קטעים נבחרים מאתר "חופש"

מאת: הדוס | 4/21/2010 מבט לעולם השקר

ביום שישי האחרון חיפשתי חומר ראוי לתגובה באתר חופש. מודבר במשימה לא פשוטה. קשה למצוא בתוך אתר עלוב וקטנוני כמו חופש, חומר רציני שראוי לתגובה. בסוף מצאתי משהו, לא מי יודע מה, אבל משהו. הנה.
 
בתוך העולם החרדי פועלים ארגונים רבים שכל מטרתם היא שעבוד של עוד ועוד צעירים וצעירות לפלג הדתי החרדי ולמוקדי השליטה החרדיים. אין מדובר בחובבנים. ה"החזרה בתשובה" הינה תעשייה שלמה ומפותחת, המגלגלת מאות מליוני שקלים בשנה, מפעילה קורסים להכשרת מטיפים, מארגנת כינוסים שגרתיים והמוניים, מפיקה ספרים, חוברות, עלונים וקלטות, ודואגת למתחרד הטרי בראשית דרכו משרוך נעל ועד לאישה לנישואין. 
 
תנועות התשובה עושות היום בדיוק את מה שעשו תנועות ההשכלה והריפורמה באירופה לפני מאה שנה, והאליאנס בארצות ערב. אין שום הבדל. אם מה שעשו המשכילים היה לגיטימי, אז גם מה שעושה זמיר כהן לגיטימי באותה מידה.

הפעולות הננקטות לעידוד ההתחרדות ("חזרה בתשובה") רוויות בהונאות, ברמיות ובהפחדות, ונוטלות מן הצעיר הסקרן את יכולת הבחירה שלו מבלי שבכלל יבחין ויכיר בכך. במהלך התהליך נעשה שימוש בטכניקות פסיכולוגיות וחברתיות כדי ליצור לחצים בלתי מודעים על הצעיר. הבוחר הופך לקורבן, ומרגע שנלכד נחסמת דרכו חזרה במהירות. כמו בהסתבכות בסמים.
 
דברי הבל. כל אחד מוזמן לסמינרים הללו ולראות בדיוק איזה "לחצים" מופעלים שם. אם היה מישהו שהפעיל לחצים, היו אלו בן גוריון ושלוחיו, שגזרו לתימנים את הפיאות וחטפו את ילדי טהרן בכח הזרוע.
 
בכל שנה נלכדים אלפי צעירים ברשתם של המטיפים החרדיים. העובדות מעידות שלא רק חלשי אופי, בורים או בני המעמד הכלכלי הנמוך מתפתים לכך. גם אנשים משכילים ובעלי יכולת כלכלית עלולים ליפול ברשת ההטפה המתוחכמת. לחצים המופעלים ברגעי מצוקה (אבל, בעיות בריאות, צרות בעסקים, בעיות משפחתיות וכיו"ב), המכוונים היטב, בהדרגה ובידי מטיפים מקצועיים, מובילים את חלק מהנתונים ללחצים להתחייב לחזרה בתשובה. 
 
החוזרים בתשובה אינם מתערים בחברה החרדית, ומעמדם בתוכה נשאר כשל אזרח סוג ב' למשך כל שארית חייהם (חוזרים בתשובה מתחתנים כמעט תמיד רק אלו עם אלו, למשל, ורק לעתים רחוקות עם דתיים מלידה). בשל השינוי הקיצוני שביצעו בכל אורחות חייהם, הם הופכים לאדוקים ביותר לדתם החדשה, ומצטרפים כמטיפים טריים למערך ההחזרה בתשובה. סיפורם האישי, הידע והיכולות שצברו בעברם החילוני, מהווים כלי-משחית יעילים בידיהם למען מטרה זו.
 
רוב החוזרים בתשובה אינם מנסים להתערות בחברה החרדית. ערי השדה מלאות בחוזרים בתשובה שפתחו לעצמם קהילות משלהם. כמובן שיש כאלו שרוצים בדווקא להיות חרדים, וזו בחירה שלהם. אפשר להיות יהודי טוב גם בלי לגור בבני ברק.
 
