האם קונספירציה עולמית אפשרית

מאת: הדוס | 4/9/2011 אמונה ומדע

פעמים רבות כאשר אני תוקף את תיאוריות הכזב של אומות העולם כמו אבולוציה וביקורת המקרא, טוענים כנגדי שלפי דברי ישנה בעצם קנוניה עולמית שבה שותפים כל מוסדות המחקר, משרדי החינוך, והתקשורת המדעית ברחבי העולם. קונספירציה מעין זו צריכה להקיף כמות עצומה של גופים ואנשים, שנמצאים בחזית הקידמה והעולם המערבי. האם קונספירציה גזו היא אפשרית?

ישנם שני שיטות שדרכם ניתן לבדוק את השאלה הזו. הדרך העיונית, כלומר לחשוב בצורה רציונלית האם זהו אפשרי או לא, והדרך השניה היא מבחן התוצאה, לבדוק האם דברים מעין אלו נוטים להתרחש לעיתים קרובות, או לעיתים רחוקות, או כלל וכלל לא.

היות והדרך הראשונה היא דרך קשה וחסרת תוצאות ברורות, אני מעדיף להתמקד דווקא בשיטה השניה, שהיא שיטה הרבה יותר יעילה. גם אנשי המדע עצמם יודעים היום שהדרך הטובה ביותר לחקר העולם היא על ידי תצפית ישירה ולא על ידי פיפולים שכליים נוסח אפלטון ואריסטו. אשר על כן, הבה נבדוק את ההיסטוריה האנושית בתקופה האחרונה, ונראה האם קונספירציות מעין אלו התרחשו או לא. אינני מתכוין לפשפש בהיסטוריה הרחוקה, שכן אז יבוא מי שיבוא ויטען שהדברים הללו אינם נכונים לגבי העולם המודרני של המאה האחרונה, או היובל האחרון, אשר על כן עלינו להתמקד דווקא בנעשה מול עינינו בימים אלו ממש.

והנה, הפלא ופלא, אם נתבונן במתרחש אל מול עינינו ממש, נראה שבימים אלו ממש אנו רואים קונספירציה עולמית, קונספירציה מוחלטת, שבה שותפים מאות גופים שונים, אנשי אקדמיה ומוסדות אקדמיה, התקשורת העולמית, ומי לא. הקונספירציה הזו כוללת הסתרת נתונים, פרשנויות מסולפות להחריד, הבלטת נתונים שוליים והסתרת נתונים חשובים, שקרים ובדיות, ויצירת מיתוסים מנותקים לחלוטין מהמציאות הברורה.

הקונספירציה הזו נוגעת לנושא של הסכסוך הישראלי פלסטיני.

העובדות הברורות הם, שמוסדות ההשכלה הגבוהה במערב מהוות את המעוזים החשובים ביותר של שנאת מדינת ישראל, והצגתה כמדינת כיבוש בלתי מוסרית, כמי שתוקפת אזרחים על לא עוול בכפם, כמפלצת איומה, ממשיכת דרכם של היטלר וסטאלין, קדאפי וסדאם חוסיין. תופעה זו קיימת הן באירופה, הן בארה"ב, ולא פחות מכך - במדינת ישראל. אמנם רוב הציבור בארה"ב איננו קונה את הסיפורים הללו, כשם שאיננו קונה את יתר שיטות הכזב של אנשי האקדמיה המנותקים, אולם אם היו שואלים את הסגל באוניברסיטאות, ארצות הברית הייתה מצטרפת מזמן לגרועים שבאויבנו. ואם אנשי המחלקות לחקר המדינה והממשל באוניברסיטאות בישראל היו בוחרים את הנהגת המדינה, ח"כ זועבי הייתה מזמן שר הבטחון.

אם נסקור את ההיסטוריה האמיתית של הסכסוך הישראלי פלשתיני ונשוה אותו לצורה שבה סכסוך זה מוצג בתקשורת ובאקדמיה המערבית, נראה כי בהחלט קיימת בענין זה קונספירציה מושלמת, לכל דבר ועניין.

המצב הבטחוני והמדיני של מדינת ישראל כיום נקבע על ידי שלושה גלי אירועים מרכזיים. הגל הראשון - תקופת הקמת המדינה, בניית הישוב היהודי, מלמחת השחרור, וזרם הפליטים שברחו מתחומי המדינה. הגל השני - תקופת המלחמות הגדולות, בעיקר מלחמת ששת הימים שעיצבה את גבולות המדינה לשנים ארוכות. התקופה השלישית - תהליך השלום שהחל בנסיגה מסיני ונגמר בהסכמי אוסלו שהגיעו נכון להיום למוצא סתום.

