החרדים הסחטנים, עכשיו בערוץ 10

מאת: נח גוטמן | 11/21/2011 מבט לעולם השקר

מה עושה ערוץ תקשורת שעומד על סף סגירה?

את מה שעושה פוליטיקאי בערוב ימיו, בשקיעתו הסופית.

ומה עושה הפוליטיקאי בכזה מצב?

מה שעשה הצאר הרוסי בימיו האחרונים -

                             

 

                                           (היהודי משתלט על העולם, על פי הפרוטוקולים של זקני ציון)

הכתבה השקרית שפורסמה בערוץ 10 המפרפר, היכתה גלים ברשת. הדוברים בכתבה עשו "תחקיר עיתונאי מבריק במיוחד". כנראה שהעיתונאי המוכשר חיפש בגוגל את המילים "חרדים סחטנים גנבים" או משהו בסיגנון זה, ואת כל התוצאות שמצא העלה ישירות לערוץ.

ככה מכינים כתבה פופולארית בחמש דקות. חסכוני למדי (אין כסף, החרדים אשמים).

ובכן רבותי, הבה נעבור על סעיפי התחקיר המלומד שורה שורה, ונבדוק את משמעותם.

אברך מול סטודנט

הכתבה פותחת בהשואה מעוררת רחמים בין הסטודנטים האומללים שנאלצים לשלם שכר לימוד מופקע לבין האברכים המאושרים שזוכים למלגה של 900 ש"ח בחודש.

אך כאן מסתתרת בעיה קטנה -

המדינה שלנו מוציאה על ההשכלה הגבוהה תקציב שעומד על פי שמונה מאשר על אברכי הכוללים. מדוע אם כן הסטודנטים נאלצים לשלם שכר לימוד של אלפי שקלים ואילו האברכים עוד מקבלים כסף בעד לימודם?

התשובה פשוטה מאד -

תיקחו את תלוש המשכורת של הפרופיסור מהאוניברסיטה, תשוו אותה לזו של ראש הכולל, וכל הקושיות יעלמו כלא היו... ביום שבו ראשי האוניברסיטאות ילמדו קצת על מידת ההסתפקות במועט, הסטודנטים המסכנים יוכלו לקבל מילגות ענק מהמדינה.

תקציב למצטיינים - 500 ש"ח

מה??????????????????????????????????????

מדוע מעולם לא שמעתי על התוספת הזו??????????????????????????????

אני פשוט בהלם. בסעיף זה הכתבים לא ניפחו נתונים קיימים, אלא פשוט המציאו דבר שלא היה ולא נברא, ואפילו משל לא היה. פשוט לא קיים!!!

קצבאות ילדים - 1600 ש"ח

ובכן, במוסד לביטוח לאומי לא טרחו כנראה ללמוד סטטיסטיקה אצל כתבי ערוץ 10. רק כך ניתן להסביר את העובדה שעל פי נתוני הביטוח הלאומי ממוצע קצבאות הילדים בריכוזים החרדיים עומד על 500 - 600 ש"ח, לעומת ממוצע כללי של כ - 300 ש"ח בערים חילוניות.

הבטחת הכנסה - 1040 ש"ח

קצבה זו ניתנת אך ורק לאחוז קטן מאד מקרב האברכים, שעומדים בקריקטוריונים מאד מסוימים של חרפת רעב ממש.  תקציב זה ניתן גם לאנשים שאינם אברכים רק במסגרת אחרת.

הנחות בגני ילדים - 600 ש"ח

הנחות אלו ניתנות לכל סוגי האוכלוסיה במדינה, לפי מדרג הכנסה לנפש. ישנם חרדים רבים שאינם זכאים להנחות אלו, ואנשים רבים שזכאים להם גם אם אינם חרדים או אברכים.

יתכן בהחלט בממוצע הכללי יש יותר חרדים שמקבלים מדרג נמוך, אך אם כבר מתחילים לחשב את עלויות החנוך למדינה, אולי כדאי לחשב כמה עולה למדינה ילד בחינוך ממלכתי, כאלפיים ש"ח לחודש, לעומת תקציב של כמה מאות שקלים לילד חרדי. חישוב זה יהפוך את הקערה על פיה, ולחלוטין.

