהוג בכל מיני נושאים, עליהם לשמור על תמונה זו ולהתבונן בה תמיד. רק כך יוכלו הם להתרגל אט אט לנימוס האירופי. אין לי ספק שאדם שיתבונן בתמונה זו חמש דקות כל יום יפסיק להיות ברברי, והתרבות האירופית הקסומה תחלחל בקרבו אט אט.

(התמונה נמחקה לבקשתם של הגולשים המזועזעים. בתמונה נראתה ערימת גופות מחרידה מתקופת השואה מסודרת בסדר גרמני למופת.)

   File:Buchenwald Corpses 60623.jpg

 


 

תגובות

דמגוגיה לשמה

עידו לם | 1/17/2012 1:25:35 AM

מעבר לעובדה שלא כול האירופים עשו את זה (וחלק ממדינות אירופה אחראיות להפסיק את הכוח שעשה את זה קרי הנאצים) יש לא מעט יהודים דתיים בשטחים שמייחלים לעשות אותו הדבר עצמו לפלסטינאים.

במחילה..

jhhctu | 1/17/2012 1:30:26 AM

בס"ד

מה זה?

קטונתי אבל

יואב | 1/17/2012 8:14:38 AM

אני אמנם רק אורח כאן באתר (אורח פעיל, אבל עדיין - אורח), אבל אם צברתי מעט קרדיט עד כה אני רוצה להשתמש בו כדי לבקש להוריד את התמונה הזו.
קשה לי אפילו להתחיל להסביר למה.
אולי היא מוכיחה נקודה, אבל יותר מכך היא מכאיבה ומזעזעת. לא הייתי רוצה לראות אותה אפילו במקרה בעת שוטטות באתר.
אני מניח שניתן למצוא נימוקים רציונליים יותר של טובת האתר ורושם ראשוני בעיני אורחים חדשים, אבל הסיבה המשמעותית מבחינתי היא הראשונה.

תגובת הדוס: היה ברור לי שהתגובות האלו יגיעו. אם יהיו עוד גולשים שיחשבו כך אוריד את התמונה.
לגופו של ענין, התמונה מחרידה ומצמררת, אבל מצמרר אותי לא פחות לחשוב שיש יהודים שמסוגלים לאהוד ולהעריץ את התרבות המפלצתית הזאת. זה מראה עד כמה אנשים אבדו את השייכות שלהם לדורות הקודמים, עד כמה נוצר נתק בין היהודי החדש ויהודי הישן. אנשים מסוגלים להעריץ את החברה שעשתה כאלו דברים לסבתא שלהם, באופן רשמי ומאורגן.
הלו יורם! סבתא שלך!!

ההתחמקןת שלך מעידה רק עליך

עידו לם | 1/17/2012 8:29:15 AM

ותו לא

אולי שהמשטרה תתחיל לחקור את עידו לם על הסתה?

רוני | 1/17/2012 9:13:42 AM

אופס סליחה טעות שלי. הסתה זה רק כשהדתיים אומרים דברים כאלה

הדוס, מה ששנוא עליך אל תעשה לחברך.

פיני | 1/17/2012 1:07:39 PM

למרות שרוב החרדים אינם עובדים, ואינם משרתים בצבא, אתה בודאי לא הייתה רוצה שיגידו שכל החרדים משתמטים מצבא ומעבודה.אכן אפשר לומר על הגרמנים בשואה כי כולם רוצחים שפלים, למרות שבודדים החביאו יהודים והצילו יהודים, ואפילו שילמו בחייהם על זה.
אבל אסור לשכוח את הדור הגרמני לאחר השואה ובמיוחד בשלטון שתרם תרומה מכרעת להצלת מדינת ישראל מבחינה כלכלית לאחר מלחמת השחרור, לדוגמא כל צי הסוחר הישראלי הוקם מכספי הגרמנים, ומאז לא רק שהם ידידי ישראל במיוחד כיום שאנו כמעט מוקצים בעולם, אלא שממשיכים להזרים מליארדים, ובימים אלה בונים צוללות למדינה על חשבונם.לכן כיום למרות שיש שם אנטישמיות כמו בכל מקום בעולם, אפשר לקרוא להם ידידי ישראל.

