סיכום שנה מאת הדוס

מאת: הדוס | 1/10/2011 אמונה ומדע

בימים אלו, חלפה לה שנה מאז הימים העליזים של הקמת האתר. בתקופה הזאת בשנה שעברה, ביצעתי את המהלך החפוז והמשונה, של פתיחת אתר יהדות באינטרנט. לא היה זה מהלך מחושב ומתוכנן, אם הייתי חושב פעמיים מסתבר שלא הייתי עושה את הצעד הזה, צעד חריג לגמרי שאיננו תואם כלל למהלך חיי, ללימודי ולשאיפותי. הצעד הזה נעשה ברגע קטן, ברגע של שברון לב מול ים השקר השולט ברשת, ומתוך תחושת תסכול לאחר שנחסמתי על ידי העורך של אחד מאתרי הכפירה שהחליט שאסור לי לענות לו כאיוולתו. מתוך תחושות קשות אלו, רציתי רק לבדוק את האפשרות של הקמת אתר. פגישה אחת עם שמואל דרילמן, כמה שיחות טלפון להשגת המימון, ולפתע מצאתי את עצמי בסיטואציה מוזרה מאד. מנהל אתר ברשת. עד היום אני לפעמים מסתכל על עצמי ושואל, תגיד לי דוס, אתה נורמלי? נפלת על השכל? אין לך מה לעשות, רק לנהל אתר?

השנה הזו הייתה שנה מחכימה מאד. למדתי כמה דברים שלא ידעתי קודם. דבר ראשון, למדתי שניהול אתר זה משחק ילדים. העול הכבד של הכתיבה והניהול זה עול אדיר שיכול להעסיק צוות שלם. החלום שלי על ניהול חובבני בשעות הפנאי הוא לא ריאלי. הדבר הזה תופס את כל הראש והזמן. בשל כך נאלצתי להעביר את הניהול הראשי לידים אחרות, וכיום התפקיד שלי באתר מסתכם בניהול תוכן. את הניהול הראשי ביחד עם רוב הבעלות על האתר העברתי לידים מקצועיות של גורם אחר, שאינני יודע אם הוא חפץ בפרסום הענין. כמו כן הבאתי לאתר  שני כותבים חדשים, הראשון הוא פו הדוס הבלתי נשכח, ידידי מילדות ממש, שמשום מה מסרב לכתוב יותר מדי מאמרים, וכמובן לא נשכח את הכח החדש שהצטרף למשימה במלוא הקיטור בשבועות האחרונים, הלא הוא ידידי מר ערן היקר, שהעשיר את אתרינו בכמות עצומה של חומר איכותי בתקופת זמן קצרה. כה יתן וכה יוסיף.

נקודה נוספת שלמדתי במהלך השנה האחרונה, שהסברת עיקרי האמונה והוכחתם היא מלאכה הרבה יותר קלה ופשוטה ממה שיכולים לחשוב. במשך שנה שלימה לא נתקלתי בקושיה רצינית אחת, על התורה והאמונה. כל עקרי הדת וכל יסודות האמונה כולם הם דברים פשוטים וברורים שניתן להוכיח אותם בדרכים רבות, לכל אדם ישר. כאשר פתחתי את האתר חששתי מאד שמה ישאלו אותי שאלות קשות שיותירו אותי ללא מענה. הרי בסך הכל אני רק אברך פשוט, אינני רב ואינני ראש ישיבה, ומי ערב לי שאוכל למצוא תשובה לכל שאלה. אלא שהנסיון של השנה החולפת הראה לי שהדברים הרבה יותר פשוטים ממה שהייתי סבור בתחילה. כל השאלות והקושיות נעלמות ברגע שאתה משקיע קצת מחשבה ולימוד. ככל שאתה יותר מתעמק ולומד את יסודות האמונה ואת שיטות הכפירה מאידך גיסא, כך האמונה שלך הולכת ומתעצמת, הולכת ומתבהרת. כל עיקרי האמונה בלי יוצא מן הכלל הם יסודות איתנים ומוכרחים בתכלית הוודאות והבהירות. האתאיסטים והכופרים המושבעים מהוים אויב מהסוג הנוח ביותר. אין בהם גרם אחד של חשיבה רציונלית, וניתן להביס אותם בקלות שלא תאמן. הרמה האינטלקטואלית של אתרי הכפירה נושקת לרמת האפס.