שונאי ישראל מאשימים את מדינת ישראל בתוצאות של שלושת גלי האירועים הנ"ל. בריחת האוכלוסיה הערבית במלחמת העצמאות מוצגת כגירוש אכזרי, תוצאות מלחמת ששת הימים מוצגות ככיבוש ודיכוי ושלילת זכויותיהם של תושבי הגדה הפלסטינים לעצמאות והגדרה לאומית עצמאית, ואילו הכישלון של תהליך השלום נתפש כחוסר המוכנות של מדינת ישראל לויתורים מול האוכלוסיה הפלסטינית המדוכאת.

למעשה, בשלושת התקופות הללו, גורמי הסכסוך היו נעוצים לחלוטין בעקשנות הערבית. הפליטים של מלחמת תש"ח לא היו אזרחים תמימים שגורשו על לא עוול בכפם, אלא אנשים שרצו להשמידנו, אנשים שסרבו לכל יוזמת שלום, למרות שהנהגת הישוב היהודי הסכימה מצדה להצעת האו"ם. העובדה שמדינת ישראל סרבה לקבל בחזרה את אותם פליטים, הייתה מעשה מוצדק מעין כמוהו. גם הכיבוש הישראלי בגדה לא נעשה מתוך גחמה ישראלית לנגב חומוס בשוקי ג'נין, אלא במדינה צעירה שנאלצה להתגונן על חייה, מול מאות עשרות מדינות ערב ששאפו לחסלה. הבא להורגך השכם והורגו הוא כלל אנושי בסיסי. אם מדינת ישראל הייתה רוצה לבצע בערבים את מה שהערבים רצו לבצע באזרחיה, מלחמת ששת הימים הייתה מסתיימת במיליוני פלסטינים הרוגים. בתקופה השלישית, תקופת תהליך השלום, מנהיגי המדינה בזה אחר זה היו מוכנים לוותר כמעט על כל שטחי הגדה כדי להגיע לשולם אמת. בועידת קמפ דייוויד קיבל ערפאת על מגש של כסף את ההצעה המפתה ביותר שמנהיג ערבי יכול היה לחלום עליה, והוא סרב.

ואולם, העובדות הללו אינם קיימות מבחינתה של התקשורת העולמית, ומבחינתם של אנשי האקדמיה במערב. הם ימשיכו להטיל חרמות ולהשמיץ את מדינת ישראל.

זוהי קונספירציה לכל דבר. בקונספירציה הזו משתתפים גופים אדירים, כמו כלי התקשורת האירופאים והאמריקאים, האו"ם על כל מוסדותיו, וכמות עצומה של אנשי אקדמיה מהעולם כולו, כולל במדינת ישראל, שהאקדמיה שבה היא שמאלנית למהדרין.

נקודה חשובה נוספת -

לא זו בלבד שהצגת הסכסוך עם נטיה ברורה להבנת הנרטיב הפלסטיני מהוה התכחשות ברורה לעובדות, אלא אפילו הצגת הדברים בצורה מאוזנת מתחשת למציאות. מי שמציג את הסכסוך כתוצאה של שני צדדים האשמים באותה מידה בהתרחשויות, גם הוא משקר במצח נחושה ומתכחש לעובדות פשוטות וידועות.

אין כמעט גוף תקשורת אחד, או היסטוריון מערבי אחד שמציג את הסכסוך במזרח התיכון כפי שהוא באמת - סכסוך בין צד אחד של ברברים אכזרים, אנשים צמאי דם ואוהבי חרב שאינם יודעים מהו ויתור, אנשים שאינם מסוגלים לוותר על גרגר אחד של אדמה, אנשים שמוכנים לשפוך נהרות של דם כדי שלא לוותר על פיסת קרקע, לבין אומה חפצת חיים, אומה שהייתה מוכנה פעם אחר פעם להושיט את ידה לשלום.

המסקנה שלדעתי עולה מהדברים הללו - התדמית האובייקטיבית והנאורה של עולם המדע - בשקר יסודה, ואין בה גרגר אחד של אמת. הגישה האובייקטיבית של אנשי המדע איננה קיימת כלל בכל נושא שיש לו נגיעה כל שהיא לנושאים של פוליטיקה ומדיניות, וקל וחומר בן בנו של קל וחומר בנושאים שנוגעים לשאלות של ערכים ומוסר, או דת ואמונה. בנושאים אלו אנשי המדע והמימסד העולמי נוהגים ממש כמו הנוכל הגס והרחובי ביותר. הם אינם בוחלים בשום אמצעי, כולל שקרים ובדותות, סילופים ורמאויות.

תגובות

ומה לגבי המדענים הבריאתנים שאותם אתה מצטט?