ועוד לא דיברנו על הנזק הנפשי שנגרם לאותם צעירים, בשל ההחלפה המהירה של כל אורחות חייהם והניתוק מכל עיסוקיהם, תרבותם וקשריהם האישיים. כל זה נעשה תוך כדי מעבר חד ומהיר לעולם שכולו איסורים, ביניהם רבים המנוגדים לטבע האנושי. מאחוריהם הם משאירים משפחות פגועות, שאיבדו כמעט לחלוטין את הקשר עם יקירן.
 
אוי ואבוי.
 
החוברת הזו, כמו חומר רב נוסף שאפשר למצוא באתר חופש, מטרתה - להיות כלי במאבק במוכרי הדת, המטיפים הדתיים-חרדיים (ה"מחזירים בתשובה").
 
בהצלחה לכולנו!
  
 
 
תשובות לטיעוני המטיפים החרדיים
 
תחום חקר האמת
   תאריך הבריאה
   הטענה: אלוהים ברא חיים, אז הוא יכול בקלות לברוא מאובנים כאילו העולם קיים זמן רב, אבל העולם בעצם קיים רק כ- 6000 שנה.
1.        לשם מה אלוהים עושה מעצמו רמאי?
2.        אז למה דוקא כ- 6000 שנה?  אולי העולם קיים רק 400 שנה?
3.        אלוהים יכול בקלות גם לברוא את כולנו עם זכרונות אישיים, אז אולי היקום כולו נברא ביום רביעי שעבר ב 19:45 בערב?...
אף אחד לא טען שהעולם נברא עם מאובנים. ניכר בך שמעולם לא שמעת חומר יהודי.
  
  
הטענה: האם אתה יודע איזושהי עובדה היסטורית (למשל שקולומבוס גילה את אמריקה)? (אם המטיף אומר "מאמין" במקום "יודע" העמד אותו על טעותו)
אתה עונה "כן".  מאיפה אתה יודע? "קראתי" (או "מספיק אנשים אמרו לי").  אז תקרא בתנ"ך (או תשאל מספיק דתיים), ותראה שאלוהים באמת ברא הכל.
1.        תחליף את "קראתי" ב- "קראתי במקורות אמינים וחסרי אינטרס, שהיו נתונים לבחינה ביקורתית של מדענים וסתם ספקנים". סיפורי התנ"ך לא עוברים שום מבחן של ביקורת מדעית, ומאחוריהם מסתתר הרצון של מחבריהם שנקבל את השקפת עולמם, את ההלכה ואת המצוות.
2.        יש עוד טקסטים. אם אתה מאמין לכל מה שכתוב אז בבקשה להאמין גם בקוראן, בפרוטוקולים של זקני ציון, באמנה הפלסטינית, בפינוקיו, בפו הדב, בספיידרמן, בפיטר פן ובמלחמת הכוכבים.
3.        לפי אותו הגיון הדתיים צריכים לקבל את תורת דארווין.
אגב, המונח "מאמין" מטעה, מכיוון שהוא לקוח מהתחום הדתי, אך נפוץ בשימוש גם ללא משמעויות של אמונה דתית. זוהי מלכודת!
מי טוען כאלו טענות? אף אחד לא אמר כזה דבר. ממש לא חוכמה לשתול בפי החרדים דברים שהם לא אמרו.


ולמה אמר ר' יהושע שהריונו של נחש אפעה נמשך 49 שנים
זו מחלוקת, בגמרא כתוב שזה שבע שנים, ובאמת היום התברר שלנקבות הנחשים בזנים רבים יש כיס שהם שומרים את הזרע שקלטו מהזכר עד שבע שנים.
 
קפיאה על השמרים אינה סימן לנכונות, רק לעקשנות ולעצימת עיניים. זה לא בגלל שהדת נכונה, זה בגלל שהרבנים עקשנים ועוצמים את העיניים.
 עקשן זה מי שממשיך להאמין באנזימים יכולים להיווצר באופן אקראי.
 
