תולדות עם ישראל - סיפור של הצלחה או כישלון?

מאת: הדוס | 2/4/2011 שאלות ותשובות

שאלה -

אתה כותב באתר הרבה על ההיסטוריה העגומה של עם ישראל, ושזה בדיוק מה שהתורה כותבת שיהיה. אבל בכל זאת לא מובן, איך יכול להיות שהעם הנבחר הוא העם הכי מסכן והכי פחות מצליח. לכאורה היה צריך להיות להיפך.

תשובה -

יהיו כאלה שיענו לך שהעיקר זה העולם הבא, ובעולם הבא ישארו רק עם ישראל, וכל הגוים לא יזכו לזה, בוודאי שלא כמו עם ישראל. ועל זה נאמר הפתגם "צוחק מי שצוחק אחרון".

התשובה הזאת היא אמת לאמיתה, אבל לדעתי התשובה האמיתית היא הרבה יותר עמוקה.

הדבר הזה תלוי במבט שלך על החיים. אם אתה מסתכל על החיים במבט גשמי, שמודד כל הצלחה וכישלון אך ורק במושגים חומריים של הנאות גופניות בהמיות, והצלחה לאומית אך ורק במושגים של צבא וטנקים, כלכלה ומשק, אז אכן הצדק איתך. עם ישראל בעולם הזה הוא כישלון מחפיר. אמנם בעולם הבא זה יראה אחרת, אבל כרגע זהו המצב.

אבל, אם תסתכל על החיים במבט רוחני, תראה את ההיפך הגמור.

אם המודד שלך להצלחה של אומה נמדד לפי היכולות הרוחניות שלה, אז עם ישראל נמצא במקום הראשון.

רוב אוכלוסיית העולם כיום מאמינים בקדושת התנ"ך, וכל סולם הערכים שלהם מתבסס על יסוד התנ"ך. מציאות זו אינה משתנה למרות מכונת התעמולה האדירה של שיטות הכפירה המודרניות, ובילבולי המוח של האקדמיה הסהרורית. התהליך של התפשטות האמונה בכתבי הקודש נמשך גם בימנו אנו, כאשר הדתות המונותאיסטיות הולכות ומתפשטות במזרח הרחוק ובאפריקה.

ומי הביא לעולם את אותו תנ"ך שהפך ל"קוד האתי" של האנושות כולה?

היהודים.

כל ההצלחות החומריות של אומות העולם הם כאין וכאפס מול ההצלחה הרוחנית האדירה של העם היהודי, שהפך עולם של עובדי אלילים ועולם של מאמינים ביחוד הבורא.

תחשוב טוב על המשמעות של זה.

רוב אומות העולם מאמינים שהבורא נתן למין האנושי הדרכה, איך האדם צריך לחיות. ואם נשאל אותם, למי אלוקים נתן את ההדרכה הזאת? הם עונים - ליהודים!!!

עם ישראל הצליח לשמור על תורתו בכל מצב אפשרי. בימי הביניים לא היה מצב שבו דת שונה הצליחה להחזיק מעמד יותר מדור אחד, תחת שלטונם של האינקיוויזיציה או הלוחמים של מוחמד. ורק היהודים הצליחו לשמור על תורתם, וכל זה בלי צבא, בלי מדינה, רק עם עוז ותעצומות ומסירות נפש.

יש לך הצלחה תרבותית רוחנית יותר גדולה מזו?

בתוך עולם של עובדי אלילים מגושמים, חיה לה אומה אחת, כאילו על פלנטה אחרת. האומה הזאת ממשיכה ללמוד בעקשנות את התורה שהיא קיבלה מבורא העולם ולקיים את מה שכתוב בה בלי להעיף שום מבט על כל השיכורים מסביב. בניגוד לגוים הגנבים והמנאפים, באומה הזאת לא תראו לא רוצחים ולא שודדי בנקים. בכל ספר טלפונים של העם הזה תמצאו מאות גמחים, תופעה שלא תמצאו בשום מקום בעולם.

זהו ניצחון הרוח היהודית.

מה היא התרבות של אומות העולם?

שטויות והבלים.

כמעט כל התרבות המזוהמת של אומות העולם נסובה סביב נקודה אחת - סביב דחף ההולדה. הדחף הזה משותף לכל בעלי החיים כולם, ויש לו מטרה ברורה - קיום העולם. התרבות המטונפת והחולנית של אומות העולם הפכה את הנושא הזה למרכז התרבות ממש.

מה היה קורה אם יום אחד הדחף הבהמי הזה היה נעלם מהעולם?

אז באותו רגע אתה יכול לזרוק ספריות שלימות לים. אתה תצטרך לכתוב את התרבות הגויית מחדש.

לך תחפש גמ"ח של כיסאות אצל הגוים. אולי גמ"ח של מוצצים. או אולי של תרופות. בכל שכונה חרדית יש מאות גמ"חים כאלה.

הם בנו מטוסים, התורה בונה בני אדם.

ויותר קל לבנות מליון מטוסים, מאשר אדם אחד.