תגובת הדוס: באמת תודה רבה לרוצח שהואיל בטובו להחזיר ליתומים חלק מהנכסים של אביהם. תודה תודה מקרב לב. זה באמת עדיף מאשר לעשות "הרצחת וגם ירשת", אבל לומר על זה תודה? אתה יודע מה השווי של הנכסים של שישה מיליון יהודים? לכל אחד היה בית, לחלקם היו עסקים, והיו בהם עשירי עולם. היהודים באירופה היו השכבה העשירה ביותר, ששלטה על נתח לא קטן מהכלכלה והמסחר. הגוים בפולין היו איכרים פשוטים שחיו בכפרים, ואילו היהודים התרכזו בערים הגדולות ומשם הם ניהלו את כל הכלכלה. את כל התשתית של המדינה הקימו מתרומות של יהודי אירופה. אז באמת השילומים מגמניה החזירו חלק קטן מאותו הון עצום, באמת תודה רבה.

יהודי אירופה ממש לא היו הקבוצה הכי עשירה באירופה

עידו לם | 1/17/2012 2:51:45 PM

יהודי פולין באו ממדינה פרימיטיבית וענייה, בשנות ה 30 הם היו מודרים בפולין ועניים אפילו יחסית לפולין.

תגובת הדוס: פשוט לא נכון. פולין לא הייתה מדינה מאד עשירה, אבל היהודים ריכזו בידיהם את כל המערכת של המסחר. כך זה היה בכל מקום שבו היה ריכוז יהודי, כולל בגרמניה (זו הייתה טענה של הנאצים, ובצדק) ברוסיה ובארצות ערב.
יש לי סבתא זקנה, שתאריך ימים. אני תיחקרתי אותה היטב על הדברים האלו מכל זוית אפשרית.
מה שמגוחך, שבויקיפדיה כותבים שהיהודים היו "רק" סוחרים, והם לא יכלו להיכנס למקצועות כמו רפואה ומשפטים... חה חה חה... תגיד לי, הטייקונים בישראל הם רופאים? משפטנים? איזה הבלים.

הדוס, היו דברים מעולם.

פיני | 1/17/2012 3:00:19 PM

נבוכדנצר הבבלי החריב הבית, רצח יהודים, והגלה היהודים לבבל. ובכל זאת כאשר הפרסים גברו עליו, ואפשר היה לחזור לארץ, מעטים חזרו, ורוב גדולי ישראל העדיפו לחיות במדינת הרוצחים והמחריבים, אימצו את שפתם, אימצו את שמות החודשים הבבליים ואת השפה הארמית בספרי הגמרא עד היום.
גם שרידי השואה החרדים שהגיעו לארץ, לא נטשו את לבוש הגויים הארופאי עד עצם היום הזה.

לכל המתקוממים

מתן | 1/17/2012 3:30:38 PM

להגיד שרק השואה היא הכתם של האירופאים זאת היתממות
מה עם הפרעות, האינקוויזיציה ועלילות הדם?

ההתענגות על הרג יהודים, מה שאנחנו קוראים לו אנטישמיות, היה נפוץ בכל אירופה (עד היום)

תגובה

ערן | 1/17/2012 4:59:26 PM

אולי ידידינו הצופים לא מודעים לכך, אבל באופן יחסי לפרעות של יושבי אירופה בזמן השואה, מדובר בתמונה [אמנם עצובה וקשה לצפייה, אבל] די מתונה: גופות שערמו אותם.

כל מי שלמד מעט היסטוריה, יודע שהתיאורים הקשים הם מסכת ההתעללויות שעברו היהודים, ולהלן מספר סיפורים על הגרמנים "הגזע העליון":

את שני התיאורים הראשונים מגולל ניצול מחנה אושוויץ פרופ' רודולף ורבה, בספרו "ברחתי מאושוויץ", וכך כתב:

• "שיעור התמותה במחנה היה מחריד רבים מתו בבירקנאו רק מפני שהאוחזים במקל [הס.ס או קאפו] רצו להתבדר, או חיפשו עיסוק שיגוון את החדגוניות של שגרת היום-יום. לפעמים מצאו אסירים ששקעו בבוץ ולא היו יכולים להיחלץ מאפיסת כוחות. הם היו משכיבים את הקורבנות על הרצפה, ומניחים מוט של ברזל על צווארם. אחר-כך היו שניהם קופצים על המוט כאיש אחד ושוברים את מפרקתו" . (עמ' 183).

