חוק החרם בראייה רחבה

מאת: הדוס | 7/13/2011 אקטואליה

סוגיית חוק החרם איננה סוגיה פשוטה כלל. אמנם ארגוני השמאל שנלחמים נגד עם ישראל ראוים בהחלט לטיפול שורש, אולם לחוק זה עלולות להיות השלכות לא פשוטות על עתיד המדינה. כל זעזוע חברתי מהסוג הזה עלול לגרום לשרשרת של זעזועים שעלולים לערער את האיזון העדין בחברה הישראלית השסועה. בחברה בעייתית כמו החברה בישראל, הפתרון הטוב ביותר הוא שמירה על סוג של סטטוס קוו. למרות כל העוולות הקיימות במדינה, עדיין עוולות אלו עדיפות על פני היגררות למלחמה חברתית בלתי פוסקת.

ואולם, אם ארגוני השמאל מבכים את ההתנהגות הכוחנית של מפלגות הימין באוחזם ברסן השלטון, אליהם ללמוד מעט היסטוריה, ודעת כיצד הם התנהגו בעבר הלא רחוק.

כדי שמפלגות הימין ינהגו כמו שנהגו אנשי השמאל בהיותם יושבים על הגה השלטון, עליהם לבצע את הצעדים הבאים -

  • השתלטות מוחלטת על כל מוסדות המדינה, כולל המגזר הציבורי כולו, ע"ע הסתדרות.
  • אי קבלת עובדים שאינם משתייכים למפלגה הנכונה לעבודה. ע"ע הפנקס האדום.
  • הוצאה להורג של שבע עשרה פעילי שמאל שינסו לפעול כנגד אותה השתלטות, ע"ע אלטלנה.
  • חיסולים של מתנגדים פוליטיים, ע"ע אסירי המחתרות.
  • שותפות שבשתיקה בהשמדת שישה מליון יהודים בגולה, מחמת העובדה שרובם תומכים במפלגות השמאל.
  • הבאת עולים חדשים מחו"ל, עולים אלה יישלחו לחינוך מחדש בהתנחלויות, שם יקבלו סדרת הרצאות מאת רבני הציונות הדתית, ע"ע פרשת קליטת העליה.
  • קביעת שיטת בחירות חדשה, שתיתן עדיפות ייצוגית לאוכלוסיות מסוימות, כמו בוגרי ישיבות, סופרי סת"ם ועוד. כל זאת בכדי להבטיח את שליטת המפלגות הימניות גם במקרה שרוב הציור יהפוך לשמאלני, רח"ל. ע"ע הבחירות לועד הלאומי.

 

כל עוד צעדים דמוקרטיים ולגיטימיים אלו שנעשו על ידי אבירי הדמוקרטיה לא נעשו על ידי מתנגדיהם, אל להם להתלונן כל כך מהר.

תגובות

הגזמת

א. | 7/13/2011 10:07:30 AM

סעיפים 3, 4, 5 מוגזמים, חסרי מידתיות ופשוט לא נכונים בצורה שהם מוצגים. צריך להרגיע רוחות ולא להתלהם.

אז תחליט, אתה נגד הציונות או נגד השמאל?

סטודנט בטכניון | 7/13/2011 1:53:30 PM

.

תגובת הדוס: חידת השבוע, מי אמר למי -
"הוגעתני בדבריך"

סליחה שאני מפריע לשטף הזה, אבל..

מצביע ליכוד | 7/13/2011 6:45:15 PM

האם כבודו אינו מעונין לטרוח ולטעון טיעון כלשהו המסביר מדוע העמדה עצמה, העמדה השמאלנית אינה לגיטימית?

האם כבודו יוכל לטעון לשם שינוי טענה לגוף הענין ולא לשטוף אותנו בדמגוגיה?

למשל אודה לכבודו אם יסביר לי האם הוא מכליל כ"ארגוני השמאל הנלחמים נגד עם ישראל" גם מפלגות כגון מפלגת קדימה, העבודה, מרץ וכיוצ"ב או שכוונתו רק לארגונים פרו פלסטינים מובהקים?

תגובת הדוס: אני לא יודע. באמת לא יודע. אם ציפי ליבני באמת פעלה נגד מדינת ישראל כדי לפגוע בנתניהו, מבחינתי היא שייכת לאותה מחלקה.

אוי לנו ואבוי לנו אם לזאת יקראו הבריות "ראיה רחבה"

| 7/13/2011 6:50:02 PM

לעניות דעתי לא מצאתי אלא פשטנות דמגוגית וצרות אופקים.

כמה עמדות לגיטימיות לשיטתך קיימות בשיח הפוליטי בישראל?
1..
לא כן?

תגובת הדוס: דווקא מבחינה מדינית אני בעצמי לא יודע לאיפה בדיוק אני שייך. אני בהחלט מבין את שני הצדדים השפוים, השמאל המתון והימין המתון, כל עוד נקודת המוצא היא - חיזוק בטחון המדינה, להבדיל מאלו שדואגים לאויבנו.