סטודנט בטכניון | 4/9/2011 11:21:34 PM

הרי את אותה טענה ניתן להפנות גם כלפיהם: שהם לא אובייקטיביים וקשרו קשר לסלף את העובדות ולשקר לכל העולם. במקרה שלהם, זה עוד יותר מבוסס: הרי רובם המוחלט דתיים, ועוד נוצרים, ולאנשים הדת בכלל ולנצרות בפרט יש היסטוריה עשירה מאוד של דיכוי המדע האובייקטיבי, הסתרת העובדות ורדיפת חושפיהן של עובדות שסותרות את ההשקפה הדתית.

תגובת הדוס: ולאנשי דת האתאיזם יש את אותה התמחות בדיוק. גם הם יודעים להשפיל ולדכא, לסתום פיות ולגזור פיאות, ולרצוח מתנגדים פוליטיים. הם עשו זאת במאה האחרונה מספר פעמים לא מבוטל.
אינני מאמין לאף אחד. אני בודק את הדברים בעזרת ההגיון הבריא, וההגיון הזה, מה לעשות, נמצא בצד של הבריאתנים.
אגב, מהירות התגובה שלך מרשימה במיוחד. אמצא כבר את הדרך לשלב את זה איפשהו בתיאוריית הקונספירציה הגדולה..

"מפני חטאנו גלינו מארצנו" ולא בגלל קונספירציה עולמית.

פיני | 4/9/2011 11:59:27 PM

בגלל חטאי הציונים המדינה הציונית תחרב, ולא בגלל קונספירציה של הגויים. זה מה שנבאו גדולי התורה לפני הקמת המדינה הציונית, וזה מה שאומרים ופועלים גדולי ישראל כיום. והגויים והערבים שליחי ה' להחריב המדינה. שכן לא יתכן שגדולי ישראל נבאו חורבן הציונות, וזה לא יתקיים.

תגובת הדוס: ????????????????

לצורך קונספירציה דרוש תיאום

נוסטרדמוס | 4/10/2011 12:37:33 AM

ולא במשל ולא בנמשל תיאום זה קיים. כמדען אני אומר לך בפירוש- לא קרה לי פעם אחת בקריירה שתכתובת פנימית עם מדען אחר היתה בסגנון: "דבריך משחקים לאויבינו ולכן כדאי להמנע מלכתוב אותם". פשוט לא קיים בלקסיקון. אני מסכים שבפוליטיקה דברים כאלה קיימים במידה גדולה יותר, אבל גם שם סה"כ התופעה שהזכרת אינה תוצר של קונספירציה.

תגובת הדוס: בכדי לייצר שקר בקנה מידה עולמי, אין צורך בשליחת מיילים מהסוג הזה. מספיק בכך שהמערכת כולה משוחדת. בשני המקרים, כתוצאה מהמשוחדות הזאת נוצר מצב שכל המערכת כולה פשוט מסתירה נתונים ומשקרת במצח נחושה.

כולם במזימה?

גולש | 4/10/2011 5:27:01 PM

המדע מנסה להסביר את תופעות הטבע בתוך חוקי הטבע ולפי כלליו, זה מדע. השאלה המרכזית של עולמנו היא כיצד נוצרו החיים והיקום, ועל זה המדע מחויב למצוא תשובה.

בינתיים אבולוציה זה התשובה הטובה ביותר העומדת בכללי "תיאוריה מדעית" אפילו שהיא כוללת הרבה מזל ויש בה הרבה חורים. זה לא אומר שהיא אמת. אני גם לא מאמין שזו האמת. זה רק אומר שזו התשובה המדעית היחידה.

בתי הספר בשיעורי מדע, מוזאוני המדע, מלמדים מדע, וזה מה שיש למדע להציע. בשיעורי "מה האמת" אולי צריך ללמד דברים אחרים.

מי שבאמת רמאים הם אלו שטוענים שאבולוציה זה לא תאוריה אלא עובדה מוכחת. והם עושי הקונספירציה האמיתיים. 

תגובת הדוס: אבולוציה זו לא עובדה ולא תיאוריה, לא רעיון ולא מציאות, אלא חתיכת שקר גס, בלוף אחד גדול.
באבולוציה אין חורים, כפי שאין חורים בתיאוריה של דו"ח גולדסטון. הם פשוט אינם קיימים.

אולי אני מפספס משהו. עם זאת:

ש ש | 4/14/2011 8:46:52 PM

נראה שמה שאתה אומר הוא בסגנון של באנר באינטנט או כותרת של כתבה בויינט:
"ציוני?
חושב שאנשים שקרנים?
מרגיש שכולם דופקים אותך?
יש אלוקים!"
( אני מצפה ממך להבין את זה כבדיחה ולא לקחת את זה יותר מדיי ברצינות, אבל יש בזה משהו, תחשוב על זה.)

ערב נהדר