• התיאור השני שלו: "דאגתי היחידה הייתה הקור באותו יום קשה של דצמבר. אעפ"כ כשנכנסנו לבירקנאו נעלמו כל מחשבותי על מזג האוויר. פתאום במרחק כמאה מטרים ממני, ראיתי לפחות כעשרת אלפים נשים עירומות עומדות בשקט בשורות מסודרות, סביבן אנשי ס.ס במדים ירוקים. המראה היה כה גרוטסקי, שאפילו אונטרשארפיהרר ספרסם, שישב בתא הנהג, אדם שראה מעשי אכזריות לרוב, ואף השתתף בהם והתייחס לכך באדישות, ציווה על הנהג להאט את המשאית, הוא רצה לראות את המתרחש מקרוב. כשחזרנו אחרי שלוש שעות הן עדיין עמדו שם עירומות בכפור, אך עכשיו הצטמצם מאוד מספר השורות, והמשאיות היו מלאות ביהודיות שדרכן לתאי הגזים...". (עמ' 173).

מקרה נוסף מובא בספר: "אושוויץ – אנטומיה של מחנה מוות":

"קבוצה של אסירים חפרה תעלה מלאה מים. עד העיד כי אנשי הס.ס אילצו אותם לקפוץ לתוך התעלה. היה עליהם לקפות למים ולשחות. ואז הם הורו לאסיר ששמו אייזק – כינויו במחנה היה אייזק החזק – להטביע את חבריו. לבסוף הם הורו לו להרוג את אביו. בשעה שהטביע את אביו, השתולל אייזק כמו מטורף והחל לצרוח. ולכן שטרק [אחד משומרי הס.ס] ירה באייזק במים". (עמ' 646).

סיפור אחרון, המציג את רוע ליבם של הנאצים, נלקט מעדותו של פיליפ מילר, אסיר יהודי באשוויץ, שהגיע לשם מסלובקיה, ואולץ לעבוד בזונדר-קומנדו, ושרד בדרך פלא, ועדותו נחשבת לבעלת ערך רב, עקב העובדה שהנאצים היו מוצאים להורג את כל אנשי צוות הזונדר-קומנדו בכל 4 חודשים, מכיוון שהם לא רצו להשאיר עדי ראיה למעשי הזוועות שהתחוללו במתחם תאי-הגזים. כאמור מילר הצליח לשרוד, ואף לחבר ספר שלם על חוויותיו באושוויץ, וכך כתב באחד מתיאוריו (בתרגום חופשי):

"האופטשרפירר אוטו מול, תפס אצל אחד מהאסירים היהודים כמה דולרים. הוא העמיד את האסיר על-פי הבור שבו היו שורפים את הגופות, שהיה מלא אפר אדום-לוהט, ונתן לו לבחור: או שאני יורה בך, או שאתה מוריד את הנעלים ורץ יחף על האפר האדום, פעמיים! האסיר הוריד את הנעליים, נתן קפיצה לתוך הבור וניסה לשווא לרוץ, אך מיד הוא התמוטט לתוך האפר האדום-לוהט, ומת". (עמ' 140-141).

ובעולם התורה נוהגים לסיים באמרה: "ותדקדקו ותמצאו שדברי אמת - כי קיצרתי".

רק אין יראת אלוקים.

שמחה | 1/17/2012 7:01:26 PM

יש טעם לפגם בהצגת תמונה קשה ומצמררת כזו באתר כזה הנמצא קצת יותר על רמה בנקיות ורצינות.
כך לטעמי, והייתי מצפה שתורידו את התמונה הזו.