תגובות

חילוני מקבל הבטחת הכנסה פי 2.5 מחרדי

ספי | 11/21/2011 12:42:51 AM

חילוני מקבל הבטחת הכנסה בסך 2500 שח, לעומת החרדי. גם מותר לו להחזיק רכב ועוד.

הייתי משלש התמיכות, אילו לימוד התורה שלהם היה מגן עלינו.

פיני | 11/21/2011 9:35:41 AM

הניצחון הגדול ביותר היה מלחמת השחרור. החרדים טוענים כי היה זה בזכות לומדי התורה, והיו אז כמה מאות לומדים בישיבות, עד כי החזון איש ביקש מבן גוריון פטור מצה"ל ל400 בחורים.
מלחמת ששת הימים היה הניצחון השני בגודלו, היו אז כמה אלפי בחורים שתורתם אומנותם.
ומאז מספר הלומדים ממריא כל שנה, וכיום 138000 לפי נתוני הלישכה המרכזית לסטטיסטיקה..
מעולם לא היה מצבינו הבטחוני כל כך גרוע, איומי טילים על כל הארץ, איום גרעיני, גבול מצרים פרוץ מחוסר חיילים. וכשנופלים טילים בעוטף עזה, הראשונים לברוח למרכז הם בחורי הישיבות הקדושות. באשדוד ההורים דורשים מיגוניות ללומדי התורה הלומדים בקראוונים.אז מה באמת קורה בישיבות שככל שמספרם עולה , המצב הבטחוני מחריף, אולי הלימוד אינו לשמה? אולי הלימוד הוא עיר מקלט לא לעבוד ולא לשרת בצבא? אולי בכלל המספר הגדול מעיד כי רק מעטים באמת לומדים, והאחרים גורמים לחילול ה' בפרהסיה, שהעונש עליו זה האיום באשמדתינו?

תגובת הדוס: יש לך טעות בחישוב.
כנגד כל אברך שלומד תורה ומגן על עם ישראל ישנם עשרה יהודים תינוקות שנשבו שעושים עברות וחטאים חבילות חבילות. העברות הללו מסכנות את קיומו של העם היהודי.
במלחמת השחרור, עדין לא הצטברו בחשבון של עם ישראל כל כך הרבה עבירותץ כפי שהם נמצאות היום.

שכחת מספר חישובים

anואל | 11/21/2011 2:10:06 PM

שכחת את הדבר החשוב ביותר - אותם סטודנטים לומדים בשביל לעבוד. לאחר לימודיהם הם הולכים לשלם המון המון כסף מעבודתם במיסים לטובות המדינה.
כל התקציבים להשכלה חילונית (יסודית, תיכונית וגבוהה) חוזרת פי מאות בחזרה למדינה. גם אם המדינה מתקצבת ב-2000 ש"ח לחודש את לימודי סטודנט להנדסה, היא הולכת לקבל 5000 ש"ח בחודש (ואף יותר) במס הכנסה וביטוח לאומי שהוא הולך לשלם תוך מספר שנים.
חרדים לעומת זאת לא הולכים להפוך את לימודי הקודש שלהם לשום הכנסה למדינה.

לכן השקעה בלימודי חול - היא השקעה נבונה ומשתלמת במיוחד למדינה. והשקעה בלימודי קודש היא מימון חד צדדי, הפסד נטו ועול על שאר אזרחי המדינה.


נ.ב.
ספי - שקר גס אמרת. אחד הקריטריונים העיקריים לקבל הבטחת הכנסה - הוא שלא יהיה רכב בבעלות. גם לחילונים וגם לחרדים. אז או שלא ביררת או שסתם שיקרת. וסכום הבטחת הכנסה שווה לכולם.
הכל מפורט באתר ביטוח לאומי:
http://www.btl.gov.il/benefits/Income_support/Pages/%D7%A1%D7%9B%D7%95%D7%9E%D7%99%20%D7%94%D7%A7%D7%A6%D7%91%D7%94.aspx

תגובת הדוס: א. אתה נכנס לנושא אחר של התרומה למדינה. זה לא הנושא של הכתבה. הכתבה טוענת שחרדים מקבלים יותר תקציבים = שקר מוחלט. לטענות אחרות אתייחס בנפרד. ויש הרבה מה לענות.
ב. לגבי בטוח לאומי - לא נכון. אברכים לא יכולים לקבל הבטחת הכנסה מביטוח לאומי. לשם כך נתפר משהו אחר בשם "הבטחת הכנסה לאברכים", ומדובר כמעט בשליש מהסכום.