ענין נוסף שהתברר לי במהלך שנה זו, נוגע ליחס הראוי של היהודי המאמין אל המדע בכלל ואל הנתונים העומדים בבסיסם של התיאוריות הכפרניות בפרט. עד לפני שנה הייתי שבוי בתפיסה שאנשי המדע אינם יכולים לסלף נתונים, או להעלים אותם, ולכן עלינו לקבל את כל הנתונים המקובלים על מרבית אנשי המדע כתורה למשה מסיני. באותה תקופה חשבתי שהויכוח סביב האבולוציה איננו יכול לסוב סביב הנתונים היבשים, אלא אך ורק סביב הפרשנות וההסברים המדעיים של אותם מימצאים. במהלך השנה האחרונה הלכתי ונכנסתי יותר ויותר לתחומי דעת רבים שלא התעמקתי בהם עד לתקופה האמורה, ולאט לאט חילחלה בקרבי התפיסה החדשה שגרמה לי מהפיכה שלימה בתפיסת העולם. לאט לאט הלכתי וגיליתי שתעשיית השקר של האתאיזם באיצטלה המדעית איננו נובע אך ורק מגישות ניתוח ופרשנות שגויות, אלא בראש ובראשונה מתוך שקרים גסים מהסוג הגרוע ביותר, מתוך סילוף נתונים והצגת חצאי אמיתות. בתחילה חששתי לומר את הדברים בקול, חששתי שמה הדברים יציגו אותי באור חשוך ופרימיטיבי, וגם לא הייתי בטוח שאכן כך הם פני הדברים. ואולם, התובנות החדשות הלכו והתעצמו בקרבי, עד שבתקופה האחרונה הם הבשילו לכדי תפיסה חדשה לגמרי של תמונת העולם המדעי. אינני אומר שכל המדע בנוי על שקרים, הדברים האלה משתנים מתחום לתחום, אך בתחומים מסוימים שנושקים לנושאי בעלי משמעות תיאולוגית, המדע כולו בנוי על מסך עשן של מרמה וכזב. אם היה לי היום את המרץ שהיה לי לפני שנה, הייתי יוצא בסדרת מאמרים שיוכיחו ויציגו את הדברים בצורה רציונלית ומפורטת. כל התדמית של המדע הנקי והטהור בשקר יסודה. ההיסטוריה של המדע מלאה בשקרים גסים של אנשי מדע שהרעיונות השקריים שלהם מילאו את ספרי הלימוד עשרות שנים. גם היום ישנים תפיסות מדעיות שאין לי ספק שהם יישלח אל פח האשפה של ההיסטוריה,ואני לא מדבר על טעויות, אלא על סילופים מכוונים.

הקמת האתר וניהולו, הקשיים שהיו והפיתולים שעברו, כל אלה גבו ממני כוחות ומאשבים רבים. אני שמח מאד לראות אחרי שנה שלמה את האתר המושקע הולך ופורח ואת נתוני הצפיה ההולכים וגואים. הנני מודה מקרב לב לציבור הגולשים שתמך ועודד לכל אורך הדרך, למרות שמשום מה התמיכה והעידוד התקבלו בעיקר דרך תיבת המייל שלי, רחוק מן העין, בעוד החרפות והגידופים של שונאי נכתבו דווקא מעל גבי האתר. זוהי תופעה מעניינת. למותר לציין שאם הייתי רוצה לשנות את התמונה הייתי יכול למלאות את האתר בקלות רבה בתגובות מרשימות של מעריצים וורטואליים שלא היו ולא נבראו, כדרכם של אתרים אחרים מכל קצות הקשת הישראלית.

לסיום, אני רוצה לחזור ולפתוח את השנה השניה של האתר עם התפילה העתיקה הכל כך אהובה עלי, התפילה שבה פתחתי את המילים הראשונות באתר, ואשר מילותיה הנשגבות מרגשות אותי בכל פעם מחדש, הפתיחה לתפילת מוסף של ראש השנה. אולי מי שלא התפלל בישיבת פוניבז' ולא שמע את המנגינה הנפלאה של החזן המיתולוגי לא מבין על מה ההתרגשות. אני לא יודע, מה שבטוח שאותי זה מרגש -

אוחילה לאל אחלה פניו
אשאלה ממנו מענה לשון
אשר בקהל עם אשירה עוזו
אביעה רננות בעד מפעליו
לאדם מערכי לב
ומה' מענה לשון
ה' שפתי תפתח
ופי יגיד תהילתך
        

תגובות

אמן

יואב | 1/10/2011 2:13:19 PM

אמן

אני מקווה שזאת לא פרישה טוטאלית..

יוני | 1/10/2011 6:49:17 PM

אמנם האתר ב"ה עוד ממשיך להתקיים ולהתעדכן, אבל אני מקווה שעדיין תוכל לפרסם מאמרים חדשים מפעם לפעם. כל הכבוד על כל העבודה שהשקעת פה, אני בספק שהייתי מצליח משהו כזה.

אני מאחל לך בהצלחה בכל מעשי ידיך ובהגשמת כל משאלות ליבך לטובה אמן, לך ולכל צוות האתר המעולה הזה

ישר כח!

גולש | 1/10/2011 10:48:02 PM

אתר חיוני ביותר. נקודת אמת בים השקר השנאה והדעות הקדומות, הנקרא משום מה "נאורות".

מעודי תמהתי, האם יש אנשים שבאמת מאמינים שהמכונה המופלאה ששמה "אדם", גאונות מדהימה ובלתי נתפסת, היא תוצר של מוטציות אקראיות וברירה טבעית? כלומר ברור שיש הרבה שלא חושבים בכלל, אבל אדם חושב ורציונלי מסוגל להאמין באמת לשטות זו?

בעזרת האתר הזה והתגובות, הגעתי למסקנה עצובה ביותר, יש רבים שבטוחים שהאבולוציה היא פשוט עובדה מדעית מוכחת! אמנם תמוהה לפעמים, אבל מה זה עקרוני אם יש לך שאלות וקושיות, הרי זה מה שהיה!

למרות שממצאי המאובנים מוכיחים ההיפך, למרות כל קשקושי הברירה הטבעית ופלאיה, הצליחה התקשורת ומערכת החינוך (של עשרות שנים) להפוך את קערת ההגיון על פיה!

אמנם יש כאלו שמוכנים לכפור בתאוריה, אבל גם מבחינתם צריך רק לחקור עוד או לחפש תאוריה חילופית. אך הם יודעים מה לא- אלוקים! זה לא מתקבל! לא מדעי, לא רציונלי, והכי גרוע- "חרדי"! לא משנה מה יגיד השכל הישר. רק זה לא!

בתוך ה"הסתר פנים" הזה, לא קל לעבוד! ישר כח גדול!

ישר כח !

גיל ג. ר. | 2/24/2011 11:09:55 AM

תודה רבה רבה !
עלה והצלח !