1.        המדע נותן כלים לבחון את נכונותו, ואילו את נכונות הדת לא ניתן לבדוק (העולם הבא, למשל). אין זו חוכמה להגיד דברים שאי אפשר לבדוק!
יש דרך מאד פשוטה לבדוק את הדת. אם אין לדת ראיות זו הוכחה שהיא לא נכונה, כי לא יתכן שאלוקים ידרוש מאיתנו להאמין בדבר חסר הוכחות.
 
2.        כשאתה חולה אתה הולך לרב או לרופא?

כשכואב לך השיניים, אתה הולך לפסיכולוג?
 
הטענה: לא יכול להיות שהאדם, הדבר הנפלא הזה, הוא בסך הכל חומר, כמו אבן או מים.  (בדרך כלל הטענה מופיעה עם יותר מילים רגשיות מאשר רק המלה "נפלא")
 
תגדיר נשמה.
תגדיר כחול.
 
1.        למה לא? פעם גם אמרו "לא יכול להיות שהארץ סובבת סביב השמש". מי יודע, אולי החומר הוא גם כל התהליכים הנפשיים? (הגילויים המדעיים מחזקים את הכיוון הזה בעקביות).
 
אולי פעם יגלו שאחד ועוד אחד שווה שלוש?
 
2.     למה לא? גם שבב מחשב הוא דבר נפלא ומדהים, והוא עשוי מחול (סיליקון).

נפלא מדהים, אבל לא מרגיש. אפשר לעשות מחשב שכשירביצו לו הוא יבכה, אבל אי אפשר ליצור מחשב שכשמרביצים לו הוא באמת מרגיש את הכאב.

הטענה: המדע עוסק רק ב- (כל מטיף והבחירה שלו.  למשל "האופן שבו הדברים קורים").  הדת היא זו אשר עוסקת ב- (בחירת המטיף, למשל "הסיבה" או "המהות האמיתית").
אם רוב המדענים היו אתיאיסטים, היה צורך למצוא את החילוק בין תפקיד המדע לתפקיד הדת. אבל היות ורב מוחץ של המדענים הם מאמינם, אין צורך למצוא חילוקים.
 
הטענה: מעדויות של אנשים שכמעט מתו והחלימו עולה שיש עולם שמעבר.
1.        גוססים, שיכורים ומסוממים מדמיינים כל מיני דברים.
2.        רוב העדויות הללו הן של נוצרים. בדרך כלל הם מספרים שראו בזמן "מותם" את ישו.

1. כל שיכור מדמיין משהו אחר, לא יתכן שבלילה אחד עשרות מיליוני שיכורים יחלמו את אותו חלום.
2. בחז"ל כתוב שכל הרשעים יהיו בעולם הבא כל אחד עם הקבוצה שלו. יש שמה איזור אחד לנאצים, אחד למחב"שים, וכו'.
 
הטענה: איך כל היקום התחיל?  מה גרם למפץ הגדול? אלוהים הוא "הסיבה הראשונית".
1.        נבדק ונפל.  הטיעון הזה לא משכנע כמעט אף פרופסור חילוני לפיסיקה.  למה שהוא ישכנע אותי?
2.        איזה אלוהים? של היהודים? אולי הבעל או האשרה? אולי האל וישנו? או אהורה-מזדה?...
3.        עשה את שלו.  גם אם אלוהים ברא את העולם, אין זו סיבה להאמין שהוא ממשיך להתערב לנו בחיים או שאכפת לו מה אנחנו עושים או שהוא מתעקש להיות המלך שלנו ("אלוהינו מלך העולם"). 
4.        מי ברא את אלוהים? הוא "היה תמיד"? אולי דווקא היקום "היה תמיד"?

1. תקרא סקרים ותראה שהוא דווקא משכנע את רובם.
2. אין כזה דבר "האל של היהודים". בכל הדתות, כולל עובדי עבודה זרה, יש אל אחד גדול שהוא מעל כולם וממנו התחיל הכל. זהו אותו אל בכל הדתות, שכל אחד קורה לו את השם שמוצא חן בעיניו.
3. בשביל מה הוא עשה את זה? ראית אדם שבונה מפעל, מכניס בו פועלים, ובורח?
4. "היה תמיד" אפשר לומר רק על דבר שמחויב המציאות. מה שמחויב המציואות חייב למלא את כל הקוסמוס. החומא והאנרגיה ביקום אינם ממלאים את כל הקוסמוס, וכן הם אינם מחויבי המציאות. הבורא הוא מחוייב המציאות ולכן הוא אכן מילה את כל המציאות, עד שנברא העולם
.
 