בואו נתאר לעצמנו

רעות | 7/13/2011 11:17:10 PM

שהמדינה הזו תהפוך למדינה שלא עומדת על עקרונות היהדות שלה משום כיוון. מדינה ככל העמים- שבכיתה בה לומדים ערבי, רוסי, יפני, סודני ויהודי לא יהיה שום הבדל ביניהם, בפסח ימכרו חמץ בראש כל חוצות ועוד.. כמו שהשמאלניים דוגלים- שיוויון(אגב, הם דוגלים בזה רק עד שזה מגיע לפתח ביתם..) דמוקרטיה מלאה וכו וכו..
1. מה יהיה כאן בעוד 40-50 שנה? האם ישאר כאן עם ישראל או סתם מדינה ככל העמים? הרי מה שמיוחד במדינתנו זה כל התלאות שעברנו ושהביאו אותנו כעם! לאחר שנים ככ רבות שוב לאותה הארץ מימות התנך? שהתלכדנו כאן שוב לאחר מלחמות עקובות מדם ומכל תפוצות העולם?
2.האם יהיה כאן ילד אחד שיוכלו להגיד בברור שהוא יהודי? נישואי תערובת הם כורח המציאות ובחוצות רחוב כבר עכשיו רואים זאת.
3.ואם למישהו לא באמת אכפת אם העם היושב כאן יהיה יהודי או מעורב כבכל העולם שיענה לי בכנות: למה אתה יושב פה???? לא חבל על המאמצים שאתה משקיע? על הפחדים והפיגועים והאיומים וה...וה... לך תגור בשוויץ! מה מושך אותך להילחם ככ על הארץ הקטנטונת הזו רוויית הדמים?

תגובת הדוס: אין לי ספק, שאם הייתה היום מלחמה איזורית רחמנא ליצלן, כמו מלחמת ששת הימים או יום כיפור, זה היה גורם לבריחה המונית מהארץ.

לדעתי, חוק החרם מוצדק ללא ספק

אהדה לתורה | 7/14/2011 1:35:35 AM

אפילו ממפלגת השמאל-מרכז קדימה תמכה בה חלקית (יותר שמאל עם כל הכבוד, איני מכיר במפלגות מרכז מאחר שהמדיניות של מפלגות אלו ידועות בזגזוגן שמאלה-ימינה, ודבר כזה נראה כמו של אדם עם פיצול אישיות, ראה ערך אהוד אולמרט ( אני קורא לו אף צ'מברליין, בשל המדיניות הנוראה שניהל במהלך הקדנציה, ורעה נזכרת לו המלחמה בצפון), בכל מקרה, מפלגות המרכז בארץ משום-מה, ידועות בנטייתן התמידית לשמאל המתון יותר מאשר לימין). נחזור חזרה למה שאמרתי מקודם, קדימה תמכה חלקית בחוק ואף חלקם מחה"כ שלה היו ממציעיו. בין המצביעים בעד נמנה אף ח"כ יואל חסון, שנתניהו ציין אותו בוויכוחו בכנסת כנגד לבני.
לבני מנסה לעורר מהומות גדולות על כל שטות, מה שנקרא "להביא עוד עצים למדורה". לא נראה לי שהייתה הצעה אחת בה היא לא התנגדה לדעתו של נתניהו, ולא פלא שצחקו על-כך הרבה ב"ארץ נהדרת".

תגובת הדוס: יש באידיש כינוי "כלאפטע". זה כינוי לסוג של אשה צעקנית ונודניקית. זו מילה שאין לה תרגום לעברית, אבל זו הגדרה מדויקת של ציפי לבני. כלאפטע מארץ הקלאפטעס. להשוות אותה לנתניהו זו בדיחה. אני מאמין שבמבחן אינטלגנציה נתניהו היה אוכל אותה בלי מלח. אבל זה לא נוגע לנושא המדיני. ייתכן שמבחינה מדינית יותר חכם להוריד את האף, לוותר קצת על הכבוד הלאומי, העיקר לא לעצבן את הפריץ. נתניהו שבוי מאד חזק בתפיסה הציונית המקורית, תפיסה כוחנית שרואה בכבוד הלאומי ערך עליון, שבא פעמים רבות על חשבון הישגים אמיתיים. הרי בא נניח שמדינת ישראל היום מודיעה על נכונות לנסיגה לקווי שישים ושבע, בתנאי שהערבים יודיעו וייחתמו על סיום הסכסוך, האם הערבים יחתמו על זה? ודאי שלא. אז למה לא לעשות את זה?

יש מונח שנקרא "קידוש השם", שמעת עליו פעם?

סטודנט בטכניון | 7/14/2011 12:31:41 PM

"הכבוד הלאומי" שאתה כל כך אוהב לצחוק עליו הוא המקבילה ברמה הלאומית של "קידוש השם".
אבל להציק לך עם מושגים כמו "קידוש השם" ו"תיקון עולם". צריך לתת לך ללמוד בישיבה בשקט, כמו פעם בגלות, ואחר כך להסביר כמה שהחרדים הם אלה שמוסרים את נפשם על הארץ.

למעשה, אולמרט כבר עשה את זה

אהדה לתורה | 7/15/2011 3:44:15 AM

בספרו החדש שפרסם קטעים ממנו בעיתון לפני כמה חודשים, הוא כתב שבאחת הוועדות בהן השתתף עם שרי הרשות ומס' נציגים ערבים בעלי חשיבות רבה בעולם הערבי, עמד לחתום על הסכם בו ישראל תחזור לגבולות 67' ויוחזרו השטחים הערבים במלואם. הבעיה הייתה שאותם הנציגים סירבו בתוקף לחתום על ההסכם ורצו כידוע- פלסטין שלמה (ומניין לנו לדעת שבאחת הפגישות של נתניהו עם נציגים ערבים בדלתיים סגורות לא הוצע הדבר שוב? הרי הפוליטיקאים גם מימין וכמובן משמאל, ימכרו את המדינה בכל מחיר שיידרש- מעצם היותם בובה של אמריקה. ודרך אגב, בעת פרסום הספר, הותקפה טענת אלומרט שעמד לחתום על הההסכם ואילו נציגי הרשותקראו לכך "שקר גדול", אבל אני בטוח ללא-ספק שאולמרט כאן לא שיקר, לפחות לא בזה)