תגובות

גמ"חים פעמים ברכה, פעמים קללה.

פיני | 2/6/2011 6:32:32 PM

אתה מרבה להתגאות ברבוי הגמ"חים בציבור החרדי. במבט שיטחי זה נראה טוב, במבט מעמיק, רבוי הגמ"חים מעיד על מחלה חשוכת מרפא של עוני משווע ללא שום קרן אור. התורה מצווה להלוות לעניים ללא ריבית. התורה לא התכוונה לכך שחיים על פי התורה צריכים לגרום שרוב תושבי העיר יהיו עניים ויזדקקו לגמ"ח, זה כבר לא ברכה, זו עיר מקוללת.
המהר"ל מסביר למה מי באר נקראים "באר מים חיים" ומי בור נקראים "מים" שאינם חיים.
כי לבאר יש מים משלה ואינה מקבלת מאחרים, לעומת הבור שאין בו מים, ורק מקבל מבחוץ, לכן כתוב "שונא מתנות יחיה" לכן כתוב "עני חשוב כמת" כי הוא לא חי משלו, אלא מצדקה, וגמ"חים הם גם צדקה אז לאט לך להתגאות בגמ"חים.

תגובת הדוס: למה גמ"ח של מוצצים למי שנתקע בלי מוצץ באמצע הלילה זה קשור לעוני? ולמה גמח של מכשירי אנילאציה או ספסלים, שבסך הכל חוסך לאנשים לקנות ציוד יקר בשביל שימוש חד פעמי קשור לעוני?
ועל הכל, למה הלואה ללא ריבית קשורה לעוני יותר מהלואה בריבית?

אתה שואל למה הלוואה ללא ריבית קשורה לעוני?

פיני | 2/6/2011 9:19:52 PM

התורה קושרת הלוואה ללא ריבית לעוני.
"אם כסף תלווה,,, את העני עימך."
"ורעה עינך באחיך האביון ולא תתן לו"
הגאון מווילנא אומרר כי הלוואה ללא ריבית היא הצדקה הגבוהה ביותר משום שאינה מביישת את העני.

תגובת הדוס: אם אני מבין נכון, התורה אומרת שכל מי שלווה כנראה שהוא עני, ולכן אל תיקח ממנו ריבית.
אבל זה לא אומר שהלוואה עם ריבית פחות קשורה לעוני מאשר בלי ריבית.
כך נראה לי.

לב לבייב לא זקוק להלואה בלי ריבית.

פיני | 2/7/2011 6:49:59 AM

כאשר המליארדר רוצה 300 מליון דולר משרי הריסון בעלת בנק הפועלים, כדי להרוויח עוד מליארד. האם היא צריכה לתת לו הכסף ללא ריבית? האם אין זה ראוי שגם היא תרויח חלק מאותו מליארד? ואל תגיד לי היתר עיסקא כי כולם יודעים שזו הערמה שאין בה ממש.

תגובת הדוס: כמעט כל הזוגות הצעירים במדינת ישראל נוטלים משכנתאות, לא בכדע להרוי ולעשות קופה, אלא לצורכי החיים המינימליים ביותר - קרי מגורים.
אז אם הם חרדים, והם זוכים לקבל הלואה ללא ריבית מיהודים טובים, הם הופכים לעניים?
ולב לביוב, לא היה זוכה כמובן להלואה ללא ריבית גם בשוק הגמחים.

עם ישראל

יעקב | 2/8/2011 4:51:39 PM

ואם נשאל אותם, למי אלוקים נתן את ההדרכה הזאת? הם עונים - ליהודים!!!
מאיפוא אתה מסיק את זה אם תשאל נוצרי או מוסלמי(ואני שאלתי כי אם עבדו אתי)הוא יומר לך כי אלוקים נתן את התורה לבני ישראל והם עזבו אותו ואז הוא שלח נביאים חדשים כמו ישו או מוחמד עם תורה חדשה (הברית החדשה)
והברית הישנה לא בתוקף כי כךאלוקים החליט ולפי התוצאות וכמות המאמינים בברית החדשה ובקוראן על פניו נראה שהם צודקים ואצל המוסלמים יש מה שאתה קורה גמחים זה נקרא אגודות צדקה ואצל המוסלמים אסור לגבות רבית בלי שום פשרות והתרים כדוגמת הפורזבול ואני לא רואה באורח חיהם