בריאת ראשית החיים
הטענה: עולם הטבע החי מתוכנן להפליא. זה לא מקרי אלא מישהו תיכנן את זה. כשאתה רואה שעון אתה יודע שמישהו תיכנן אותו, כך גם מישהו תיכנן את הטבע.
1.        אבולוציה: יש תיאוריה שלמה, המקובלת על הרוב המכריע של עולם המדע, והיא מסבירה את זה. גם אם יש תיאוריה אלטרנטיבית, האבולוציה היא עדיין התיאוריה הטובה ביותר!
2.        המחדל: מי שתכנן את העולם לא עשה עבודה טובה.  בשביל מה הוא יצר את אבעבועות הרוח?  בשביל מה יש חולדות? למה יש אנסים? סרפד? למה לנו עצם הזנב, תוספתן, שיני בינה?

1. תקרא סקרים, ותראה שהיא ממש לא מקובלת על רוב עולם המדע.
2. העולם נברא מושלם, ונהרס בעקבות חטא אדם הראשון שכולנו היינו כלולים בו.
נראה אותך מסתדר בלי עצם הזנב. כל שרירי האגן תלויים בו.
אולי אינך מעודכן, אבל את התפקיד של התוספתן מצאו מזמן.
התפקיד של שיני הבינה זהה לחלוטין לשינים שלפניהם.
 
שש מאות אלף עדים למתן תורה
הטענה: משה לא יכול היה לרמות את כל העם כשהוא הביא את התורה. לכן התורה היא אלוהית.
1.        מי אמר?  לפי כל הסימנים הסיפור צמח אלף שנים מאוחר יותר, עם שש מאות אלף עדים כחלק מן האגדה.
2.        ישו.  לפי אותו הגיון: האם ישו רימה את כל הצופים כשהוא הלך על המים?
3.        זה לא משכנע אף פרופסור חילוני להיסטוריה.  למה שזה ישכנע אותי?
4.        אם התורה היא אלוהית אז איך זה שכתוב בה שהשפן מעלה גרה? אלהים אינו יודע שהשפן אינו מעלה גרה?
 1 אז למה אף דת בעולם לא הצליחה לייצור כאלו אגדות? על ניסים שנעשו לעיני מיליוני אנשים?
2. הצופים של ישו באמת לא האמינו לו. במקום להשתחוות לו הם לקחו אותו אחר כבוד לסנהדרין, והרגו אותו.
3. תקרא את הסקרים בעניין, אחר כך תדבר.
4. השפן לא נמצא ברשימה של בעלי החיים שהותרו באכילה בגלל היותם מעלי גירה, אלא ברשימה של אלו שנאסרו באכילה למרות היותם מעלי גירה. ולכן, היות והשפן נראה כמעלה גירה, התורה צריכה להזהיר ממנו
.
 
למה נשים אינם יורשות?
תשובה: במערכת המשפט היהודי יש לנשים זכויות שהם רק יכולות לחלום עליהם בכל מערכת אחרת.
1. הבעל חייב בכל ההוצאות של אישתו ובנותיו , כולל מזונות, בריאות, הלבשה דיור, ועוד. בעוד האישה אינה צריכה לדאוג לבעל.
2. האב חייב לפרנס את בנותיו ולא את בניו.
3. אדם שמגרש את אישתו צריך לתת לה פיצוים. אלא אם כן הוא מוכיח שהיא התנהגה אליו בצורה מאד קיצונית. האישה לעולם איננה צריכה לשלם לבעל פיצוים.
4.כאשר הניפטר משאיר יתומים קטנים, הבנות ניזונות מנכסיו עד שיתבגרו, והבנים לא.
הקו הכללי הוא שלגברים יש יחס קפיטליסטי, הם יכולים להיות עשירים ויכולים לרעוב ללחם, ולנשים יחס סוציאליסטי, שבו הם יכולות פחות להתעשר, אבל יש להם ביטוח מפני עניות. בקיצור, בחברה שמתנהלת על פי ההלכה, עדיף להיות אישה מאשר גבר.
 