מעניין שלא דיברו על הערבים

בן | 11/21/2011 5:56:51 PM

אלה שלא עושים כלום למען המדינה, מקבלים זכויות יותר מיהודי.

הדוס, הרי אתה אינך תינוק שנשבע?1

פיני | 11/21/2011 9:23:22 PM

כיצד זה נכשלת בהלכה האומרת כי תינוק שנשבה הוא אנוס, לכן אינו מחוייב במצוות, לכן מדינת ישראל איננה נענשת בגלל החילונים אשר הם לטענתך תינוקות שנישבו.
לכן צדקת מבחינתך שלא התייחסת כלל לדברי אודות החילול ה' הגדול שקורה בישיבות, והוא הוא הגורם לאיומים הגדולים שיש על מדינת ישראל.

תגובת הדוס: הוא לא חייב במצוות? חס וחלילה. לא כתוב כזה דבר.

.

אורי | 11/22/2011 12:36:20 AM

זה שטוען, שההשקעה בסטודנטים חוזרת למדינה, ושל אברכים לא, לא עושה חשבון נכון.
חלק קטן מהנלמד באוניברסיטאות הם מקצועות שימושיים, העיקר זה רק 'לימודי תואר' האגף הכי רחב באוניברסיטה הוא 'מדעי הרוח' שאין בו שום דבר ייצרני, ללמוד על אומנות סינית עתיקה גילופי עץ מהתקופה הביזנתית וכדומה, זה ללעוס קשקושים בכדי להיקרא דוקטור או משהוא כזה.
עם היו נותנים תואר ללימוד תורה, בקריטוריונים מקבילים לרוב החומר באוניברסיטה, דהיינו כך וכך שעות לימוד כך אחוזי הצלחה ונוכחות וכו', רוב האברכים היה להם תארים, מה שגם יקנה להם זכות להתמודד על כל המשרות הציבוריות שכיום דורשים כתנאי סף תואר, בלי שיש כל קשר בין העבודה והכישורים לבין החומר 'שהוציא תואר'.

אחרי זה, האם בדקת כמה אחוז מאלה שכן לומדים מקצוע ספיציפי, משפטים רפואה וכו', כמה אחוזים מהם גורמים את הלימודים בהצטיינות? כמה שגומרים את הלימוד בהצטיינות אכן נכנסים לעבוד במקצוע ומתפרנסים הימנו, ולא עובדים בעבודה אחרת שמצאו? כמה שעובדים ומתפרנסים הימנו נשארים לגור בארץ ולא יורדים לחו"ל? כמה מהם ממוחזרים בהשקעה תקציבית נוספת של המדינה בכדי שיחזרו ארצה??
עם אתה עוד מחזיק ראש, התוצאה היא אחוזים מעטים יחסית, בהשקעה מטורפת.
אבל כל זה עובר חלק ובשקט, אין תחקירים, וצעקות פרזיטים וכו' המשכורות המופלגים של אנשי סגל ומרצים שרבים מהם הם אנטי ישראלים מובהקים.
כל זה שווה למדינה לממן בגלל האחוזים המעטים שלבסוף מחזירים את השקעתם.
כל אלו שלומדים תורה, באותו רגע הם לפי השקפתנו תורמים למדינה במספר אפיקים. הן בסגלותיות של לימוד תורה המגן ומציל עלינו, הן שזו הכור הגרעיני סיבת ההמשכיות של העם היהודי ממשיכי המורשת, לומדי תורה, בלי זה אין ליהדות עתיד והמשך, זה האליטה היהודית ההולכת בפני המחנה ומחזיקה בנטל הקיום היהודי הרוחני והערכי.
וגם חלק נכבד מאותם אברכים לבסוך מתפרנסים מזה, הם הופכים לרבנים, ראשי ישיבות, מגידי שיעורים, מחברי ספרים עורכי מכונים תורניים ועוד ועוד, שגם כאן המדינה מקבלת בחזרה את כספה הזעום שתמכה בהם.
בהצלחה.