אולם לגופו של עניין [לא צריך תמונות וסחיטת רגשות לכך] ברור שתרבות המערב היא צבועה ומזוייפת, המציגה עצמה כהומניזם ואנושיות, ובפועל הוציאה את המפלצות וחיות אנוש הגרועים ביותר.
תרבות הסוגדת לחומר, לגוף, למתירנות, נהנתנות כרונית, האגויזם התאווני, מרוקנת מערכים פנימיים, מאמונה באל המחדיר הכנעה ואיפוק וגבול פנימי, סופו להצמיח חיות יער על שתיים.
רק אין יראת אלוקים במקום הזה והרגונו.
בעצם היא עד היום מתעללת בילדים - בלי השוואה וקשר לשואה, אי הבבאת ילדים ואי חתונה, או תכנון יתומים מלידה ע"י נישואין חד מיניים ועוד, הם בעצם התאכזרות וסדיזם כלפיהם, בשם סיסמאות מכובסות של שוויון ושאר הפקרות.

לעולם אסור לנו לשכוח מה עשתה לנו החיה הגרמנית, שום דמי שילומים ופיצויים לא יחפו ויגמדו במילימטר הפשע הגדול ביותר שנעשה כלפנו אי פעם.
היו גרמנים וגויים טובים -חסידי אומות העולם, שגם אותם חייבם להוקיר ולגמול טובה לעולמי עד.
אגב, היהודים לא פגעו באיש, אין בינייהם צל דמיון לפלסטינאים ולבעיה הכלל אירופאית של הגירת מוסלמים. המביאים איתם פשע וטרור, ליהודים שהביאו פריחה כלכלית, ואנשים שקטים ומאופקים.
לשנאה אין להסברים, בפרט לא כאשר קבוצה אחת מרגישה נחיתית ומאויימת ממראה מוסרי שהשני שם לה, החרדים כאן הם הציבור הכי ערכי יהודי ומוסרי, אגב רובם הגדול עובד,[שירת נשים רק הסבירה בצורה הכי טובה מדוע מבא וחרדים לא הולכים יחדיו] ותורמים למדינה במובנים של ארגוני חסד ורווחה - דמוגרפיה יהודית - והמשכיות העם היהודי בלימוד תורה.
ביום שיתחילו להעריך קצת את התרומה ואת הייחודיות הנפלאה בנו, נהיה חייבים להתייחס לתקשורת החילונית ולספק 'תשובות' על כל גחמה.
ושוב אני מבקש בבקשה להוריד את התמונה הדוחה הזו מהאתר.

אתה פרובוקטור ותו לא

גיא | 1/18/2012 7:04:32 AM

ב 11.7.2010 כבתת מאמר שנקרא "אלוקים והשואה - כך הופכים הוכחה לקושיא" ובו טענת שמדובר בעונש שאלוהים נתן לעם היהודי. אז מה הקשר פתאום לאדיבות האירופית. אתה חושב שהגרמנים יכלו להתנגד לציווי אלוהי. שהיטלר שליח האלוהים יכול היה לנהוג אחרת? למרבה הצער אין גהינום. אבל אם במקרה יש שיהיה לך בכיף.

לפיני

רעות | 1/18/2012 12:49:59 PM

אני מזועזעת מתגובתך הראשונה. אני מבינה שיש לך אנטי לדת, ובטוחה שיש לכך סיבה מוצדקת מבחינתך. אבל הגזמת!
להשוות פשע של השתמטות מהצבא לפשע של הארופאים?
אם חלק מהציבור החרדי היה עושה "פשעים" קצת יותר חמורים ממה שקורה בפועל, הינו עומדים על הרגליים האחוריות בשביל להוקיע את המעשה ולהפסיק אותו בו זמנית. אך הארופאים השלווים ראו את הנעשה והתנצלו שאינם יכולים לעזור.
נניח שמדובר רקהבחלק קטן מאד מהגרמנים(ולא מדובר כך) שפשע במעשים מצמררים ובלתי אנושיים, העם כולו היה צריך להביע מחאה!
עם מה שחשוב להם באמת הם יודעים איך להתמודד.
אתה מאבד קצת את הצפון מרוב רצונך להתנגד לדברי הדוס. שים לב שאתה בא כאן להגן על העם הגרמני ששונא אותך שנאה עזה, בכדי להתנגד לדברי החרדים.