המצב נפלא, די להתבכיין

מאת: הדוס | 6/23/2011 אקטואליה

כשאתה קורא את הטוקבקים בויינט, אתה בטוח שאתה נמצא בלונדון בתקופת מלחמת העולם השנייה. הכלכלה קורסת, המפציצים הגרמניים שואגים לך מעל הראש, אתה רעב ללחם, מסביבך שרועות ערימות של גופות מצחינות, הצילו!!!! רבותי, תתאפסו. נא להירגע. ברוך השם, הקדוש ברוך הוא אוהב אותנו, הוא שומר עלינו וגומל אתנו חסדים נפלאים. בואו נודה לו מקרב לב, במקום לבכות ולהתבכיין. בואו נודה על העבר, ונבקש על העתיד.

כבר מספר שנים שהכלכלה העולמית שרויה במשבר עמוק. החזון האפוקליפסי על קריסה מוחלטת של הכלכלה, כמו בתקופת השפל הגדול, אכן לא אריע ונקוה שלא יקרא, אבל עדין הכלכלה העולמית איננה מצליחה לצאת ממעגל הקסמים של מיתון - קריסת גופים - משבר אשראי וחוזר חלילה. בתוך כל הכאוס הזה מזדקרת לה מדינה אחת ויחידה, שמתנהלת כאילו כל זה איננו נוגע אליה - מדינת ישראל. דווקא מדינה זו שסובלת יותר מכל מדינה אחרת ממצב בטחוני סוער ומשתנה, נתונה תחת איומים בטחוניים קשים, ונאלצת להקצות משאבים עצומים לתקציב הבטחון, דווקא במקום הזה הכלכלה מתנהגת כאילו שום דבר לא קרה. צמיחה כלכלית מרשימה, הגבוהה ביותר במדינות המפותחות, זינוק עצום בכמות העשירים, עליה ברמת החיים בכל שכבות החברה, ועוד שפע של נתונים מצויינים. כאילו אנחנו חיים על המאדים. אין מיתון, אין משבר, כלום. וכל זה במדינה שבכלל לא הייתה קיימת לפני שבעים שנה. מדינת ישראל הולכת ומתפתחת בקצב מדהים. לא אתפלא אם עוד עשור או שניים רמת החיים פה תהיה הגבוה בעולם. נשמע הזוי? בכלל לא, אם מסתכלים על הגרפים.

גם מבחינה מדינית בטחונית של מדינת ישראל המצב כרגע טוב מאי פעם, אם מתעלמים מאיומים ארוכי טווח. כבר ארבעים שנה שמדינת ישראל לא חוותה מלחמה איזורית כמו המלחמות שלוו את העשורים הראשונים להקמתה. האינתיפדה בשטחים דעכה ומוגרה. למרות אירועים קשים שהיו בשנים האחרונות, עדיין זו התקופה אולי הרגועה ביותר בתולדות המדינה, באופן יחסי. אני משער שאם נעשה סטטיסטיקה, נראה שבסך הכל המצב הבטחוני של מדינת ישראל רק הלך והשתפר לאורך השנים.

הפלסטינים רוצים להקים מדינה? מצויין ביותר. ככה תוכל מדינת ישראל לקבוע בעצמה את גבולותיה של אותה מדינה, ואת חלוקת המשאבים, עם המדינה שהייתה קמה בכל מקרה. איזה נס שהם לא עשו את זה במסגרת משא ומתן. תארו לכם שהיו חותמים על הסכם, מקבלים תנאים מצוינים, ואז יוצאים למאבק מחודש, מתוך עמדת כח חדשה.

ומה קורה מבחינה רוחנית?

אוהו, הרבה דברים.איזו פריחה. תלמודי תורה, ישיבות, בעלי תשובה, בתי כנסת. ברוך השם. נכון, המצב עדיין קשה. רובו המולחט של עם ישראל, אינם יודעים מושגי יסוד ביהדות. הם לא יודעים כלום, ממש כלום. שמעתי לאחרונה מיהודי בעל תשובה, שפתח את החומש ונדהם לגלות שהוא לא ידע כלום. אבל בסך הכל, הכיוון הוא למעלה, הרבה יותר טוב מאשר לפני כמה עשורים.

בקיצור - כרגע, המצב נפלא, מכל הבחינות. מה יהיה בהמשך? אלוקים גדול. אבל כרגע - אין טוב מזה.

איזה יופי, מה יותר נפלא מזה. נכון, תמיד יש בעיות. קשיים יש בשפע. גלעד שליט, הדיור, הקוטג', אבל בסך הכל - המצב נפלא.

אבל רק מישהו אחד אינו מרוצה - התקשורת.

כשרק פותחים את הרדיו, פתאום כל היופי והחסד האלוקי נעלמים. העולם היפה והטוב, מתחלף באווירת נכאים. אוי כמה אנחנו מסכנים, כמה אנחנו אומללים. מדינה רקובה ומושחתת, נשלטת על ידי כנופיית שודדים, מעלים לנו את המחיר של הקוטג', המצב המדיני בכי רע, אובמה יהרוג אותנו, החרדים מוצצים לנו את הדם, הצילו!!!

כשאתה קורא את הטוקבקים בויינט, אתה בטוח שאתה נמצא בלונדון בתקופת מלחמת העולם השנייה. הכלכלה קורסת, המפציצים הגרמניים שואגים לך מעל הראש, אתה רעב ללחם, מסביבך שרועות ערימות של גופות מצחינות, הצילו!!!!

רבותי, תתאפסו. נא להירגע. ברוך השם, הקדוש ברוך הוא אוהב אותנו, הוא שומר עלינו וגומל אתנו חסדים נפלאים.