תגובת הדוס: מה????? מדעי הרוח זה האגף הכי רחב באוניברסיטאות? נשמע לי מופקע, אבל אולי.

הדוס, אתה יודע בדיוק למה התכוונתי.

פיני | 11/22/2011 12:19:45 PM

משום היותו אנוס, אינו נענש על חטאיו, וממילא מדינת ישראל איננה נענשת בגלל חטאי החילונים. גם נביאי ישראל כאשר התריעו מפני חורבן ,אם ישראל יחטאו, הפננו את עיקר טענתם לחרדים ולרבניהם. "הכהנים לא אמרו איה ה', ותופסי התורה לא ידעוני".
"שריך סוררים וחברי גנבים,כולו אוהב בצע ורודף שלמונים" בימינו רוב השרים המושחתים הם הם אלה שהם גם רבנים.
"ובפרישכם כפיכם,,גם כי תרבו תפילה אינני שומע, ידכם דמים מלאו" ממש כאילו נכתב היום.
אז מה שהיה הוא שיהיה ואין חדש תחת השמש, ומי שגרם אז לחורבן, הוא שיגרום היום לחורבן, אז מה אתה רוצה מהחילונים.?

תגובת הדוס: א. גם המצרים והעמלקים והכנענים ואנשי סדום, כולם היו תינוקות שנשבו והם קיבלו את עונשם בראשם. ברור שהרמב"ם לא מתכוין שתינוק שנשבה הוא באמת אנוס גמור.
ב. לשיטתך שאתה עם הכיפה הסרוגה אתה הוא זה שהולך בדרך הרצויה, אם כן אתה הוא "הכהנים ותופשי התורה". עשית פה עכשיו טעות פרודיאנית.

תינוק שנשבה, יהודי בלבד.

פיני | 11/22/2011 9:22:24 PM

כל חכמי ישראל כאשר מזכירים תינוק שנשבה, הכוונה ליהודי בלבד, למעט הדוס עם הכיפה השחורה שתורתו אומנותו הרואה באומות העולם תינוקות שנישבו..
בימינו לא רק החילונים תינוקות שנשבו, אלא גם ילדים מסכנים שאוסרים עליהם ללמוד מקצוע, ומחתנים אותם בגיל 18, וחיים מקיצבאות ותמיכות, ושולחים נשותיהם המטופלות בילדים רכים לעבוד גם מחוץ לבית להביא טרף לביתם, וחיים מגמ"חים ,חיים שיש בהם בושה וכלימה.ואחרי זה עוד מתווכחים עם אלה שמכלכלים אותם, מיהו הסחטן.

תגובת הדוס: כשתגדל תבין.

מה שרואים משם....

רעות | 11/23/2011 12:54:37 PM

פיני, אתה מתאר את חיי המסכנות החרדיים.... מכיר מקרוב מישהו?
אני אתאר את חיי החילוניות המסכנים באותה מטבע-
בתיכון- משתזפים ועושים טרור למורים.
(בגרויות משלימים אח"כ..)
תוך כדי מנסים לפרק את הצורך הטבעי להינשא בגיל זה ע"י קשרים מפוקפקים, שמביאים ברוב המקרים לאסון- בעיקר בתחום הנפש- הבגידות, ואי הצדק בעולם...
מתחתנים- רצים אחרי קרירה בריצה עיוורת, מביאים ילד, בקושי יכולים לגדל אותו כי עסוקים כל הזמן בקריירה. זורקים אותו למעון עד 5 אחה"צ, אח"כ נשיקה, סרט בטלויזיה בשביל השקט התעשייתי, ולילה.
לגדולים יותר- זה גרוע פי כמה.
להמשיך לתאר את חיי הנישואין וניצול המשכורות?

רעות, את צודקת בתיאור העולם החילוני, ממש סדום ועמורה.

פיני | 11/23/2011 4:59:45 PM

שאלתי, האם אברהם אבינו שהחזיק ישיבה גדולה ועשה נפשות רבות, היה מסכים לקבל כסף להחזקת הישיבה, מאנשי סדום ועמורה שהיו עשירים מאוד?
אני כבר זמן רב איני טס באל על ביודעי איזה מעשי תועבה עושים הטייסים כתוצאה מהחינוך החילוני הקלוקל. כמו כן אינני מצביע בבחירות עבור מועמד חילוני לראשות הממשלה, מאותן סיבות שאינני טס. גם אינני פוקד בתי חולים בשעת הצורך, אלא אם הרופא בוגר החינוך הטהור.