אז למה לפי היהדות צריך לסקול את מי שמחלל שבת? 
תשובה: ולמה במדינה דמוקרטית יש אנשים שמקבלים מאסר עולם, שהוא יותר גרוע מעונש מוות?
 
מה מוסרי בדרישה "טוב שבגויים - הרוג"? "מחה תמחה את זכר עמלק"?
תשובה: אם היית לומד, היית יודע שמדובר רק על גוי או עמלקי שלא מוכן לקבל את שבע מצוות בני נח, שזה הבסיס המינימלי שנדרש מכל אדם בעולם.
 
 
אללה: אתה לא יכול להוכיח שאללה לא קיים, אז תתפלל גם אליו.
אני באמת מתפלל אליו. רק אני קורא לו בשם האמיתי שלו, והמוסלמים החליטו לקרוא לו אללה. כל הדתות המונותיאיסטיות עובדות לאותו אלוקים.
 
הטענה: הדתי חי חיי רוח מלאים בתורה ובמצוות.  החילוני הוא ריק מכל תוכן ערכי.
1.        מה בדיוק הופך אותך לעגלה מלאה ומה בדיוק הופך אותנו לעגלה ריקה?
2.         מה יש בעגלה שלך?
3.        איך אתה מוצא "ריקנות" בהחייאת השפה העברית, במתמטיקה, במוסיקה של מוצרט, בהגות המוסרית של קנט, בשירת אלתרמן, בתרגומים של ז'בוטינסקי, בספרות של עמוס עוז, בתיאטרון של חנוך לוין, בהנדסה של גשרים, בבניית מטוסים ובכתיבת תוכנה שיודעת לשחק שחמט?

תשובה: אני מסתובב ברחוב חילוני, ורואה אנשים צעירים עם עינים כבויות. בבני ברק אני פוגש זקנים עם עינים עולזות
.
 
הטענה: החינוך החרדי מוצלח יותר.
תמצית התשובה:
1.        אז אותנו חינכו כל כך גרוע ואותך כל כך טוב?
2.        צה"ל לא מתרשם.  צה"ל מחשיב את הרקע של בחור ישיבה בן 18 כמקביל לבוגר כיתה ד'.
3.        תפוקה נמוכה.  אז למה לא יצא כמעט אף מדען רציני מהחינוך החרדי?  למה כל כך מעט רופאים, עורכי דין, מנהלים, מהנדסים, פסיכולוגים, ארכיטקטים ומתכנתים יוצאים משם?
4.        חינוך צריך להכין לחיים. החינוך החרדי מכין מצויין לחיי עוני ולצייתנות להנהגה החרדית.
1. אתה לא שומע חדשות? אתה יודע שבריכוזים החרדים אין תחנות משטרה?
2. מאד מרגש.
3. תלך לארצות הברית, ששם לא חוסמים את החרדים, ותראה שהציבור החרדי בארה"ב הוא הציבור הכי חזק כלכלית בעולם כולו.
4. התוצאות הם, שאברכים שיוצאים ללימודי מקצוע, מגיעים לציונים שגבוהים בעשרות אחוזים מהממוצע הארצי
.
 