ובאדיקותם הבדל ליהודים שומרי מיצוות ויש גם נוצרים שמאמינים ושומרים באדיקות את דתם ומי שלא נוהג כמוהם כנראה לא מאמין בבורא עולם כמו שיש יהודים שלא מאמינים ואי אפשר לעשות הכללות ולןמר שרק היהודים הם כליל השלמות
עם ישראל הצליח לשמור על תורתו בכל מצב אפשרי. בימי הביניים לא היה מצב שבו דת שונה הצליחה להחזיק מעמד יותר מדור אחד, ומה תגיד על הבואיזים והאם כל הסינים המירו את דתם או כל עמי אסיה
כל מה שאני אומר קצת צניעות לא הזיקה לאף אחד ואיו צורך להיות מגלומן וליטעון שכל היקום הענק הזה נברא עבורנו ורק אנחנו חשובים וכל השאר הם ככליפת השוםתגובת הדוס: א. המוסלמים והנוצרים מחזיקים בידים שלהם את התורה שלנו. ה"משיח" של הנוצרים הוא יהודי. הקוראן הוא גירסא חדשה של התנ"ך, ורוב נביאי הקוראן הם נביאי ישראל.
ב. כתושב ירושלים, אני מכיר היטב את המוסריות של המוסלמים. כל מי שהעסיק פעם אחת ערבי יודע שהיהודי הכי גנב ורמאי, הוא צדיק גדול מאד לעומת ערבי ממוצע. שלא לדבר על הפריצות המינית המגעילה שלהם, ותשאל את תושבי השכונות בירושלים.
ג. לגבי הישרדות התורה, אני מדבר על עמים שחיו תחת כיבוש של אחת הדתות המונותאיסטיות. בארצות האיסלאם והנצרות היו מאות דתות אליליות, וכולם נמחקו ללא יוצא מן הכלל, מלבד תורתינו הקדושה והנצחית. את הסינים ועמי אסיה אף אחד לא ניסה לשנות. אם הצבא של מוחמד היה מגיע לשם, התוצאה הייתה בהתאם.
ד. הגדרת את האמת בדיוק. כל היקום נברא אך ורק בשבילנו. זו האמת לאמיתה. ממש כך.

תגובה

יעקב | 2/9/2011 4:58:30 PM

אתה לא מכיר מספיק את המוסלים ההכרות שלך היא שטחית אני מעסיק והעסקתי ערבים במשך 20 שנה והיו לי פועלים גנבים לצד פועלים ישרים ואמינים ומוסרים כמו שהיו לי פועלים יהודים גנבים וישרי דרך אתה לא יכול לעשות הכללות ואל תשכח שחלק גדול מו הזדוניות שלהם נובע מהסכסוך שלנו איתם
. המוסלמים והנוצרים מחזיקים בידים שלהם את התורה שלנו. לא הם לא הם מחזקים בתורה שונה משלנו היסודות הם שלנו אבל כל השאר זה המצאה שלהם וישו לא כתב את הברית החדשה והם מכרים בנבאים שלנו מתוך זה שהם טוענים שהם ממשכי דרכם ולכן אנים מיתכחשים לכתוב בברית הישנה
שלא לדבר על הפריצות המינית המגעילה שלהם, ותשאל את תושבי השכונות בירושלים השאלה מול מי הפריצות כלפי נשים מוסלמיות או יהודיות ושוב ההתנכלות לנשים זה גם חלק מן המאבק והדרך שלהם לינקום ואם יש בנות יהודיות שהולכות עימהם אז הם חושבים שכל הבנות הם כאלה והם מנסים את מזלם ואת זה אני יודע ממקור ראישון
את הסינים ועמי אסיה אף אחד לא ניסה לשנות. אם הצבא של מוחמד היה מגיע לשם, התוצאה הייתה בהתאם האם אתה יודע שבהודו יש מעל 20000000 מוסלמים וחלק מהסנים גם וחלק מעמי אסיה הם מוסלמים כמו בפליפנים אינדונזיה ועוד
הגדרת את האמת בדיוק. כל היקום נברא אך ורק בשבילנו. זו האמת לאמיתה. ממש כך וכעשיו אתה מבין למה שונאים אותנו ויש אנטישמיות
היהדות כל הזמן מחפשת את ההכרה של כל יושבי תבל במלכות שמים ואם כל יושבי תבל אינם חשובים אז למה אנו צריכים את ההכרה שלהם כמו שנאמר ואז יכרו כל יושבי תבל כי אתה הוא האלוקים

תגובת הדוס: א. אתה יודע מה, תיקח את הנתונים על הפשיעה בישראל ותראה איפה יש הכי הרבה תיקים. אתה ידע שחצי ממקרי הרצח בישראל הם של ערבים? שלא לדבר על פריצות ושוד.
ב. מאמיני הנצרות והאיסלאם נוצרו במזרח הרחוק ובאפריקה לא בדרכי אלימות, אלא כתוצאה מתקופת האימפריאליזם האירופי והאיטלקי. אם היו מנסים לכפות עליהם את האיסלאם והנצרות, לא היה נותר אחד שלא היה מצטרף, כפי שקרה במזרח התיכון ובאירופה.
ג. האנטישמיות היא גזירה משמים, בלי שום הסבר. והראיה - השואה פרצה דווקא כשיהודי מערב אירופה סטו מדרך התורה והפסיקו להאמין ב"אתה בחרתנו מכל העמים".
ד. השאלה שלך בסוף היא שאלה מצויינת. זכור לי שראיתי מישהו שמדבר על זה באחד הספרים, אינני זוכר כרגע את התשובה. כל הכבוד, סוף סוף מישהו פה שואל שאלה חזקה.