תגובת הדוס: אם סדום היו משתלטים על כל ארץ כנען, וגובים מיסים על כל דבר, וכל המערכת השלטונית הייתה בידיהם, אברהם אבינו היה נאלץ לשתף איתם פעולה. וגם אם הם היו מיעוט קטן ששולט על הרוב הדומם.

לפי נתוני המל"ג מדעי הרוח והחברה הם 'המקצועות' המבוקשים באונ'

אורי | 11/23/2011 6:44:12 PM

תקציב המל"ג בלי כל הקנות הנלווים של חיילים משוחררים וכו' הוא 7.5 מיליארד ש"ח בשנה המתחלק ע"י וועדה סגורה של 7 איש הנקרא ות"ת [ועד תקצוב ותכנון] שמידענו טרכטנברג היו"ר שלה.
תקציב כל עולם התורה כולו כולל בתי"ס חיידרים ישיבות כוללים וכו' לא עומד על מיליארד אפי'.
ועינם צרה בשלנו.

תגובת הדוס: את תקציב החנוך החרדי צריך להשוות לתקציב משרד החינוך - 30 מיליארד, לא כולל המל"ג.
לגבי המקצועות, דווקא אני קורא בתקשורת כל הזמן יבבות על הידלדלות הפקולטות למדעי הרוח.

לגבי המקצועות

אריק | 11/24/2011 9:27:23 AM

נראה לי הרוב לומדים מדעי הרוח או מדעי החברה. מדעי החברה מכשירים עקרונית למקצוע(חלקם) אבל אני בספק רב כמה מועילות המאסות של עורכי דין וכלכלנים למדינה (יותר בירוקרטיה??). בעורכי דין גם יש עודף (אם כי הוא נוצר בגלל המכללות שמקבלות פחות תמיכה או לא מקבלות). חוץ מזה יש עוד מקצועות כמו סוציולוגיה, מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים שאינם במדעי הרוח אבל לא מכשירות ממש למקצוע כלשהו.

הדוס, לא ידעת את אברהם, וגם את ה' אינך יודע.

פיני | 11/24/2011 12:12:18 PM

מי שאמר:"אם מחוט ועד שרוך נעל...ולא תאמר אני העשרתי את אברהם" יקח כסף מאנשי סדום?
ואם על רעב גופני ה' שולח את אברהם ממצרים, על רעב רוחני ונפשי מעשה סדום היה ה' משאירו בארץ?
חז"ל אומרים על דברי אברהם "שונא מתנות (צדקה) יחיה". והמהר"ל מסביר מדוע צריך לשנוא קצבאות ותמיכות, כי מי שחי מהם הרי הוא עני וחשוב כמת. ומוכיח זאת מהכתוב "באר מים חיים" לעומת "בורות נשברים אשר לא יכילו המים." המהר"ל שואל מדוע התורה מכנה מי באר מים חיים, ומי בור רק מים, כלומר אינם חיים? ועונה כי מי הבאר שייכים לבאר מבחינת יגיע כפיך כי תאכל אשרך וטוב לך. ואילו מי הבור אינם שלו אלא נכנסים מבחוץ, הרי הם כצדקה ואין בהם חיות כי מי שחי מקצבאות ותמיכות עני וחשוב כמת.

שאלה כנה לפיני-

רעות | 11/24/2011 2:56:39 PM

הבנתי שאתה מסכים אם כך שחיי החילונים אומללים. אילו חיים נראים לך מסכנים יותר?
הרי כל מה שהתאוריה החילונית דוגלת בה זה שהיא חיה טוב יותר. בלי הגבלות, בלי איסורים, חיי חופש וחירות.
ואני שואלת אותך-
האם יתכן חופש אמיתי?
אם נעזוב את הקטע של שכר ועונש ומה תפקידנו בעולם. נתמקד בעולם הזה בלבד! האם החיים החפים מדת מאושרים יותר? הרי אם לא- אז לשם מה כל המרוץ הזה אחר התאוות והגשמיות?????? אם אפילו פה בעולם הזה לא נהנים מזה?