הטענה: אצל החרדים יש פחות פשיעה ופחות מעשים לא מוסריים.
1.        למה משמרות הצניעות של החרדים מכות נשים שלובשות קצר?
2.        פחות משטרה, לא פחות פשיעה.  אצל החרדים סוגרים את העניינים בפנים. תסתכל/י באתר חופש, יש שם דיווחים חודשיים על פשיעה בעולם החרדי-דתי.
3.        לפי מחקר שפורסם בחודש יוני 99, השימוש בסמים במיגזר הדתי גדול פי 2.5 מהשימוש בסמים במיגזר החילוני
.
1. מאותה סיבה ששוטרים יתנו מכות למי שיחסום לתנועה את כביש ירושלים ת"א.
2. חברה עם פשיעה ובלי משטרה, אמורה להתמוטט מהר מאד. אם המשטרה תצא לחופש לחודש אחד, תוך כמה ימים אין מדינה. אז איך הציבור החרדי לא מתמוטט?
3. חה חה, תתפוס ילד חרדי ותעשה לו מבחן על שמות של סמים, ואיך משתמשים בהם. הוא יסתכל עליך בעיני עגל. חשיש? מריחואנה? מה זה? אני בעצמי יהודי חרדי, ולאחרונה יצא לי פעם ראשונה בחיים לראות אדם מעשן סמים, והוא לא היה חרדי. הסקר המצוטט מדבר על המגזר המסורתי ולא הדתי.
 
הטענה: חיי המשפחה של החרדי הם יותר יפים.
1.        כל הכללה פסולה. האם כל המשפחות החרדיות כאלו יפות?
2.        מדי פעם אנחנו קוראים בעיתון על חרדים המורשעים בהתעללות בילדיהם.
3.        ואצל החילוניים אין משפחות יפות?

מה אחוז הגירושין הכללי אתה יודע? וכמה אצל החרדים?
בכל יום נפתחים עשרות תיקים על התעללות בילדים שאף אחד לא מדבר עליהם. פעם בכמה חודשים יש איזה חרדי, ואז המדינה רועשת
.
 
אז למה חרדים זורקים אבנים על מכוניות הנוסעות בשבת? 
תשובה: מאותה סיבה שהמשטרה נותנת דוחות למי שעובר על החוק.
 
החרדים מכריזים על יום אבל ביום העצמאות.

אם החרדים היו מקימים מדינה, החילונים היו מכריזים על יום אבל.


 

תגובות

אתה נורמלי ?

אהרון | 3/26/2010 3:04:46 PM

אין לך מה לעשות חוץ מלהגיב על חופש ? אולי תעשה ספר פירוש למדרשי הגננות ?

תגובת הדוס: אתה בטוח שאין להם שום השפעה? אולי אתה צודק, אני לא יודע.

סקרים

מרדכי | 4/29/2011 2:48:05 PM

ב"ה

אני מניח שציבור הגולשים ישמח אם תפנה אותם לכל אותם סקרים שעליהם אתה מדבר בתשובותיך לגבי מדענים מאמינים וכו...
תודה רבה ויישר כח!

תגובת הדוס: צודק.
הנה -
http://www.thedos.co.il/Article.aspx?Article=43

שלום כמה שאלות

אמיר | 8/22/2011 5:14:26 PM

שלום "הדוס" אני בחור דתי[לא חרדי,דת"ל]ואני מאוד מתעניין במאמריך מאז שנקלעתי לאתרך ושמח על ההתמודדות עם אלו שלצערינו המתנגדים לה' ותורתו אך יש לי 2 שאלות על תשובותיך לטענות המובאות :1.למה אתה עונה להם פה הרבה פעמים בציניות נוסח "טול קורה"... כמו למשל על שאלות על משמרת הצניעות וכו' במקום לנסות לדון בגופם של דברים ,אנשים יכולים לקבל רושם שאין תשובות מהותיות יותר ולחשוב שמדובר ברטוריקה של שימוש בנשק של היריב נגדו[בבחינת "ויקח את החנית ביד המצרי ויהרגהו בחניתו"]
2.שהם מביאים טענות נוסח "למה שאאמין עם הסטוריון חילוני או פזיקאי חילוני לא השתכנע" אני לא מבין למה אתה צריך לערוך "ספירת ראשים" ולהוכיח את כמות המדענים המאמינים ובכך לקבל כנקודת מוצא שהעולם האקדמי הוא הבשורה של הדור ואנשי האקדמיה הם אחרוני מעתיקי השמועה,למה אתה לא טוען באופן הפשוט שפיזיקאי הוא לא בהכרח פילוסוף[והרי שאלת קיום האלוקים היא פילוסופית ולא במסגרת חוקי הטבע]והיסטוריה וארכיאולוגיה ובמיוחד של המזרח הקדום היא אינה מדע מדויק ובה רב הנסתר על הגלוי ובכך שגם אצל אנשי האקדמיה יש הטיות אידיאולוגיות לרוב ובלא מעט מקרים הם שמים קודם את החץ ורק לאחר מכן את המטרה? שיהיה יום טוב

