בריאה ומדע - הרצאה שלישית ומרכזית - מדוע האבולוציה איננה אפשרית

מאת: ח.ב.ש. | 8/26/2012 הרצאות שמע

הרצאה שלישית בסדרה - בריאה ומדע

 
 

נושא ההרצאה -

מדוע האבולוציה איננה אפשרית.

זו הרצאה כבדה וארוכה, קרוב לשעה וחצי, עמוסה בידע וחומר רב.

תגובות

אבולוציה

נ | 6/27/2011 10:26:46 PM

בס"ד

מה ניתן להשיב לדבר הבא:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4087635,00.html

תגובת הדוס: תודה רבה על הקישור, בזכותך הכנסתי מאמר בנושא -
http://www.thedos.co.il/Article.aspx?Article=341

מתי יהיה ההרצאה הבאה?

| 7/8/2011 7:24:42 PM

תגובת הדוס: לא בטוח שתהיה.

ההרצאה מענינת

ג'ניפר | 9/4/2011 3:21:50 AM

באמת כבדה, אבל נשמעת סופר אינטלגנטית, אני רק שאלה רק בפתח דבריך אמרת, שזה לא רק שזה לא נכון, אלא גם לא יכול להיות וזה פשוט שטות.

אני רק שאלה, אם זה נכון, מדוע כל כך הרבה חוקרים נחשבים, וחכמים. טוענים כך.

והכל שטויות והבלים. אתה לא חושב שאתה כמו הילד שאומר המלך הוא עירום..

אני יכולה לקבל שיש פה דיעות שונות אבל אתה מבטל, את הדעה הנוספת מכל וכל.

אתה יותר חכם מכל הפרופסורה..

ואני מודעת לטענתך שמפעילים כלפיי הטוענים כדעתך, סתימת פיות..

תגובת הדוס: באמת מוזר, אבל מה לעשות, זו המציאות. חוץ מזה, יש הרבה חוקרים שלא מקבלים את האבולוציה. אין שום תיאוריה מדעית שנהנית מכל כך הרבה מתנגדים מתוך המימסד המדעי בכבודו ובעצמו.

עבור ג'ניפר

מישהו | 9/18/2011 6:31:44 PM

נהנתי מההגדרה "המלך הוא ערום", באמת פרופ' קנת' הסו (גיאולוג ופליאו-קלימטולוג; עמית האקדמיה האמריקנית למדעים; כיהן כנשיא, יו"ר ויועץ בכיר בעשרות ארגונים אקדמאיים וממשלתיים בעולם) התבטא בדיוק בצורה כזו, וכך כתב: "האנושות כבר סבלה מספיק מהתיאוריה הדארוויניסטית המופרכת מעיקרה... הגיע הזמן להכריז: המלך הוא עירום". "ברור לי כי עיקרון הברירה הטבעית אינו מדע. הוא אידיאולוגיה, אידיאולוגיה של רוע. והוא הפריע למדע להבין את התפתחות החיים בצורה ברורה". "דארוויניזים... מכיל שקרים מרושעים. הוא אינו 'חוק טבע' המבוסס על ראיות עובדתיות. הוא דּוֹגְמָה, אמונה שנתקבלה כאמת מוחלטת, המשקפת את הפילוסופיה החברתית ששלטה במאה הקודמת".
ע"כ דבריו. ובעיקר התמיהה מדוע החוקרים לא משתחררים מהאבולוציה, פעם שאלתי זאת לאיש מדע בעל שם בדרום אמריקה, והוא ענה לי: "פשוט אין הסבר אחר, אז אין ברירה אלא להמשיך עם האבולוציה". מילים אלו "אין הסבר אחר" זה נכון כל עוד ששוללים את אלוקים כאפשרות, אבל באמת אין שום סיבה הגיונית לשלול אלוקים כאפשרות, אולם לצערינו המדענים החליטו שלקחת זאת כאפשרות זה לא "מדעי", ולכן נמצאים במצב שמקבלים אבסורד כמדע, פשוט מחוסר ברירה.
מה גם שעצם האפשרות שקיים אלוקים אומרת שיש משמעות לחיים, ומובן מאיליו שהמשמעות אינה לעשות מה שלבו חפץ, ולכן באופן תת-הכרתי רוב המדענים נאחזים באבולוציה כ"פתח הצלה" אע"פ שאינו ממש הגיוני.