בואו נודה לו מקרב לב, במקום לבכות ולהתבכיין. בואו נודה על העבר, ונבקש על העתיד.

תגובות

הנה הסיבה מדוע כל כך טוב בארץ.

פיני | 6/23/2011 10:56:51 AM

מי שרוח הדוס נוחה הימנו, רוח המקום נוחה הימנו.

קשקוש

עידו לם | 6/23/2011 2:57:26 PM

המצב בארץ לא טוב בכלל בטח לא בהשוואה למדינות מערביות ששיוויוניות הרבה יותר מאיתנו.

תגובת הדוס: מה שיויון? תביא לי דוגמא למשהו שמציק לך בחיי היום יום, שלא מציק לאזרח גרמני. מה?

אז למה החרדים כל הזמן מתלוננים?

סטודנט בטכניון | 6/23/2011 3:24:53 PM

אתה טוען שרק התקשורת החילונית השמאלנית לא מרוצה.
אבל האמת היא שהחרדים מתלוננים לא פחות. מספיק לשמוע את הנציגים החרדים בכנסת, שכל הזמן מתלוננים על הממשלה האטומה שפוגעת בכל היקר לעם היהודי. דרך אגב, גם אתה בכמה מאמרים שלך פה טענת שבישראל מתנהלת מלחמה נוראית נגד הדת. איך בדיוק זה מסתדר עם זה שיש כל כך הרבה ישיבות ובתי כנסת, ועוד במימון של המדינה (שבכיכול לוחמת בדת)?

תגובת הדוס: המלחמה לא מצליחה. נלחמים נגד התורה, ולא הולך להם. פעם הלך להם, היום פחות.
אגב, אני מסכים אתך גם לגבי החרדים. הבעיה של "נרגנות" היא בעיה כלל עולמית. אנשים אוהבים לקטר, יש יצר הרע מיוחד שדוחף את האדם לבכות ולהתבכיין.

יש הרבה דברים שמציקים לי שלא מציקים לאזרח שוודי למשל

עידו לם | 6/23/2011 6:39:36 PM

מערכת התחבורה בישראל דפוקה וצריכה רפורמה ויפה שעה אחת קודם, רמת החיים בישראל נמוכה משמעותית ממדינות המערב והיא המדינה הכי פחות שיוויונית במערב, והדת בישראל היא כפייתית ומעצבנת.

הסיבה היחידה שיש לחרדים יכולת להנות איכשהו מהחיים זה בגלל החילוניים

עידו לם | 6/23/2011 7:01:28 PM

היישוב הישן שחי פה לפני הציונות היו היהודים אולי הכי עניים בעולם שלא עבדו וחיו על תרומות מיהודי העולם.

וישם מדברה כעדן וערבתה כגן ה'..

פיני | 6/23/2011 7:19:38 PM

ששון ושמחה ימצא בה תודה וקול זימרה.
חזון נביאי ישראל מתגשם במלואו ע"י הציונים במדינה הציונית. מעולם לא היה כל כך טוב ליהודים בארץ ישראל.
השפה העיברית שהייתה שפה מתה אלפים חמש מאות שנה, קמה לתחיה.
קיבוץ גלויות שלא היה מעולם בעם ישראל.
והכל תוך כדי לחימה באוייבי הציונות מבית ומחוץ. הערבים האוחזים בנשק, והחרדים הנלחמים בהבל פיהם ומתפללים להשמדת השלטון הציוני.
המדינה היחידה בעולם בה שליש מחברי הפרלמנט שלה רוצים בהשמדתה. הערבים והחרדים.
ועורכי הדין החרדים נאבקים להיבחר ללשכת עורכי הדין, וכל עיסוקם בבתי המשפט על פי חוקות הגויים.

שכוייך!

שמעלץ | 6/23/2011 8:00:22 PM

"ונתתי לכם ברכה עד בלי די".

(היום ישבתי עם חבר בשוק מחנה יהודה, מן הון להון התחלתי להתפעל: תראה איזה שפע יש מסביבנו: פירות טריים, ירקות, בשר, ממתקים, מסעדות, ממש "המעדנים מצויין כעפר", לכולם יש בגדים, כולם יודעים לקרוא ולכתוב- ממש אחרית הימים!

יהי רצון שנמשיך להתפתח ברוחניות ובגשמיות!

המצב נפלא?????

רעות | 6/23/2011 9:52:59 PM

אני מתפלאת שאתה חושב שהמצב נפלא כי ירידה רוחנית כמו בדור שלנו לא הייתה מעולם וקשה לי לנסות לדמיין מצב גרוע מזה. איפה הייתה פעם אפשרות במגע אצבע להגיע לכל הזוהמה והלכלוך האפשריים?? איפה הייתה פעם אפשרות בכזו קלות להעביר ימים על ימים בלי לעשות כלום?? פשוט יושבים על המחשב והפלאפון והכל צץ לך מול העיניים. איפה הייתה פעם פריצות גדולה מזו?טיפת בושה מהדורות הקודמים לא נשארה- כותרות צבע ענקיות בנושאים הכי אינטימיים הכל פתוח הכל מותר הכל אפשרי ומיד. אני בטוחה שמצב רוחני כזה חייב להוביל למצב גשמי לא טוב אם עמ"י לא יתפוס ת'צמו בידיים ויחליט שהוא לא ככל הגויים- לא נראה שהמצב יהיה טוב. אלוקים חפץ להראות לנו את הכיוון ושלא נשקוט על השמרים ובטח לא על שמרים ככ תוססים. יש לנו יעוד בעולם באנו לעשות משהו ולא להעביר את הזמן. לטעמי המצב זוועה.