תגובת הדוס: שלום וברכה,
א. לגבי הערתך הראשונה, אשמח מאד (באמת ובתמים) אם תביא לי דוגמאות ממוקדות יותר לתשובות מסוג זה.
ב. לגבי הערתך השניה, אני שומע.

התייחסותי לשאלתך

אמיר | 8/23/2011 2:10:23 AM

שלום
רצית שאתמקד ואפנה אותך לתשובות שכתבת נוסח "טול קורה" אז ככה: כתבת תשובה כזאת על הטענה בדבר זריקת אבנים על מכוניות בשבת,על פעילותה של משמרת הצניעות ועל הטענה בדבר סקילת מחללי שבת .במקומות אחרים שענית בציניות אני לא היתייחסתי כי לענ"ד הציניות שם הייתה מתבקשת וכשם שאדם מודד מודדין לו[אם "חופש" העלו סוגיות רציניות עם טיעונים הזויים שלא יצפו ליחס רציני] אבל במקרים אלו שציינתי לענ"ד היה מקום להתייחסות רחבה יותר.ושוב פעם אומר יישר כח על האתר והעיסוק בצרכי ציבור באמונה לילה טוב

בנוגע לשאלתך בסעיף א' של דבריך

אמיר | 8/23/2011 1:13:42 PM

כשאמרתי שענית תשובות בנוסח "טול קורה" התכוונתי בעיקר לתשובותיך בנושא זריקת אבנים על מכוניות בשבת ועל משמרת הצניעות ועל סקילת מחללי שבת, יש מקומות שענית ככה ואליהם לא התייחסתי כי הציניות הייתה מתבקשת לאור ההתייחסות הלא עניינית של "חופש"[וכשם שאדם מודד מודדין לו]אבל בנושאים מסוימים לענ"ד יש צורך בהתייחסות יותר רחבה כי השאלות[גם אם באו מתוך קנטרנות לשמה]כשלעצמן מעוררות בהחלט פתח לדיון רציני על הבדלים בין השקפת תורתנו הקדושה לבין התרבות המערבית העכשווית שאותה מקדשים אנשי אתר "חופש" ודומיהם. ושוב יישר כח וחיילך לאורייתא על העיסוק בצרכי ציבור באמונה

תגובת הדוס: אוקיי, אולי לא כתבתי ברור. התכוונתי לומר, שהצורך בענישה למי שעובר על החוקים המקובלים בחברה, או הניתנים על ידי אלוקים, הוא צורך בסיסי המקובל על כל חברה אנושית באשר היא.

אוקיי, הבנתי תודה על ההתייחסות

אמיר | 8/24/2011 12:38:14 PM

רק רציתי לומר שפעמיים כתבתי את אותה תגובה כי חשבתי שבפעם הראשונה התגובה שלי לא נשלחה אז ניסחתי אותה עוד פעם ושלחתי שוב אז ככה זה יצא.

למה לא לענות את התשובה הנכונה?

מישהו | 10/11/2011 10:34:32 PM

כאן נשאלו שאלות אלו: למה "חרדים" זורקים אבנים על מכוניות הנוסעות בשבת, ולמה ה"חרדים" מכריזים יום אבל ביום העצמאות, ולמה ה"חרדים" של משמרת הטהרה פועלים באלימות - התשובה לכל זה, כי ה"חרדים" לא עושים את כל זה בכלל!!!! לא עושים !!! כל זה מי שעושה הוא מגזר קטן מאוד שנקרא "נטורי קרתא", הם סוג שונה לגמרי של חרדים (הם אלו שעושים הפגנות לא רגועות ושורפים פחים וכו'), ושאר החרדים לא צריכים להיות אחראיים לענות על פשר מעשיהם.